To były pierwsze takie Derby Kielc! (zdjęcia)

29-09-2017 21:27,
Redakcja, fot. Anna Benicewicz-Miazga

W derbach Kielce górą zawodnicy rezerw PGE VIVE. "Żółto-biało-niebiescy" w piątkowe popołudnie pokonali w hali przy ul. Krakowskiej drużynę SMS-u ZPRP Kielce 31:24. Ze względu na fakt powołania w tym roku do życia tego drugiego zespołu, było to pierwsze takie spotkanie pomiędzy tymi drużynami.

Na parkiecie rządziła młodość, ale doświadczenie było po stronie gospodarzy (choć należy pamiętać, że obie ekipy mogły czuć się jak "u siebie", bo w tej hali również SMS ZPRP gości swoich przeciwników). Tę przewagę można było odczuć już od początku dzisiejszego, drugoligowego spotkania.

REKLAMA

Przez kilka minut zespół prowadzony przez Rafała Bernackiego i Mariusza Jurasika odpierał napór, ale od 9. minuty, gdy PGE VIVE wyszło na pierwsze dwubramkowe prowadzenie, różnica goli już tylko rosła. Do przerwy strata gości wynosiła siedem bramek.

Pierwszy fragment drugiej odsłony spotkania znów był niezły w wykonaniu SMS-u ZPRP, który zniwelował różnicę do czterech trafień. Od 40. minuty gospodarze wrzucili jednak piąty bieg. PGE VIVE w pewnej chwili prowadziło już jedenastoma golami, ale poprzez słabszą końcówkę, ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem rezerw mistrzów Polski 31:24. Tym samym druga połowa piątkowego meczu wyszła dla obu zespołów na remis.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Michał Czarnecki (SMS ZPRP) - zdobywca 8 bramek. Spośród graczy Tetelewskiego najwięcej bramek zdobyli Kamil Stępnik i Dawid Walaszczyk - po 6.

W następnej kolejce SMS ZPRP zmierzy się u siebie z Glorią Katowice, zaś PGE VIVE zagra na wyjeździe z Krakowiakiem Szkołą Gortata Kraków - oba te mecze odbędą się w sobotę, 7 października.

PGE VIVE II Kielce - SMS ZPRP Kielce 31:24 (14:17)

PGE VIVE II: Kijewski, Spytek, Wałach - Wołowiec 2, Szyc 2, Bysiak 4, Kubicki 4, Grudzień 2, Basa, Matuszewski, Stępnik 6, Mazur 1, Włodarski, Walaszczyk 6, Pawlik 4, Filipowicz.

SMS ZPRP: Gołda 1, Kaczmarczyk, Nowak - Orłowski 1, Walczyk, Schabowski 2, Czekaj 1, Czarnecki 8, Krawczyk, Bielenda, Leśniak 4, Trojanowski, Pawłowski 3, Winiarczuk, Antoniak 3, Czaja 1.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Anny Benicewicz-Miazgi.

PGE VIVE KIELCE II - SMS ZPRP KIELCE

Archiwum galerii

Projekt i wykonanie: CK Media Group