Odważni przeciw niepokonanym

25-11-2016 11:56,
Redakcja

Przed nami już przedostatni mecz na Kolporter Arenie w 2016 roku. Po tym, jak Korona zaprezentowała się z dobrej strony w debiucie trenera Macieja Bartoszka pokonując 2:1 Zagłębie Lubin, postara się o udowodnienie dobrej formy w pojedynku z Pogonią Szczecin. „Portowcy” również są jednak na fali wznoszącej.

Przed tygodniem podopieczni Kazimierza Moskala rozstrzelali 6:2 krakowską Wisłę. Znaczna w tym zasługa Adama Gyurcso – Węgier strzelił aż 4 bramki i walnie przyczynił się do wielkiego triumfu swojej drużyny.

Dość powiedzieć, że szczecinianie są niepokonani w lidze od… 17 września! Ich imponująca seria wynosi już 9 meczów i jeśli nie zaliczą porażki na Kolporter Arenie, wzrośnie do okrągłej dziesiątki.

Pogoń będzie mogła liczyć na wszystkich swoich kluczowych zawodników. Walkę z drobnymi urazami wygrali Jarosław Fojut i Rafał Murawski, a nic nie dolega innym liderom jak Adamowi Frączczakowi czy wspomnianemu Gyurcso.

Drużynie ze Szczecina dużo czasu zabrało wkroczenie na właściwe tory, ale gdy już po pierwszych, rozczarowujących kolejkach odpowiednie mechanizmy załapały, nie ma na nią mocnych na polskich boiskach. Zawodnicy tego klubu mają na uwadze także Puchar Polski – w przyszłym tygodniu rozegrają u siebie rewanż z drugoligową Puszczą Niepołomice, który może otworzyć im drogę do półfinału rozgrywek.

Korona natomiast powoli wychodzi z trudnego okresu, w jaki popadła w październiku. Po pokonaniu Bruk-Betu Termaliki i Zagłębia humory w drużynie są dużo lepsze, a poprawiła się także sytuacja w tabeli. W sobotnim pojedynku do niedawna ostatni Żółto-czerwoni powalczą o wdrapanie się do pierwszej ósemki.

Cieszyć może fakt, że do gry wraca Djibril Diaw. Senegalczyk najprawdopodobniej wystąpi od początku zastępując zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Radka Dejmka. Oprócz Czecha niezdolny do gry jest jeszcze tylko Łukasz Sekulski, który wciąż boryka się z kontuzją.

Obserwatorzy i zawodnicy zauważają, że kielczanie dawno już nie grali taki ofensywnie i wysoko jak w debiucie trenera Bartoszka. Sam szkoleniowiec z kolei nie ukrywa, że taki sposób chce wdrożyć na stałe i również w najbliższym spotkaniu możemy spodziewać się kielczan usposobionych bardzo odważnie.

Sędzią głównym meczu Korona – Pogoń na Kolporter Arenie będzie Mariusz Złotek ze Stalowej Woli. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:30. Zapraszamy na nasz portal, gdzie przeprowadzimy relację na żywo z tego wydarzenia.

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

Lukas2016-11-25 19:30:02
Liczymy na podobną grę i zaangażowanie jak w meczu z "Miedziowymi" i kolejne 3 pkt.!!! Powodzenia!!
albo pierdoły2016-11-25 19:39:45
nieroby przeciwko najlepwyszym
ciekawe ile cystern wychlali??????????????????????????????

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group