Po meczu w Kielcach. Kibice Wisły z zakazami stadionowymi

25-09-2017 13:33,
Redakcja

Pięciu kibiców z województw małopolskiego i opolskiego zostało w sobotę zatrzymanych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Mężczyźni w trakcie meczu piłkarskiego dopuścili się wybryków chuligańskich i naruszyli przepisy o bezpieczeństwie imprez masowych, ukrywając swoje twarze. Wczoraj decyzją kieleckiego sądu zostali ukarani grzywnami w kwocie 2000 złotych oraz zakazami stadionowymi - czytamy w komunikacie KMP w Kielcach.

Zdarzenie miało miejsce w trakcie sobotniego meczu piłki nożnej na kieleckim stadionie. Podczas rozgrywek, na trybunach w sektorze zajmowanym przez kibiców drużyny przyjezdnej, pięciu z nich wszczęło awanturę używając wyzwisk oraz wchodząc na ogrodzenie sektorowe. Informacja o incydencie trafiła do mundurowych. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach niezwłocznie podjęli czynności.

REKLAMA

Pomimo próby ukrycia wizerunku przez sprawców, dzięki nowoczesnym urządzeniom monitorującym i technicznym kryminalni ustalili sprawców naruszenia porządku i przystąpili do ich zatrzymania. W ich ręce wpadli czterej mężczyźni z Małopolski w wieku od 20 do 27 lat oraz 23-latek z województwa opolskiego. Pseudokibice trafili do policyjnego aresztu i wczoraj zostali doprowadzeni w trybie przyspieszonym do sądu.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dopuszczenia się wybryków o charakterze chuligańskim w trakcie meczu piłkarskiego oraz naruszenia przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych, polegających na zasłanianiu wizerunku. Wczoraj kielecki sąd wymierzył im kary grzywny po 2000 złotych oraz zakazy stadionowe.

Źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl

Wasze komentarze

Ouiou2017-09-26 01:06:28
Bydło...
Domingos2017-09-26 14:50:57
Haha dwa tysiące...świetna kara...

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group