REKLAMA

Czy Sekulski zostanie w Kielcach? „Jaga” chce rozmawiać, Korona jest spokojna

22-09-2016 15:23,
Redakcja

Łukasz Sekulski przebywa w Koronie na zasadzie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok. Umowa między klubami kończy się w grudniu tego roku, ale ze względu na dobrą dyspozycję napastnika, kielczanie chcą go zatrzymać na dłużej. Co na to władze „Jagi”?

Nie mówią nie. – Na razie żadnych rozmów nie było, ale 28 września jest zjazd wszystkich klubów ekstraklasy, więc będzie okazja. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja. Przed nami jeszcze za dużo meczów, żeby teraz podejmować decyzje – komentuje na łamach „Przeglądu Sportowego” prezes Jagiellonii, Cezary Kulesza.

Napastnik do Białegostoku trafił latem ubiegłego roku na zasadzie transferu definitywnego ze Stali Stalowa Wola. Klauzula odstępnego, wpisana w kontrakt zawodnika w „Stalówce”, miała wynosić zaledwie 30 tysięcy złotych. Sekulski związał się wówczas z Jagiellonią kontraktem trzyletnim, z opcją jego przedłużenia o kolejny rok.

Dlatego teraz rozwiązania są trzy. Albo w styczniu 25-letni snajper zamelduje się na treningu drużyny Michała Probierza, albo wykupi go Korona. Istnieje też trzeci wariant – kolejne wypożyczenie. Z naszych informacji wynika jednak, że klub z Kolporter Areny raczej nie bierze tej opcji pod uwagę. I zapewnia – słowami prezesa Marka Paprockiego – że Koronę stać na wykupienie tego zawodnika. Oczywiście, jeżeli zarząd, jak i sztab szkoleniowy po zakończeniu tegorocznych rozgrywek uznają to za słuszny krok.

Temat Sekulskeigo był jednym z wątków naszego wywiadu, który przeprowadziliśmy z Markiem Paprockim – jego pierwszą część opublikujemy jeszcze dzisiaj.

W obliczu najbliższej kolejki Lotto Ekstraklasy ważne jest to, że obecna umowa wypożyczenia Sekulskiego nie zabrania mu wystąpić przeciwko Jagiellonii. A to przecież z tym klubem kielczanie zmierzą się w najbliższą niedzielę na własnym stadionie. 

 

REKLAMA

Wasze komentarze

tki2016-09-22 16:22:00
Dobry napastnik. Korona powinna go wykupić.
Luker2016-09-22 18:26:54
Za to, że Korona go wyszkoli, Jaga "odstąpi" punkty Koronie. Tak więc ja też jestem spokojny.....
pacheta2016-09-22 19:03:17
teraz chcecie go zatrzymać, a pamiętam jak wszyscy na niego najeżdżaliście, tacy właśnie z was kibice
s_k2016-09-22 21:15:52
pacheta, tak się akurat składa, że w Łukasza od samego początku wierzyłem, więc proszę, nie mów tego do wszystkich.
cksport2016-09-23 13:32:27
Po jego pierwszym meczu w barwach Jagi oczywiście przeciwko Koronie co nam pyknął gola, było widać potencjał tego zawodnika. Warto będzie zainwestować i wykupić go z Jagi.
Zresztą jestem pod wrażeniem polityki kadrowej Korony w tym roku - każdy kto przychodzi podpisuje kontrakty minimum 2 letnie- więc za rok nie będzie paniki kto w tej koronie będzie grał, kadra zespołu będzie ustabilizowana, ewentualnie będzie podnoszony poziom sportowy drużyny w postaci 2,3 może 4 nowych graczy
kkfan2016-09-23 20:28:17
Podpisują 2-letnie umowy - bo mogą... w zeszłym sezonie mięliśmy trybunał czy jak się to tam nazywa nad głową i z uwagi na stan finansów klub miał zakaz podpisywania dłuższych umów niż 12 m-cy.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group