Beniaminek Ekstraklasy zainteresowany kapitanem Korony

23-05-2016 11:15,
Wojciech Staniec II

Wraz z końcem czerwca wygasa umowa Kamila Sylwestrzaka z kieleckim klubem i praktycznie przesądzone jest, że lewy obrońca jej nie przedłuży. O sporym zainteresowaniu defensorem na rynku transferowym mówi się już od dawna. Możliwość pozyskania piłkarza sondowało kilka klubów z polskiej Ekstraklasy, jak i z Norwegii. Niewykluczone jednak, że zasili on Wisłę Płock.

W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” prezes beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej przyznał, że od pewnego czasu prowadzi rozmowy z Sylwestrzakiem. - Z Kamilem wstępnie rozmawialiśmy. Pamiętajmy, że teraz wchodzimy na inny pułap finansowy. Musimy przedstawiać zawodnikom oferty na poziomie ekstraklasy. Dla nas nie będzie to łatwe, bo nasz budżet będzie zapewne jednym z najmniejszych w ekstraklasie - mówi Jacek Kruszewski.

Oprócz obecnego kapitana Korony klub z Mazowsza zainteresowany jest głównie graczami dobrze znanymi z pierwszoligowym boisk. Bliscy finalizacji umowy są już bowiem Maciej Górski z Chrobrego Głogów oraz Janusza Surdykowskiego z Drutex-Bytovii.

źródło: Przegląd Sportowy
fot. Anna Benicewicz - Miazga

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

weteran2016-05-23 11:47:01
Piszcie o tym co interesuje kibiców Korony Kielce, a nie Wisły Płock.
paczeta2016-05-23 11:49:37
Cienki jest bierzcie go śmiało
copywriter2016-05-23 11:56:59
Przepisywanie tych samych informacji. Reszta jak weteran. Żalu nie będzie bo ostatnio częściej był słaby niż poprawny
Bryx2016-05-23 11:58:52
Kamil, dzięki za wszystko. Zostawiłeś w Kielcach parę lat życia i dużo serca. Powodzenia gdziekolwiek byś nie trafił!
grajcie na sylwestrzaka2016-05-23 12:00:27
on jest cienki.... XD
kali2016-05-23 12:13:09
Skoro wzmacniają się grajkami z I ligi to Sylwestrzak będzie pasował jak ulał. Słaby grajek maks na I ligę. Z Wisłą ma szybką szanse powrotu na poziom rozgrywkowy idealny dla jego umiejętności.
gnom2016-05-23 12:53:05
Od wielu lat każdy kto odchodzi z Korony zalicza ostry zjazd formy. Wcześniej Piechna, Gajtkowski, Kiełb (x2) ostatnio Malar, Golo, Korzym i wielu innych. Można mówić o klątwie Korony :) Nie zdziwię się gdy to samo będzie z Małpą.
Robert2016-05-23 13:09:27
A w Koronie co? Niema dyrektora sportowego nie wiadomo co z trenerem Broszem, kto poszukuje zawodników do gry w Koronie. Czarna magia
do norwegii2016-05-23 13:48:54
to on chyba na platforme do roboty.
krym2016-05-23 14:39:02
Dajcie mu spokój. Trochę ogłady i kultury. Kamil dzięki za wszystko,powodzenia.
Filson2016-05-23 15:00:07
W ofensywie był z niego pożytek ale w defensywie był niczym worek kartofli,objeżdżał go byle skrzydłowy aż żal było patrzeć
Piotr2016-05-23 15:49:34
Po Jovanovicu najlepszy zawodnik Korony. Ogromna strata.
Tobias Rajśman2016-05-23 16:26:11
To nie do Legiuni? :o
lucas_ck2016-05-23 16:31:44
taki dobry...a policzyles ile zawalil bramek w tym sezonie?
@Piotr2016-05-23 17:09:30
Strata i to jeszcze ogromna? Sylwestrzak gra na pozycji obrońcy, a jego atuty to gra ofensywna...
do Piotr2016-05-23 17:39:00
Nie żartuj sobie... kilka ładnych bramek straciliśmy przez jego błędy np. w kryciu. To jest gracz średniej klasy. Wyżej od niego w Koronie jest nie tylko Jovanović, ale chociażby Pawłowski czy Trela.
twitterowicz2016-05-23 17:54:20
#niebedeplakalposylwestrzaku
paczeta2016-05-23 20:30:16
Brosz już odszedł oficjalnie. Ja już się pakuje i jadę do Was z Tajlandii
Tescik2016-05-25 09:16:31
Przykro pisać, ale ten sezon, a szczególnie runda wiosenna to gra Małpy "na alibi". Strasznie słabo, no strasznie...W każdym meczu zawalał bramki, albo produkował sytuacje dla przeciwników. Do przodu coś walczył, choć bramek czy asyst mniej niż w poprzednich sezonach, ale jeśli chodzi o defensywę...no kurde źle.

Ostatnie wiadomości

Industria Kielce jedzie do Areny Kalisz na ostatni Final Four na Wielkopolskiej ziemi, aby obronić trofeum. Już w 1/2 finału dojdzie do w pojedynku z „Nafciarzami”, którzy postarają się pokrzyżować im plany. O której godzinie początek spotkania i gdzie najlepiej obejrzeć półfinał Pucharu Polski?
W pojedynku 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Oczywiście transmisja z tej potyczki będzie dostępna w telewizji oraz w internecie.
W pojedynku 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Spotkanie będziecie mogli śledzić w naszej relacji NA ŻYWO.
Piłkarze Korony Kielce poznali dokładne terminy ostatnich spotkań sezonu 2025/2026. „Żółto-czerwoni” pożegnają się z Exbud Areną konfrontacją z Widzewem Łódź, a z całymi rozgrywkami wyjazdem na mecz z Cracovią.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem. Podopieczni Jacka Zielińskiego powalczą o niezwykle ważne punkty, które pozwolą im zachować bezpieczny dystans nad strefą spadkową w wyjątkowo ciasnej tabeli.
Poznaliśmy sędziego głównego spotkania 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem. – Gdy oglądam ich mecze to wyglądają w nich na bardzo dobrą drużynę – powiedział przed spotkaniem Tamar Svetlin, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem. – Jedziemy po to, żeby zagrać o pełną pulę, a to, co przyniesie mecz, okaże się na boisku – powiedział przed spotkaniem Jacek Zieliński, opiekun „żółto-czerwonych”.
W półfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się w Kalisz Arenie z Orlen Wisłą Płock. Swoimi opiniami przed tym pojedynkiem podzielili się Daniel Dujszebajew i Adam Morawski.
W półfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się w Kalisz Arenie z Orlen Wisłą Płock. – Najważniejsze jest, żeby dobrze przygotować zespół i być gotowym do walki – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Kiedy 20 kwietnia Kacper Zawada zamelduje się na zgrupowaniu Wiosennej Akademii Młodych Orłów w Siedlcach, będzie to kolejne potwierdzenie statusu jednego z najbardziej obiecujących zawodników rocznika 2012 w Polsce. Urodzony w Piasecznie Zawada znalazł się w elitarnym gronie czterdziestu piłkarzy, którzy pod okiem trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej będą szlifować swoje umiejętności. Jego droga do tego miejsca była jednak daleka od jednowymiarowości, a obecny profesjonalizm czternastolatka
W CKsportowej sondzie na MVP meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok rozegranego w ramach 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy oddano 381 głosów.
Jak zmiany kursów wpływają na typy bukmacherskie i analizę meczu?
Decydująca faza sezonu Orlen Superligi rozpoczyna się dla Industrii Kielce od rywalizacji w 1/4 finału play-off z NETLAND MKS-em Kalisz. Stawką dwumeczu będzie awans do półfinału krajowych rozgrywek i dalsza walka o mistrzostwo Polski.
Aż pięć podziałów punktów, cztery skutecznie egzekwowane „jedenastki” i bramki padające w ostatnich minutach meczów – 28. kolejka była prawdziwym testem nerwów dla kibiców. Choć na dziewięciu stadionach padły łącznie 22 gole, to cztery ekipy zdołały zachować niezwykle cenne w tej fazie sezonu czyste konto.
Piłkarze Korony Kielce poznali dokładny termin wyjazdowego spotkania z Rakowem Częstochowa. Będzie to ich przedostatni wyjazd w sezonie 2024/2025.

W sobotę odbył się festiwal Pieszo–Biegowy PRZEDWIOŚNIE. Pierwsi uczestnicy na trasie pojawi już o 5 rano na trasie Giga, ostatni zawodnicy pojawili się o 10 na trasie Mini.

To był intensywny czas dla graczy Korony Kielce reprezentujących inne barwy. Podczas gdy Jakub Kowalski cieszył się z trafienia, inni musieli radzić sobie w trudnych warunkach.
Pojedynki z drużynami z ligowej czołówki stoczyły zespoły Korony Kielce w Betclic 3. Lidze oraz KEEZA IV Lidze Świętokrzyskiej. Jak im poszło?
W ostatniej 25. serii Orlen Superligi Industria Kielce wygrała na wyjeździe z Handball Stalą Mielec 41:27. Po spotkaniu swoimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski i Łukasz Rogulski.W ostatniej 25. serii Orlen Superligi Industria Kielce wygrała się na wyjeździe z Handball Stalą Mielec 41:27. Po spotkaniu swoimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski i Łukasz Rogulski.

W weekend 10–12 kwietnia hala sportowa Zespołu Szkół Technicznych w Płocku gościła uczestników turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Szczypiorniści KSS Iskry I Kielce, trenowani przez Pawła Sieczkę oraz Paulinę Szadurską, wywalczyli awans do kolejnego etapu rozgrywek, zajmując drugie miejsce w końcowej klasyfikacji grupy K.
To historyczny moment dla świętokrzyskiego sportu. KKF Motus Kazimierza Wielka oficjalnie wywalczył awans do FOGO Futsal Ekstraklasy, stając się nową siłą na mapie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
W ostatniej 25. serii Orlen Superligi Industria Kielce zmierzy się na wyjeździe z Handball Stalą Mielec. „Żółto-biało-niebiescy” wkraczają w decydującą fazę sezonu podrażnieni odpadnięciem z Ligi Mistrzów po konfrontacji z węgierskim OTP-Bank Pickiem Szeged.
W piątek (10 kwietnia) przy okazji meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Jagiellonią Białystok (1:1), kielecki klub zorganizował wyjątkowe obchody. Dokładnie dwie dekady po oficjalnym otwarciu stadionu przy ulicy Ściegiennego 8 (które miało miejsce 1 kwietnia 2006 roku), kibice mieli okazję cofnąć się w czasie do historycznego sezonu 2005/2006.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona zremisowała z Jagiellonią Białystok 1:1 . Po meczu swoimi opiniami podzielili się Konrad Matuszewski i Xavier Dziekoński zawodnicy „żółto-czerwonych z Kielc”.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group