Dalibyście już Trytce spokój. Teraz jest czas tylko na pożegnanie

19-02-2016 15:45,
Wojciech Staniec II

Ewentualne odejście Przemysława Trytki wywołało ogromną dyskusję wśród kibiców kieleckiej Korony. Niestety, napastnik nie podzielił fanów na dwa obozy: fanów i ewentualnych przeciwników jego talentu. Nie jest wielką tajemnicą, że snajper nie był ulubieńcem trybun, ale fakt, że najczęściej to właśnie w nim upatrywano przyczyny indolencji drużyny ubranej w żółto - czerwone stroje, był dla samego Trytki nie tyle krzywdzący, co rażąco wręcz niesprawiedliwy.

Pamiętamy dobrze, że były napastnik Arki Gdynia pojawił się w Kielcach z woli byłego już dyrektora sportowego, Andrzeja Kobylańskiego i bądź co bądź stał się żywym symbolem konfliktu byłego reprezentanta Polski z uwielbianym trenerem, Leszkiem Ojrzyńskim. Zdaje się, że sam napastnik dopiero po czasie zdał sobie z tego sprawę. - Stało się poprawnie politycznie nienawidzić mnie - mówił jeszcze kilka miesięcy temu.

I nie ma przesady w jego słowach. Wiadro pomyj, które każdego tygodnia wylewano na jego głowę, mogło powalić nawet najbardziej odpornego psychicznie. I to jest jedna tylko przyczyna, z którą należy mu się ogromny szacunek. Fala bezmyślnego i niezwykle ostrego hejtu przekraczała wszelkie skale. Obojętnie, co się stało w czasie spotkania Korony - winnym zawsze był Trytko. Kwestią czasu było tylko to, aż w końcu „Trycie” dostanie się za niesprawny kołowrotek czy niedopieczoną kiełbasę.

On sam doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jak podchodzi do niego większość fanów. Tym bardziej niezwykle miło się zrobiło w czasie spotkania z Pogonią Szczecin na początku obecnego sezonu, kiedy najbardziej zagorzali kibice Korony skandowali nazwisko Trytki.  - Świat stanął na głowie - komentował wtedy z charakterystycznym dla siebie przekąsem.

Zaraz pewnie ktoś napisze, że napastnik sam sobie zasłużył na taką opinię swoją grą. I niestety - oczywiście dla potencjalnego komentującego - nie będzie w tym grama prawdy. Faktem oczywiście jest, że Trytko marnował doskonałe sytuacje, ale musimy być jednak świadomi pewnego rodzaju zależności jakości do ceny. Po prostu zejdźcie na ziemie i realnie oceńcie możliwości ukochanego klubu. Głównie te finansowe.

Trytko jest więc zawodnikiem idealnie wręcz skrojonym na miarę dla kieleckiego klubu. Na pewno nie jest to tak słaby piłkarz, jak twierdzi większość. Ma pewne mankamenty, ale w miarę skutecznie je maskuje. Zwróćmy uwagę, jaką rolę odgrywa w taktyce Korony wysunięty napastnik. Przez znaczną część meczu zmuszony jest walczyć z obrońcami o pozycję i czekać na ewentualne wsparcie od partnerów. - Technika przyjęcia piłki na skrzydle a na środku boiska, gdzie atakuje dwóch bądź trzech defensorów jest zupełnie inna. Na pozycji napastnika dużo trudniejsza - tłumaczył sam zainteresowany.

Były piłkarz Energie Cottbus nie tylko doskonale pasuje pod względem umiejętności do kieleckiego klubu, ale również pod względem mentalnym. Praktycznie każdy zawodnik Korony zapytany o dobrego ducha szatni bez wahania wskazywał „Trytę”. Zresztą on sam doskonale czuł się w towarzystwie klubowych kolegów, o czym w kapitalny sposób mówił parę miesięcy temu w programie „Cały ten sport” w kieleckim Radiu eM. W czasie audycji piłkarz zburzył mit i pokazał się, jako naprawdę inteligenty i oczytany facet.

Zawodnicy często mówią w mediach, że nie czytają opinii na swój temat, a szczególnie szerokim łukiem omijają komentarze. Nie wiem, jak jest w przypadku Trytki, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że większość piłkarzy to robi i niezwykle mocno bierze do siebie ludzkie zdanie na ich temat.

Piszę to wszystko, bo w ostatnich dniach dokładnie czytam wszystkie komentarze pojawiające się na temat Trytki. Zastanawiam się, skąd w części kielczan tyle zawiści? Jak bardzo ciężko im się pogodzić, zapewne z brutalną dla nich rzeczywistością, że muszą wyżywać się na solidnym napastniku, który walczył w imię ich ukochanego klubu?

To może być pewnego rodzaju nauczka, bo tym razem słowna agresja trafiła na człowieka, który doskonale sobie z nią radził i sam zarażał dystansem do samego siebie. Jeszcze parę lat temu z zażenowaniem patrzyliśmy w kierunku Lubina, gdzie kibice postanowili przekazać swoje niezadowolenie z postawy zawodników w sposób niezbyt konstruktywny. Czy nam nie jest już całkiem blisko do tego?

Ludzie, tak po ludzku - opamiętajcie się. To, co piszecie jest naprawdę straszne. Teraz odchodzi Trytko i należy życzyć mu powodzenia w dalszej karierze. Boję się tylko, że ludzka frustracja przeleje się na kogoś innego. Kto będzie teraz „oczkiem w głowie” frustratów? Dostanie się Sylwestrzakowi, Diawowi czy może Sierpinie?

Środowisko piłkarzy jest niezwykle hermetyczne. Wszyscy się doskonale znają i wymieniają opiniami. Nie chcę tworzyć jakiś specjalnych teorii spiskowych, bo to też nie jest mój cel, ale zastanówmy się. Jeśli się nie opamiętacie, to szybko rozejdzie się opinia, jak w Kielcach traktujemy piłkarzy i ciężko będzie z nią walczyć.

Mieliśmy fajnego piłkarz w Koronie. Naprawdę solidnego i dziwię się, że większość go nie doceniała. Zapewne przyjdzie to z czasem, bo Trytko zapisał ważną kartę w najnowszej historii kieleckiego klubu. I na pewno w klubie będzie miło wspominamy. Liczę, że wśród kibiców. Teraz po prostu wypada mu podziękować za wszystko i uderzyć się w pierś.

Wojciech Staniec

fot. Paula Duda

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

chertan772016-02-19 15:49:44
Gry nie oceniam ale bardzo inteligenty facet Powodzenia w nowym klubie.
szczery2016-02-19 15:59:24
Przemek,to juz chistoria. Wszystkiego dobrego, pa. Jego następcy nie lepsi.
1972016-02-19 16:03:53
Czytałem gdzieś, że po odejściu Trytki i Vanji ma przyjść jeszcze jeden ofensywny zawodnik. Słyszał ktoś coś?
Bilcza2016-02-19 16:39:29
?
kielczanin2016-02-19 16:52:03
Mój Boże taki bramkostrzelny napastnik odchodzi. Co my teraz poczniemy bez niego. Straszne osłabienie!!!
pyzdro2016-02-19 17:58:54
przecież teraz jak odszedł to już mu dadzą spokój, więc o co cho?
do szczery2016-02-19 18:05:57
Ja pierd**e idi**o HISTORIA!!!
Wyjący z płaczu2016-02-19 18:10:59
Ale dlaczego...?
Darko2016-02-19 19:36:42
Może i Trytko śmiesznie biega. Może i wygląda jak zawodnik FC Drewnoplast, ale zawsze był przynajmniej szczery i starał się bez względu na wszystko - przypominam mecz z Cracovią pod wodzą Tarasiewicza przegrany 1:2...
arc2016-02-19 19:44:30
MaX mozliwosci dla Trytki to Spartakus Daleszyce jesli Kazachy go wezma to tylko za darmo i na lawe
Uradowany2016-02-19 20:13:22
Autorze tekstu, Trytko jest inteligentnym gośćiem, zabawnym ale na Boga on został zatrudniony by głównie strzelać bramki. Jego umiejętności stoją na poziomie góra 1 ligi a Korona jest w ekstraklasie. W historii Korony to zapisał się Grzesiu Piechna. Więc prosimy nie porównywać umiejętności i zasługi tych dwóch piłkarzy. Był Trytko, całe szczęście już nie ma. Powodzenia w innym klubie.
Fanatyk2016-02-19 20:15:12
Panowie z CKsportu!
My wszyscy wiemy, że Przemek był (a właściwie jest) sympatycznym, inteligentnym i przyjemnym do rozmowy gościem ale sportowca ocenia się po wynikach sportowych a nie po osobowości. W artykule próbujecie zaniżyć range bądź co bądź ekstraklasowego klubu jakim jest Korona aby dopasować go do poziomu sportowego Trytki. Nie jest przypadkiem,że akurat jego a nie np Przybyłe czy Cabrere kibice oceniają jak oceniają. Przemek technikę miał zerową, nie jeden koleszka na orliku prezentował pod tym względem wyższy poziom. A to co ważne dla napastnika czyli szybkość, zwinność, start do piłki i ogólnej koordynacji ruchowej też dla dobra Przemka nie będę komentował. Jednym słowem bardzo fajny z niego chłop ale piłkarz żaden (przyjnajmniej na ekstraklase)
zephyr2016-02-19 20:18:38
wpierw wspieracie kibolstwo, a teraz apelujecie o spokój? gdzie tu konsekwencja?
koronka2016-02-19 20:36:24
Popieram Fanatyk! Kibice oceniają piłkarza pod względem sportowym, a nie osobowościowym.
kibic Jacek2016-02-19 20:54:17
Panie Staniec,

Po to stworzyliście tego typu portal jak CkSport, żeby każdy mógł się swobodnie wypowiadać w komentarzach pod danym artykułem ( co teraz robię )
Narzucanie swoich sugestii "opamiętajcie się", to jest straszne" jest sprzeczne z wolnością słowa !
Dziwie się, że pan Porębski zgodził się na tak jednostronny artykuł.

W mieszkańcach Kielc nie ma w tym przypadku zawiści, ludzie widzą, że piłkarz o nazwisku Trytko nie nadaję się do reprezentacji żółto czerwonych barw!
Jeśli Pan tego nie zauważył, śmiem twierdzić, że nie ma Pan pojęcia o piłce nożnej na wyższym poziomie i pora wrócić na podwórko.

Jeżeli Pan jest tak samo rzetelnym dziennikarzem jak Przemek piłkarzem to proponuję wysłać CV do gazety wyborczej
Pisząc , że Trytko jest piłkarzem idealnie skrojonym na miarę kieleckiego klubu obraził Pan wiele osób

PS Przemek Trytko, walcz trenuj ciężko, jest dużo do poprawy, ale dasz rade !!! Tyle w temacie jego osoby na dzień dzisiejszy ode mnie!
Wojtek2016-02-19 21:09:53
A moim zdaniem Trytko był niezłym zawodnikiem. Pamiętam chociaż mecz z Lechią w Gdańsku, wygrany 2:1, gdzie zagrał rewelacyjnie. Fakt napastnika rozlicza się z bramek, ale nie zwraca się uwagi na pracę Trytki w innych strefach boiska. Ja mu życzę wszystkiego dobrego w Kazachstanie. Powodzenia !
do Staniec2016-02-19 21:17:04
"Ewentualne odejście Przemysława Trytki wywołało ogromną dyskusję wśród kibiców kieleckiej Korony". Panie redaktorze, pan chyba pomylił kibiców z hejterami. Kibic kibicuje drużynie i zawodnikom na dobre i na złe, a pan nazwał hejterów kibicami
lew2016-02-19 21:53:54
Wszystkiego dobrego w nowym klubie i dzieki za lata spedzone w Koronie ! Powodzenia.
Gaudino2016-02-19 22:02:55
Przyjaciele, oceniacie rzetelność CKSportu, no proszę Was, przecież to koledzy z każdym z piłkarzy, co mają napisać? Że był zerową gwiazdą, a potem będą chcieli zrobić wywiad i odmówi albo dojdzie do nieprzyjemnych sytuacji. Czy jeszcze nikt nie zauważył, że ów portal nigdy nie pisze nic złego o sporowcach? Jak ktoś chce pisać opiniotwórcze artykuły, to niech blog otworzy, a nie regionalny portal sportowy. Co do Trytki, to owszem, obelgi są niewłaściwe, ale poziom sportowy też pozostawia wiele do życzenia.
s2016-02-20 00:42:31
Nie pielęgnujcie dziadostwa bo będziecie mieć dziadostwo cały czas.

Nie wmawiajmy sobie że Trytko jest piłkarzem na miarę naszych realiów bo inne kluby potrafią zakontraktować piłkarzy, którzy coś wnoszą do gry, a nie są wcale bogatsze od Korony. Napastnik, który nie strzela bramek to za przeproszeniem dupa nie napastnik, choćby był najfajniejszym człowiekiem pod słońcem (być może Przemek to równy gość, z tym nie polemizuję). Można sobie pisać, że nie lubi się go bo ściągnął go Kobylański, dorabiać teorie o konfliktach z Ojrzyńskim, ale tak na prawdę jego boleśnie zweryfikowało boisko. Dlaczego trenerzy się zmieniają, a Przemek grzeje ławę i nikt na niego nie stawia? Przypadek? Spisek? Zmowa? No proszę was... Czemu jest tak źle skoro jest tak dobrze według was? Piszecie, że ma mankamenty. Zgadza się, ma, jeden i to bardzo poważny - ktoś go kiedyś okłamał mówiąc mu, że jest profesjonalnym piłkarzem na poziomie, a on w to uwierzył. Jeśli nasza liga ma stać takimi profesjonalistami to o Polskim klubie w Lidze Mistrzów zapomnijcie. Wiecie czemu kluby z Luksemburga i Wysp Owczych nie grają w LM? Bo mają tam takich piłkarzy jak Tryko, tyle, że oni się nie okłamują, że są pro - panami piłkarzami.
Tak swoją drogą, ostatnim rasowym napastnikiem w tym klubie był Grzesiu Piechna. Mimo braku umiejętności facet zawsze wiedział gdzie się ustawić, żeby piłka się od niego odbiła i wpadła do bramki. Przemek nie ma nawet tego, więc nie czarujmy się, że to napastnik na poziomie Ekstraklasowym. Tyle ode mnie. Spokojnej nocy.
Krzysiek2016-02-20 02:19:21
Nie wiem ile meczów widział autor tego "artykułu" z udziałem tego kopacza ale zalecam je wszystkie prześledzić....
Może facet i jest inteligentny ale jest drewniany na boisku i jego tylko jego gra powinna być rozliczana.
Marnował masę okazji 100 procentowych. Zamiast niego lepiej dać szansę Przybyle.
Mati2016-02-20 02:22:27
Największe wzmocnienie w nowej rundzie...
Kału2016-02-20 02:24:08
Zapisał się do histori?
Idealnie pasuje do kieleckiego klubu?
Serio?
Redaktor chyba był...... gdy to pisał.
Adam2016-02-20 06:43:15
TYLE jesteś wart ile twój ostatni mecz!
Ciszej2016-02-20 09:27:39
nad tą... tym zawodnikiem
Panie Staniec II2016-02-20 13:14:11
Gdzie ten towar pan kupuje? Proponuje brac polowe.
Ernest2016-02-20 14:54:02
Bardzo niski poziom dziennikarstwa
to sie nazywa2016-02-20 19:45:47
tzw dziennikarstwo "na kolanach"...
rhemks2016-02-20 20:49:08
Przemku Trytko dzięki za walkę w Koronie i powodzenia na obcej ziemi. Oby twoje akcje kończyły się bramkami. Pozdrawiam
porter2016-02-24 11:13:49
taki sam dziennikarz jak Przemuś napastnik

Ostatnie wiadomości

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podał ramowy plan kolejek nowych sezonów Ligi Centralnej mężczyzn oraz I ligi grupy D. Z kim zagrają świętokrzyskie zespoły w poszczególnych kolejkach?
Suzuki Korona Handball Kielce zainauguruje rozgrywki Ligi Centralnej Kobiet wyjazdowym pojedynkiem z ENEA Piłką Ręczną Poznań. Start zaplanowano jednak wyjątkowo późno.
Piłka nożna to sport wymagający kompleksowego przygotowania fizycznego. Zawodnicy muszą być szybcy, zwinni, wytrzymali i silni - bez tych cech nie są w stanie skutecznie rywalizować na boisku. Wśród trenerów i piłkarzy nadal toczy się dyskusja na temat roli treningu siłowego w przygotowaniu piłkarzy. Niektórzy obawiają się, że nadmierne skupienie na budowie masy mięśniowej może negatywnie wpłynąć na zwinność i szybkość zawodników. Inni z kolei argumentują, że odpowiednio zaprogramowany trening s
Kilka dni pozostało do inaugurującego meczu PKO BP Ekstraklasy. Jakie są rokowania dotyczące nowego sezonu w wykonaniu Korony Kielce? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Lipiec to pierwszy miesiąc obowiązywania umowy promocji poprzez sport realizowanej przez Industrię Kielce. Klub postawił na billboardy w największych polskich miastach czy też kampanię reklamową w ogólnopolskich portalach informacyjnych.
Reprezentacje Hiszpanii oraz Anglii pozostały w boju o tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. Dziś (14 lipca) zmierzą się o swoje kolejne trofea w historii.
W ostatnim przedsezonowym sparingu Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 0:3. –Aklimatyzacja nowych zawodników przebiega wzorowo – powiedział Xavier Dziekoński, bramkarz „żółto-czerwonych”.
W ostatnim przedsezonowym sparingu Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 0:3. – Mam nadzieje, że będziemy jeszcze lepiej wyglądać w pierwszym ligowym meczu – powiedział po spotkaniu Piotr Malarczyk, obrońca „żółto-czerwonych”.
W ostatnim przedsezonowym sparingu Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 0:3. – Dzisiaj było dużo dobrych momentów i dopóki realizowaliśmy swoje założenia ekipą docelową, to było dobrze – powiedział po spotkaniu Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
W ostatnim przedsezonowym sparingu Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 0:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli Michael Ameyaw, Marcel Pięczek (samobójcza) oraz Fabian Piasecki (z rzutu karnego).
Według informacji TVP 3 Kielce Bekir Cordalija ma zostać nowym zawodnikiem Industrii Kielce. Bośniacki bramkarz nie grał jeszcze poza swoją ojczyzną.
Pau Resta został nowym zawodnikiem Korony Kielce. – Od samego początku prezes i dyrektor sportowy klubu bardzo we mnie wierzyli – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami.
W najbliższą sobotę (13 lipca) Korona Kielce rozegra ostatni sparing podczas letniego obozu przygotowawczego. Rywalem „żółto-czerwonych” będzie Piast Gliwice.
Były pomocnik Korony Kielce Jakub Górski znalazł nowego pracodawcę. Skrzydłowy zagra w Betclic 1. Lidze.
Stoper Pau Resta został nowym zawodnikiem Korony Kielce! Jest to kolejny transfer do „żółto-czerwonego” klubu.
Industria Kielce poznała harmonogram kolejek fazy grupowej Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” zainaugurują zmagania domowym pojedynkiem z HC Zagrzeb.
Grzegorz Opaliński były asystent trenera Korony Kielce ma nowy zespół. Szkoleniowiec poprowadzi występujący w podkarpackiej klasie okręgowej Strug Tyczyn.
Torbjørn Bergerud oraz Melvyn Richardson zostali nowymi zawodnikami Orlenu Wisły Płock. Obaj szczypiorniści dołączą do ekipy „Nafciarzy” w sezonie 2025/2026.
Stoper Pau Resta ma zostać nowym zawodnikiem Korony Kielce. O zainteresowaniu „żółto-czerwonego” klubu tym graczem poinformował dziennikarz Radia eM Kielce.
– Każdy chce strzelać bramki, ale czasami tak myślę, jak się nie napinam albo nie chce tego na siłę, to samo przyjdzie – powiedział Mariusz Fornalczyk w rozmowie z Youtubowym kanałem Sektor Legend.
Już jutro (w piątek, 12 lipca) Industria Kielce rozpocznie sprzedaż karnetów na nowy sezon Orlen Superligi oraz Ligi Mistrzów.
Magdalena Szczukiewicz powróciła na stanowisko prezesa KS Iskry Kielce. Taką decyzję podjęło obradujące dziś (11 lipca) Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy klubu.
Korona Kielce ma nowego rzecznika prasowego. Następcą Darii Wollenberg został Mateusz Kępiński.
Korona Kielce zaprezentuje się kibicom w środę (17 lipca) w „Muszli” w Parku Miejskim. Fani zobaczą m.in. nowe trykoty.
Nikola Leśniak przedłużyła umowę z Suzuki Koroną Handball. Rozgrywająca była drugą najskuteczniejszą zawodniczką drużyny w poprzednim sezonie.
Oskar Sewerzyński, któremu z końcem czerwca wygasła umowa z Koroną Kielce ma nowy klub. Wychowanek „żółto-czerwonych” zagra w drugoligowej Olimpii Grudziądz.
Prawy obrońca Korony Kielce Hubert Zwoźny przedłużył umowę z klubem.
Dziś (10 lipca) o godzinie 10 rozpoczynają się zapisy na bilety oraz zorganizowany transport autokarowy na mecz Superpucharu Polski, w którym Industria Kielce zagra z Orlenem Wisłą Płock.
– Musimy wziąć lekcje z tamtego sezonu i nie popełniać tamtych błędów. Mamy doświadczenie, ale również wielu nowych zawodników w drużynie, musimy zbudować z nimi nowe boiskowe relacje – powiedział Martine Remacle w rozmowie z Youtubowym kanałem Sektor Legend.
Wojciech Kamiński został nowym piłkarzem Korony Kielce. – Mam nadzieję, że doświadczenie z niższych lig zaprocentuje w mojej grze i nie mogę doczekać się mojego debiutu w elicie – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group