Korona wydała oświadczenie! Będą kary oraz proces o odszkodowanie

11-04-2016 11:27,
Redakcja

Zarząd Korony Kielce wydał oświadczenie w sprawie zachowania części osób przebywających w sobotnie popołudnie na Kolporter Arenie. Przypomnijmy - grupa kibiców zakłócała przebieg spotkania wrzucając na murawę środki pirotechniczne, co doprowadziło do kilkukrotnego przerwania spotkania. Zachęcamy do zapoznania się z treścią całego oświadczenia.

Oświadczenie Zarządu

W związku z zaistniałymi w czasie meczu rozgrywanym pomiędzy Koroną Kielce i Górnikiem Zabrze karygodnymi incydentami zakłócającymi przebieg i bezpieczeństwo meczu zarząd Korona S.A. informuje, że przed meczem odbyło się spotkanie z zarządem Stowarzyszenia "Zjednoczona Korona", podczas którego omawiano prezentację oprawy  meczu z Górnikiem Zabrze. Zarząd klubu nigdy nie był przeciwny prezentacji opraw przygotowanych przez naszych kibiców, jednak z zastrzeżeniem, że prezentacji oprawy nie będą towarzyszyły środki pirotechniczne, czego wprost zakazuje obowiązujące w naszym kraju prawo. Zarząd Stowarzyszenia Kibiców „Zjednoczona Korona” nie mógł zagwarantować w żaden sposób, iż w czasie  sobotniego meczu nie zostaną użyte środki pirotechniczne. W związku z powyższym, działając zgodnie z obowiązującym prawem i zapisami ustawy o organizacji imprez masowych Zarząd klubu Korona S.A. nie wyraził zgody na prezentację oprawy, skutkiem czego było wypowiedzenie przez Stowarzyszenie „Zjednoczona Korona” umowy o współpracy. Zarząd Korona S.A. jednocześnie informuje, że nie musiał godzić się na wypowiedzenie umowy o współpracy, ponieważ umowa nie przewidywała takiego trybu wypowiedzenia. Na wyraźną prośbę  Zarządu Stowarzyszenia „Zjednoczona Korona”, który nie chciał odpowiadać za to, co wydarzy się w trakcie meczu z Górnikiem Zabrze zdecydowano  o rozwiązaniu umowy o współpracy  za porozumieniem stron.

Zarząd Korona S.A. z całą stanowczością potępia zachowanie osób, które łamiąc przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych przemieściły się z sektora „Młyn” w kierunku sektora gości, odpaliły środki pirotechniczne, rzucały nimi na murawę oraz w kierunku własnych zawodników, co spowodowało konieczność przerwania meczu.

Zarząd Korona S.A. zapewnia, że po zakończeniu procesu  identyfikacji osób, które złamały prawo w trakcie wskazanej wyżej imprezy masowej zostaną nałożone sankcje w postaci bezwarunkowych zakazów stadionowych. W stosunku do tych osób Korona S.A. domagać będzie się przed sądem odszkodowań związanych z poniesionymi stratami finansowymi i wizerunkowymi.

Korona S.A. przeprasza kibiców, którzy uczestnicząc w tak ważnym dla naszego klubu meczu, byli świadkami ekscesów wywołanych przez grupę chuliganów, dziękując jednocześnie kibicom za okazanie w trakcie tych incydentów dezaprobaty takich zachowań.

Zarząd Korona S.A. będzie konsekwentnie dążył do usunięcia ze stadionu w Kielcach osób łamiących prawa.

O zastosowanych sankcjach w stosunku do osób, które złamały przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych Zarząd poinformuje osobnym komunikatem.

Zarząd Korona S.A.

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

wolf952016-04-11 11:49:42
I dobrze. Dać kilka zakazów stadionowych tak jak jest w Niemczech czy UK. Polskie kluby za te race powinny się wziąść.
Svyzoryk-Barycz2016-04-11 11:50:38
Moim zdaniem kibice niestety zachowali się jak banda dzieciaków. Chyba wiedzieli, że klub dostanie kary i to nie tylko za użycie środków piro, ale również za to, że mecz będzie sztucznie przedłużony. Ja rozumiem, że włożyli dużo pracy w oprawę, doceniam to. Poziom opraw na Koronie to naprawdę najwyższa półka. Tylko dlaczego kibice nie potrafią pójść na ustępstwo?, dlaczego to zawsze im trzeba ustępować? Moim zdaniem klub podjął właściwą decyzję, a kibice działali wprost na szkodę Korony.
Mam nadzieje, że obie strony spotkają się w najbliższym czasie i się dogadają. W sobotę bardzo ważny mecz, mam nadzieję, że doping skierujemy na wsparcie zawodników a nie na dogryzanie zarządowi.
Bryx2016-04-11 11:51:06
I bardzo dobrze. Nie uważam, że ten zarząd jest jakiś szczególnie dobry. ale w tej kwestii ma rację. To nie zabory ani komuna, że łamaniem prawa można się chwalić.
tym razem2016-04-11 11:56:05
pelne poparcie dla Paprockiego
Tomek2016-04-11 11:56:11
Trzeba ukarac oszolomow, ktorzy uwazaja sie za kibicow, a zarzad Korony zmusic do solidnej pracy, albo pogonic z Korony.
kielczanin2016-04-11 12:14:59
Dowalić tym durnym łysolom z młyna takie kary,żeby się nie pozbierali. Brawo zarząd Korony! Pełne poparcie!
damo2016-04-11 13:02:17
tak tak kazdy kibic swojego klubu dopinguje swoj klub a nie dziala na jego szkode.Jesli doprowadza do takiej sytuacji to znaczy ze nie nie jest kibicem tylko durniem ktory niema nic wspolnego z dopingowaniem swojej druzyny .Dla tego tacy wandale powinni byc ukarani
Civitas Kielcensis2016-04-11 13:05:16
Bryx - gdyby władze państwa kolejny raz wprowadziły godzinę policyjną to też przyjąłbyś to ze spokojem i uznałbyś, że takie jest prawo? Nie buntowałbyś się przeciwko temu? Z absurdalnymi zakazami należy walczyć. Ostatnio oglądałem mecz Legia - Lechia. Kibice Legii zaprezentowali dwie oprawy a goście z Gdańska jedną. Przy każdej oprawie użyte były race i stroboskopy. Efekt był naprawdę kapitalny! Kto nie widział niech sobie zobaczy. Cały stadion bił brawa, ludzie robili sobie zdjęcia na tle tych opraw. Co w tym złego? Race ratunkowe dołączone do opraw są bezpieczne - były są i będą odpalane na stadionach piłkarskich w Polsce i za granicą. Powinny być zalegalizowane (mam tu na myśli stadiony a nie hale sportowe) i walka o ich zalegalizowanie będzie trwać. Żadne ustawy pisane przez krawaciarzy z Warszawy, którzy nigdy nie byli na stadionie tego nie zmienią. Czym innym jest oczywiście dołączenie rac do opraw meczowych a czym innym rzucanie CZYMKOLWIEK na murawę. Tego drugiego oczywiście nie pochwalam i za to powinny być kary.
Nowy Rok2016-04-11 13:11:14
Wolf95 zakazać sylwestra! :)
FCB2016-04-11 13:24:49
Trzy lata temu w finale Ligi Mistrzów na Wembley Bayern Monachium zmierzył się z Borussią Dortmund. Po zwycięstwie kibice Bayernu odpalają na trybunach wiele rac i świętują zdobycie pucharu. Nie słyszałem, żeby władze Bayernu atakowały po meczu swoich kibiców. Takich przykładów można podać znacznie więcej i to praktycznie z każdej ligi. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
.....2016-04-11 14:34:35
Tylko w Polsce jest taka nagonka na race więc kibole żeby łamać przepisy je wnoszą. Gdyby można by było je wnosić to po pewnym czasie by się znudziły.
PROSZĘ NIE HEJTOWAĆ TO MOJE ZDANIE!
kibic2016-04-11 14:35:34
Popieram zarząd. Oprawę mogli zrobic ale bez pirotechniki. Moze nie jest to jakies super widowisko jak z racami ale tez kibice by nagrodzili. Zamiast tego rzucali na boisko race. Nawet swoich piłkarzy nie posluchali gdy ci podeszli ich uspokoić nie wspomnę juz o kibucach z innych sektorow którzy wygwizdali tych co rzucali na boisko race. Nie dla takich zachowań tak dla opraw bez ja dla klubu
@FCB2016-04-11 14:44:33
Subtelna różnica - kibice Bayernu odpalają race PO meczu. Nie przerywają widowiska, nie rzucają nimi we własnych zawodników, Ribery i Miller nie podchodzą do swoich kibiców w 15 minucie i nie proszą, aby się uspokoili. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
Marcin2016-04-11 14:49:17
Civitas Kielcensis - popieram w 100%
Wacław Jarząbek2016-04-11 14:52:04
Brawo Zarząd! To świetnie odwrócenie uwagi od swojej nieudolności. Czekam jeszcze tylko aż miłościwie nam panujący powie, że inwestor z Senegalu rozmyślił się właśnie z powodu kiboli.
kkk2016-04-11 15:09:16
Zamknąć to bydło
Ck_fan2016-04-11 15:10:28
Brawo paprocki. Iść na wojnę z kibicami w kluczowym momencie sezonu. Trzeba być nienormalnym. A pikniki dauny niech się nie cieszą. Ciekawe kto pomorze piłkarzom utrzymać się w ekstraklasie. Chyba pikole wpieprzajacy kielbachy. Żal mi was. Młyn robi więcej aby pomóc piłkarzom wygrać niż ten zarząd. Aby kasa się zgadzają. 3 tys na karę za race to szkoda. Ale dla sibie po 10 tys pensji to im jeszcze mało. Wywieźć na taczkach nieudaczników. I pozbyć się pikoli ze stadionu co tylko gwiazdac umieją. A przyłączyć się do dopingu to ciężko dupe ruszyć
krywoj2016-04-11 15:12:41
@Civitas Kielcensis a w przytoczonych przypadkach, rzucano racami w piłkarzy? Konieczne było przerwanie meczu? Osobiście jestem za zgoda na użycie piro w sposób bezpieczny na stadionach przy oprawach - race ratunkowe palą się kilka minut, są bezpieczne etc etc. Kwestia czy Ty chciałbyś dostać taką racą w głowę? Nogę? To właśnie przez ćwierćinteligentów rzucających race na boisko czy w piłkarzy, race wciąż nie zostały zalegalizowane. Jestem za racami podczas opraw i sam wrzucałem zawsze dyszkę do puszki na oprawy, ale jestem przeciw zbydlęceniu... A potem tłumaczenia - "wysoki sądzie ja przysięgam jak kładłem się spać, to łóżko już płonęło!!!"
Civitas Kielcensis2016-04-11 15:26:44
@krywoj - przecież napisałem wyraźnie, że rzucania racami (lub czymkolwiek innym) na murawę nie pochwalam natomiast samo odpalenie rac przy oprawie to nic złego i powinno być legalne. O to kibice w Polsce będą walczyć aż do skutku. Pozdrawiam
do @FCB2016-04-11 15:31:37
Kibice Bayernu odpalili race na Wembley w trakcie meczu a nie po meczu. Są filmy w internecie. Wpisz sobie w wyszukiwarkę np. "Wembley Bayern Piro".
r2016-04-11 15:51:58
Orangutany co ciskaly race na boisko powinny placic ze swojej kasy. Zaslanianie sie tutaj oprawa to moze tylko inteligent o IQ orangutana. Co innego oprawa co innego przerwanie meczu z zamyslem.
kibic2016-04-11 16:12:41
Przypomnę kibicom w Kielcach i nie tylko ze ostatni udany sezon korony (pierwszy ojrzynskiego w Kielcach) gdzie korona zakonczyla na 5 miejscu w tabeli byl bojkotem mlyna. Przez caly sezon dopingowali piłkarzy tzw pikiniki i jaki wynik piłkarze robili każdy pamięta. Nie chce tu insnynuowac ale mlyn wrócił na mecz z Widzewem który zakończył sie wynikiem każdy wiejskim. Takze te nazwane pikniki przez jednego z kibiców nie sa wcale gorsi od tych z mlyna
weteran2016-04-11 16:51:11
Trzeba sobie postawić pytanie i na nie odpowiedzieć : "po co przychodzę na mecz?".
Jeśli zamiast dopingować Swój Klub ja chcę się podpisywać, to może powinienem zatrudnić się w cyrku.
do @Civitas Kielcensis2016-04-11 16:55:47
Masz rację wszystko, tylko zwróć uwagę na metodę walki kibiców przeciwko przepisowi z racami. Przecież to co było w sobotę na meczu, to przyniesie TYLKO odwrotny efekt. To tak, jakbyś miał sąsiada, który puszcza głośno muzykę. I walczył w ten sposób, że na złość puszczasz jeszcze głośniej od niego. Niestety ale i zarząd, i kibice się w weekend nie popisali.
doweteran2016-04-11 16:56:04
po co podpisywać się w cyrku ?
Kibic z Koniewa2016-04-11 16:57:44
Problem rac i oprawy to robienie wiatru w dupie! Prędzej kibica samochód potrąci wracając z meczu niż coś się stanie od tej strasznej i zakazanej stadionowej pirotechniki - normalnie aż strach się bać!
Może lepiej skupić się na grze Korony - do Brosza dotarło jakimś cudem, że gra Gabovsa na obronie to dywersja, ale Zając jak grał 16 razy nic nie wnosząc do ofensywy, tak wychodzi po raz 17 i ... znowu brak słów! Czy ktoś pamięta jego jeden dobry (a nawet przeciętny) występ w ekstraklasie, bo Brosz chyba tak! Waleczności, zaangażowania mu nie brakuje, ale umiejętności to nawet nie na 1 ligę! Gość się spala po raz 17 w 17 meczach!
K2016-04-11 17:01:59
To może taka propozycja do PZPN i wszystkich skoro race przeszkadzają bo to mecz przerwany i opoznienia powstaja za ktore trzeba placic to np:
Oprawy z racami pod koniec pierwszej polowy meczu tzn oprawa rozkladana pod koniec pierwszej polowy i jak sedzia gwizda to odpalanie rac :) zeby nie bylo znowu czepiania ze zagrazaja bezpieczenstwu to wyznaczone osoby zgloszone wczesniej majace tzw uprawnienia (jakies licencja od PZPN mysle ze by nawet mogla byc dawana dla takiej osoby, ktora bylaby odpowiedzialna za odpalona race - nawet niech kosztuje iles PLN na sezon jak bilet). Tylko tu trzeba kompromisu z obu stron, a nie negowanie wszystkiego bo tak.
kolo2016-04-11 17:03:09
Dawno nie było protestu tzn. focha. "Kibice" Korony uwielbiają protesty i bojkoty, wtedy są tacy poważani w śwaidku kibicowskim.
SCANIA V82016-04-11 17:33:59
Czyli Paprocki idzie na wojnę ze swoimi kibicami, brawo!!! Jeszcze tylko Lubawski niech ogłosi że przez kilka rac potencjalny inwestor który oglądał mecz z Górnikiem akurat... zrezygnował z dalszych negocjacji:) Tu od zawsze było takie kieleckie piekiełko, ja rozumiem że trzeba wyciągnąć jakieś konsekwencje ale pisać takie stanowcze oświadczenie, niech jeszcze umieści twarze i adresy tych co rzucali racami, normalnie tragedia ogólnonarodowa!!!
radomiak2016-04-11 17:40:02
Geje z cmentarnej cpuny jaja ogolone pokazac ich osrane wizerunki z checia nie jeden na nichnasra
joseph2016-04-11 17:41:53
Wiecej im dajcie do puszki a nasrC na te ogolone mozgi
do @Civitas2016-04-11 17:47:30
Nie dyskutuję czy prawo jest dobre czy nie. Ale skoro takie jest to zastanów się jakie klub ma prawo manewru, żadne, ma się dostosować do ustawy. Jak piszesz, że kibice nie akceptuję takiego prawa to niech nie chodzą na mecze. Prawdziwy kibic nie naraża klubu na straty. Ciekawe jakby ktoś podszedł do ciebie na ulicy i huknał się z pięści w ryło i stwierdziłby, że on nie akceptuje prawa zakazującego rozbój i właśnie tak z tym walczy. Też przyznałbyś mu rację?
info do mocno oburzonych2016-04-11 18:22:58
Tak ujadacie na kiboli z młyna ? zobaczymy z jakim dopingiem wyskoczycie na Sląsku miłośnicy kiełbasek z bułeczką , jak zwykle pachnie prowincją ........
Adam2016-04-11 18:59:15
Piszę po raz kolejny to samo!
KTO BOGATEMU ZABRONI? Miała gimbaza filign się zabawić to teraz trzeba będzie zapłacić.
Kara nałożona na klub do podziału! Do tego 2000 i zakaz stadionowy!
Jak się bawić to się bawić.....
A potem "zimne ognie" przy radyjku.....
maro2016-04-11 19:25:57
ty sie znasz na świadku kibicowskim jak Paprocki na rządzenie klubem piłkarzkim
maro2016-04-11 19:28:14
@kolo ty sie znasz na świadku kibicowskim jak Paprocki na rządzenie klubem piłkarzkim
Pani od matematyki2016-04-11 19:36:48
Piłkarzkim? Serio?
gnom2016-04-11 20:03:26
Parkingowy tylko potrafi patrzyc w paragrafy. Stadion zobaczył pierwszy raz w życiu jak dostał fuchę od Prawdomównego Wojtka. Race były, są i będą i żadne idiotyczne przepisy tego nie zmienią. Natomiast tych pajaców, którzy rzucają cokolwiek na boisko trzeba wyłapać, zrobić zdjęcia i powiesić przed bramą z podpisem "Tych klientów nie obsługujemy".
no stety2016-04-11 20:48:13
Jeśli race i inne ,,swiecidełka,, sa zakazane, to ciekawe jakim sposobem można je wnieść na stadion? Ochroniarz kiedyś sprawdzał mi czy zapałki są zapałkami... Niech pilnują tych co race wnoszą!
do no stety2016-04-11 21:33:14
Masz rację, dopóki w ochronie będą stali kolesie nieodpowiedzialnej gimbazy z młyna to tak będzie, piknika przewertują a swojemu mrugną okiem i wnosi co tylko mu się podoba. Wyłapać na kamerze i dożywotni zakaz stadionowy. I gimbus pod szkółkę już kozaka nie będzie robił i opowiadał jak to się rzucało racami...
arc2016-04-11 21:43:16
Kto kupuje bilet na Korone idzie i oglada mecz , kto chce ogladac widowisko /swiatlo i dzwiek/ niech kupuje bilet na Ich troje.
CKzDALEKA2016-04-11 21:47:06
Do walczących do upadłego o race na stadionach. Zrobiliście doprawdy olbrzymi krok do legalizacji rac! brawo! Piszecie, że takie bezpieczne. To dlaczego lądowały na murawie? Dzis powodem był dla was p.Paprocki, jutro strzelicie focha bo wam nastoletnia żyłka w d.pie będzie doskwierać. jednym słowem jesteście nieobliczalni i przez to niewiarygodni bo nikt nie będzie w stanie przewidzieć czy znów nie rzucicie racy w piłkarzy czy w kogokolwiek innego.
Pogratulować metod walki o race...

Kolege obawiającego się o prowincje na meczu ze Slaskiem uprzejmie informuję, że wioche odwalił już na Górniku. Rzucanie racami na boisko modne ostatnio na IV lidze. Na Slasku co najwyżej pikniki cos pospiewaja od czasu do czasu i tyle. Słusznie ktoś zauważył że przy proteście młyna piłkarze zajeli najwyższe w historii miejsce w e-klasie.

p.s. na studiach z podstaw psychologii mowia, ze strzelanie tzw focha jest reakcją typową dla nastolatków. Powyżej 20 lat oznacza problemy z interakcją społeczną wynikające z niskiej samooceny. To jest przykre poniekąd.
do arc2016-04-11 21:49:39
kto chce w ciszy i spokoju niech sobie w TV oglada - TO NIE TEATR.
mozna sie tak licytowac ;p
brawo zarzad2016-04-11 22:14:03
Pierwsze polecenie zaplaty dla typowego Seby z mlyna bedzie koncem panowania tej bandy na stadionie.
Tom2016-04-11 22:46:42
Zarząd robi błąd wypowiadając otwartą wojnę kibicom z młyna, oświadczenie wydane przez Paprockiego jest typowym pismem urzędowym a cała sytuacja nie wróży nic dobrego, na Koronie już nigdy nie będzie normalnie. Zwróćcie uwagę że naszych kibiców gnoi teraz zarząd Korony oraz WY na tym forum! każdy z was to oczywiście wielki cwaniak za klawiaturą komputera. Oczywiście nikt nie zwrócił uwagi że kibice Górnika odpalili race i świece dymne co spowodowało przerwanie meczu na znacznie dłuższy czas. Niestety publiczne opluwanie swoich oraz sranie we własne gniazdo cechuje tchórzy i niedowartościowanych frustratów, ludzi z problemami i bez zasad. I jeszcze jedno do gościa o nicku ckzdaleka, skoro jesteś taki inteligentny i po studiach to dlaczego robisz na zmywaku na wyspach?
maro2016-04-11 23:04:16
Naprawdę będziesz się czepiać prostej literówki... Dla twojej wiadomości korzystałem z tableta, dotykowa klawiatura do najwygodniejszych nie należy, a litery 's' i 'z' znajdują się blisko siebie więc o pomyłkę bardzo łatwo.
kibic2016-04-12 00:35:15
Chodzę na mecze od dawna i nie pamiętam by kibice z młyna rzucali race na murawę. Teraz race poleciały na znak protestu tylko i wyłącznie. W dodatku był to jedynie symbol, bo wiele dymu z tego nie było. Nie chodziło o zadymienie stadionu tylko o zwrócenie uwagi na problem, który powstał z inicjatywy prezesa klubu.
CKzDALEKA2016-04-12 00:40:05
jakbym robił na zmywaku nie byłoby mnie na meczach Korony :) Nadal mieszkam w Polsce i nie mam w planach emigrowania za chlebem. Mam nadzieję, że się nie gniewasz i nie jest Ci przykro z tego powodu :)
Dla mnie tchórzostwo to chowanie się pod flagą mcdonalda i rzucanie racami we własnych piłkarzy. Fani Górnika guzik mnie interesują, podobnie jak zabrzański klub. Oni mają swoje problemy, my swoje.
Paweł2016-04-12 02:34:38
"Głupi i głupszy". Dobry film.
@Tom2016-04-12 07:40:49
Kibice Górnika, to osobny problem... Póki co dyskusja toczy się na temat kibiców z Kielc i wydaje mi się, że jak najbardziej na miejscu jest, aby każdy kibic Korony mógł się wypowiedzieć. Sytuacja jest o tyle absurdalna, że większość "fanatyków" uważa, że wszystko było OK, a każdy przejaw krytyki traktuje jako atak... Czy pirotechnika powinna zagościć na stadionach? Tak. Ale używanie jej powinno się odbywać w sposób odpowiedzialny i kontrolowany. Przychylam się do opinii jednego z przedmówców, że ostatnie wybryki bardziej zaszkodzą niż pomogą, a co za tym idzie powinno się je ukarać z całą stanowczością- nie dlatego, że "zarząd idzie na wojnę z własnymi kibicami", trzeba to zrobić, ponieważ za głupotę trzeba płacić, może to przemówi do niektórych osobników, a jeśli nie, to przynajmniej na jakiś czas znikną ze stadionu...
nbx2016-04-12 12:03:49
W sumie to mniejszymi durniami od tych którzy rzucają race na murawę są durnie, którzy nie rozumieją że to nie Paprocki jest winny temu że nie można wnosić pirotechniki tylko polskie prawo. To, że klub nie pozwolił wnieść tego na stadion wynika tylko i wyłącznie z tego, że nie chce płacić kar. Nie ma pieniędzy na piłkarzy, więc tym bardziej nie ma na kary. Ale weź to tłumacz komukolwiek. Imbecylizm, mózgi do operacji, natychmiastowej.
r2016-04-12 16:49:24
Przeciez Paprocki nie moze zgodzic sie na odpalanie rac. Tlumaczenie ze race ladowaly na murawie bo to protest to tylko niezly gimb moze. Zaden klub oficjalnie nie moze zgodzic sie na race i o ile nie myle sie to na sektorowki, co nie znaczy ze ich nie ma. To tak jak z przekraczaniem predkosci, sa tacy co beda przekraczac i ryzykuja mandat ale nikt nie przejezdza po znaku w ramach protestu.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group