Mnóstwo pochwał dla Żubrowskiego. Piłkarska Polska zachwycona pomocnikiem Korony

24-09-2017 20:43,
Redakcja

W sobotnim meczu z Wisłą Kraków cała drużyna Korony Kielce zaprezentowała się z dobrej strony, ale lider był tylko jeden - Jakub Żubrowski. 25-letni pomocnik żółto-czerwonych, mimo że nie miał udziału przy żadnej z dwóch bramek swojej drużyny, zebrał mnóstwo pochlebnych komentarzy na temat występu.

To właśnie Żubrowskiego najwyżej ocenili kibice w sondzie Canal+ Sport, uznając go najlepszym zawodnikiem sobotniego spotkania.

REKLAMA

To, co sympatycy polskiej piłki mogli dostrzec gołym okiem, potwierdzają suche fakty. "Żubrowski zdominował dobry mecz" - ocenił Michał Zachodny, przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej, powołując się na dane z systemu InStat. Trzeba przyznać, że wyglądają one znakomicie.

Statystyki jednoznacznie wskazują, że pomocnik Korony zasłużył na miano najlepszego piłkarza spotkania. Łączna ocena, tzw. "InStat Index" wynosi 335, a to rzadko spotykany rezultat. To "Żuber" był prawdziwym królem boiska.

Ale pozytywnych komentarzy, Żubrowski na swój temat mógł przeczytać na Twitterze po spotkaniu znacznie więcej. Wśród nich nie zabrakło pochwał płynących od komentatorów Canal+ Sport.

fot. Norbert Barczyk / Press Focus

Wasze komentarze

Hugo2017-09-24 22:02:16
Kto to pierwszy wczoraj pisał że Żuber powinien dostać telefon od Nawałki????? Jakub zagrał wczoraj tak dobrze bo przeciwnik zagrał słabiutko,ale to w żaden sposób nie umniejsza jego postawy.Kuba to boiskowy cwaniak w dobrym znaczeniu tego słowa ale jeszcze musi pograć na wyższym poziomie i wtedy popłynąć na głębsze wody aby nie popełnić błędu wielu innych którzy za bardzo się śpieszyli.Lecz o mądre decyzje Kuby byłbym spokojny bo udowodnił to w Stali.
do Hugo2017-09-25 00:38:03
Przykładem jest Kapustka, który trochę za szybko wyruszył na podbój wielkiej piłki i został przyhamowany. Żuber ma kontrakt w Kielcach i niech się ogrywa w ekstraklasie. W Kielcach ma do tego dobre warunki. Duet Możdżeń - Żubrowski naprawdę świetnie się prezentuje na boisku.
@Hugo i do Hugo2017-09-25 16:59:31
Ale prawda panowie jest taka, że w obecnej formie, to kim jest dla Żubera Mączyński? Przecież to śmiech, że Nawałka dalej foruje swoich synków.

A tak poważnie - Żubrowski, Ryman, Możdżeń w gazie, ale zachowajmy powagę - niech pograją na tym poziomie do końca rundy albo i sezon i wtedy faktycznie - mówmy o ich ew. powołaniach. Troszkę lodu na głowy i dajmy im spokojnie pracować, a będzie jeszcze lepiej, ja w to wierzę, a jestem osobą, która mocno krytykowała zarząd i trenera. 2x rzeka na rozkładzie - to mega budujące.

Projekt i wykonanie: CK Media Group