Radek Dejmek trenuje na całego. I może zagra już z Sandecją!

05-09-2017 20:56,
Redakcja

Radek Dejmek ostatni raz na boisko w meczu ligowym wybiegł w poprzednim sezonie – dokładnie 22 maja, gdy Korona mierzyła się na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Potem Czech doznał kontuzji kolana. Badania USG wykazały, że musi poddać się zabiegowi artroskopii. To oznaczało, że czeka go chwilowy rozbrat z futbolem.

Odkąd drużynę przejął Gino Lettieri, zawodnik przez kilka tygodni defensor przechodził rekonwalescencję i trenował indywidualnie. Później wyjechał jednak z drużyną na zgrupowanie do Bremy i wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Kibice otrzymywali sygnały świadczące o tym, ze kapitan Korony może wrócić na murawę już na początku sierpnia.

REKLAMA

Nic z tego. Dejmek znów zaczął odczuwać ból w kolanie. Werdykt lekarzy był jednoznaczny - potrzebny jest kolejny zabieg artroskopii. Doszło do niego w połowie sierpnia.

Wtedy mówiło się o tym, że obrońca będzie do dyspozycji trenera Lettieriego za miesiąc. Wszystko wskazuje jednak na to, że Czech będzie gotów do gry wcześniej.

W tym tygodniu Dejmek wrócił już do pełnych treningów z zespołem. Co więcej, ze względu na fakt wcześniejszych, intensywnych przygotowań, piłkarz jest dobrze przygotowany do sezonu i jeżeli musi nadrobić jakieś braki treningowe, to są one niewielkie.

„Radek mięśniowo był już przygotowany. Miał czyszczenie kolana. Wszystko się zagoiło i płynnie mógł teraz wrócić do treningu” – poinformowało Biuro Prasowego klubu na oficjalnym koncie klubu na Twitterze.

Z naszych informacji wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że kapitan Korony znajdzie się w kadrze meczowej już na sobotnie spotkanie z Sandecją Nowy Sącz. Być może jeszcze nie w podstawowej jedenastce, ale na ławce rezerwowych powinien zasiąść.

Wasze komentarze

kkfan2017-09-05 21:28:22
Optymalny skład na dziś: Alomerović - Rymaniak Kovacević Diaw Kosakiewicz - Możdżeń Żubrowski - Kiełb Aankour Jukić - Soriano.
orl2017-09-05 21:39:10
Ja bym ustawił to tak :
Alemerović
Ryman Kova Diaw Kalaste
Kielb Cjenovic Kosakiewicz
Soriano
@orl2017-09-05 22:18:51
Tylko 9 zawodników?
ouiou2017-09-05 23:13:05
A po co nam środek pola... :D
Koronaaa2017-09-06 07:54:26
Dejmek hmm specyficzny piłkarz, raz zagra dobrze jest na ustach wszystkich, raz jest szczuty za brak krycia, za bramki z jego winy, samobóje. na tą chwilę myśle, ze mimo wszytsko dałby spokoj w linie obrony. jeśli trener nie chce stawiac na Diaw. to optymalny srodek to Kovacevic- Diaw. Licze ze Dejmek się w końcu obudzi i pokaze w końcu swoje możliwości i nie jednorazowo, a systematycznie
azazel2017-09-06 12:37:26
zwłaszcza, że ten środek pola w osobie Żubrowskiego ostatnio bardzo blado wygląda
trener Dżino2017-09-06 16:02:02
Niestety, herr Dejmek to piłkarz wypalony i nieperspektywiczny. Stawiam na Barry'ego.

Projekt i wykonanie: CK Media Group