Dalibyście już Trytce spokój. Teraz jest czas tylko na pożegnanie

19-02-2016 15:45,
Wojciech Staniec II

Ewentualne odejście Przemysława Trytki wywołało ogromną dyskusję wśród kibiców kieleckiej Korony. Niestety, napastnik nie podzielił fanów na dwa obozy: fanów i ewentualnych przeciwników jego talentu. Nie jest wielką tajemnicą, że snajper nie był ulubieńcem trybun, ale fakt, że najczęściej to właśnie w nim upatrywano przyczyny indolencji drużyny ubranej w żółto - czerwone stroje, był dla samego Trytki nie tyle krzywdzący, co rażąco wręcz niesprawiedliwy.

Pamiętamy dobrze, że były napastnik Arki Gdynia pojawił się w Kielcach z woli byłego już dyrektora sportowego, Andrzeja Kobylańskiego i bądź co bądź stał się żywym symbolem konfliktu byłego reprezentanta Polski z uwielbianym trenerem, Leszkiem Ojrzyńskim. Zdaje się, że sam napastnik dopiero po czasie zdał sobie z tego sprawę. - Stało się poprawnie politycznie nienawidzić mnie - mówił jeszcze kilka miesięcy temu.

I nie ma przesady w jego słowach. Wiadro pomyj, które każdego tygodnia wylewano na jego głowę, mogło powalić nawet najbardziej odpornego psychicznie. I to jest jedna tylko przyczyna, z którą należy mu się ogromny szacunek. Fala bezmyślnego i niezwykle ostrego hejtu przekraczała wszelkie skale. Obojętnie, co się stało w czasie spotkania Korony - winnym zawsze był Trytko. Kwestią czasu było tylko to, aż w końcu „Trycie” dostanie się za niesprawny kołowrotek czy niedopieczoną kiełbasę.

On sam doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jak podchodzi do niego większość fanów. Tym bardziej niezwykle miło się zrobiło w czasie spotkania z Pogonią Szczecin na początku obecnego sezonu, kiedy najbardziej zagorzali kibice Korony skandowali nazwisko Trytki.  - Świat stanął na głowie - komentował wtedy z charakterystycznym dla siebie przekąsem.

Zaraz pewnie ktoś napisze, że napastnik sam sobie zasłużył na taką opinię swoją grą. I niestety - oczywiście dla potencjalnego komentującego - nie będzie w tym grama prawdy. Faktem oczywiście jest, że Trytko marnował doskonałe sytuacje, ale musimy być jednak świadomi pewnego rodzaju zależności jakości do ceny. Po prostu zejdźcie na ziemie i realnie oceńcie możliwości ukochanego klubu. Głównie te finansowe.

Trytko jest więc zawodnikiem idealnie wręcz skrojonym na miarę dla kieleckiego klubu. Na pewno nie jest to tak słaby piłkarz, jak twierdzi większość. Ma pewne mankamenty, ale w miarę skutecznie je maskuje. Zwróćmy uwagę, jaką rolę odgrywa w taktyce Korony wysunięty napastnik. Przez znaczną część meczu zmuszony jest walczyć z obrońcami o pozycję i czekać na ewentualne wsparcie od partnerów. - Technika przyjęcia piłki na skrzydle a na środku boiska, gdzie atakuje dwóch bądź trzech defensorów jest zupełnie inna. Na pozycji napastnika dużo trudniejsza - tłumaczył sam zainteresowany.

Były piłkarz Energie Cottbus nie tylko doskonale pasuje pod względem umiejętności do kieleckiego klubu, ale również pod względem mentalnym. Praktycznie każdy zawodnik Korony zapytany o dobrego ducha szatni bez wahania wskazywał „Trytę”. Zresztą on sam doskonale czuł się w towarzystwie klubowych kolegów, o czym w kapitalny sposób mówił parę miesięcy temu w programie „Cały ten sport” w kieleckim Radiu eM. W czasie audycji piłkarz zburzył mit i pokazał się, jako naprawdę inteligenty i oczytany facet.

Zawodnicy często mówią w mediach, że nie czytają opinii na swój temat, a szczególnie szerokim łukiem omijają komentarze. Nie wiem, jak jest w przypadku Trytki, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że większość piłkarzy to robi i niezwykle mocno bierze do siebie ludzkie zdanie na ich temat.

Piszę to wszystko, bo w ostatnich dniach dokładnie czytam wszystkie komentarze pojawiające się na temat Trytki. Zastanawiam się, skąd w części kielczan tyle zawiści? Jak bardzo ciężko im się pogodzić, zapewne z brutalną dla nich rzeczywistością, że muszą wyżywać się na solidnym napastniku, który walczył w imię ich ukochanego klubu?

To może być pewnego rodzaju nauczka, bo tym razem słowna agresja trafiła na człowieka, który doskonale sobie z nią radził i sam zarażał dystansem do samego siebie. Jeszcze parę lat temu z zażenowaniem patrzyliśmy w kierunku Lubina, gdzie kibice postanowili przekazać swoje niezadowolenie z postawy zawodników w sposób niezbyt konstruktywny. Czy nam nie jest już całkiem blisko do tego?

Ludzie, tak po ludzku - opamiętajcie się. To, co piszecie jest naprawdę straszne. Teraz odchodzi Trytko i należy życzyć mu powodzenia w dalszej karierze. Boję się tylko, że ludzka frustracja przeleje się na kogoś innego. Kto będzie teraz „oczkiem w głowie” frustratów? Dostanie się Sylwestrzakowi, Diawowi czy może Sierpinie?

Środowisko piłkarzy jest niezwykle hermetyczne. Wszyscy się doskonale znają i wymieniają opiniami. Nie chcę tworzyć jakiś specjalnych teorii spiskowych, bo to też nie jest mój cel, ale zastanówmy się. Jeśli się nie opamiętacie, to szybko rozejdzie się opinia, jak w Kielcach traktujemy piłkarzy i ciężko będzie z nią walczyć.

Mieliśmy fajnego piłkarz w Koronie. Naprawdę solidnego i dziwię się, że większość go nie doceniała. Zapewne przyjdzie to z czasem, bo Trytko zapisał ważną kartę w najnowszej historii kieleckiego klubu. I na pewno w klubie będzie miło wspominamy. Liczę, że wśród kibiców. Teraz po prostu wypada mu podziękować za wszystko i uderzyć się w pierś.

Wojciech Staniec

fot. Paula Duda

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

chertan772016-02-19 15:49:44
Gry nie oceniam ale bardzo inteligenty facet Powodzenia w nowym klubie.
szczery2016-02-19 15:59:24
Przemek,to juz chistoria. Wszystkiego dobrego, pa. Jego następcy nie lepsi.
1972016-02-19 16:03:53
Czytałem gdzieś, że po odejściu Trytki i Vanji ma przyjść jeszcze jeden ofensywny zawodnik. Słyszał ktoś coś?
Bilcza2016-02-19 16:39:29
?
kielczanin2016-02-19 16:52:03
Mój Boże taki bramkostrzelny napastnik odchodzi. Co my teraz poczniemy bez niego. Straszne osłabienie!!!
pyzdro2016-02-19 17:58:54
przecież teraz jak odszedł to już mu dadzą spokój, więc o co cho?
do szczery2016-02-19 18:05:57
Ja pierd**e idi**o HISTORIA!!!
Wyjący z płaczu2016-02-19 18:10:59
Ale dlaczego...?
Darko2016-02-19 19:36:42
Może i Trytko śmiesznie biega. Może i wygląda jak zawodnik FC Drewnoplast, ale zawsze był przynajmniej szczery i starał się bez względu na wszystko - przypominam mecz z Cracovią pod wodzą Tarasiewicza przegrany 1:2...
arc2016-02-19 19:44:30
MaX mozliwosci dla Trytki to Spartakus Daleszyce jesli Kazachy go wezma to tylko za darmo i na lawe
Uradowany2016-02-19 20:13:22
Autorze tekstu, Trytko jest inteligentnym gośćiem, zabawnym ale na Boga on został zatrudniony by głównie strzelać bramki. Jego umiejętności stoją na poziomie góra 1 ligi a Korona jest w ekstraklasie. W historii Korony to zapisał się Grzesiu Piechna. Więc prosimy nie porównywać umiejętności i zasługi tych dwóch piłkarzy. Był Trytko, całe szczęście już nie ma. Powodzenia w innym klubie.
Fanatyk2016-02-19 20:15:12
Panowie z CKsportu!
My wszyscy wiemy, że Przemek był (a właściwie jest) sympatycznym, inteligentnym i przyjemnym do rozmowy gościem ale sportowca ocenia się po wynikach sportowych a nie po osobowości. W artykule próbujecie zaniżyć range bądź co bądź ekstraklasowego klubu jakim jest Korona aby dopasować go do poziomu sportowego Trytki. Nie jest przypadkiem,że akurat jego a nie np Przybyłe czy Cabrere kibice oceniają jak oceniają. Przemek technikę miał zerową, nie jeden koleszka na orliku prezentował pod tym względem wyższy poziom. A to co ważne dla napastnika czyli szybkość, zwinność, start do piłki i ogólnej koordynacji ruchowej też dla dobra Przemka nie będę komentował. Jednym słowem bardzo fajny z niego chłop ale piłkarz żaden (przyjnajmniej na ekstraklase)
zephyr2016-02-19 20:18:38
wpierw wspieracie kibolstwo, a teraz apelujecie o spokój? gdzie tu konsekwencja?
koronka2016-02-19 20:36:24
Popieram Fanatyk! Kibice oceniają piłkarza pod względem sportowym, a nie osobowościowym.
kibic Jacek2016-02-19 20:54:17
Panie Staniec,

Po to stworzyliście tego typu portal jak CkSport, żeby każdy mógł się swobodnie wypowiadać w komentarzach pod danym artykułem ( co teraz robię )
Narzucanie swoich sugestii "opamiętajcie się", to jest straszne" jest sprzeczne z wolnością słowa !
Dziwie się, że pan Porębski zgodził się na tak jednostronny artykuł.

W mieszkańcach Kielc nie ma w tym przypadku zawiści, ludzie widzą, że piłkarz o nazwisku Trytko nie nadaję się do reprezentacji żółto czerwonych barw!
Jeśli Pan tego nie zauważył, śmiem twierdzić, że nie ma Pan pojęcia o piłce nożnej na wyższym poziomie i pora wrócić na podwórko.

Jeżeli Pan jest tak samo rzetelnym dziennikarzem jak Przemek piłkarzem to proponuję wysłać CV do gazety wyborczej
Pisząc , że Trytko jest piłkarzem idealnie skrojonym na miarę kieleckiego klubu obraził Pan wiele osób

PS Przemek Trytko, walcz trenuj ciężko, jest dużo do poprawy, ale dasz rade !!! Tyle w temacie jego osoby na dzień dzisiejszy ode mnie!
Wojtek2016-02-19 21:09:53
A moim zdaniem Trytko był niezłym zawodnikiem. Pamiętam chociaż mecz z Lechią w Gdańsku, wygrany 2:1, gdzie zagrał rewelacyjnie. Fakt napastnika rozlicza się z bramek, ale nie zwraca się uwagi na pracę Trytki w innych strefach boiska. Ja mu życzę wszystkiego dobrego w Kazachstanie. Powodzenia !
do Staniec2016-02-19 21:17:04
"Ewentualne odejście Przemysława Trytki wywołało ogromną dyskusję wśród kibiców kieleckiej Korony". Panie redaktorze, pan chyba pomylił kibiców z hejterami. Kibic kibicuje drużynie i zawodnikom na dobre i na złe, a pan nazwał hejterów kibicami
lew2016-02-19 21:53:54
Wszystkiego dobrego w nowym klubie i dzieki za lata spedzone w Koronie ! Powodzenia.
Gaudino2016-02-19 22:02:55
Przyjaciele, oceniacie rzetelność CKSportu, no proszę Was, przecież to koledzy z każdym z piłkarzy, co mają napisać? Że był zerową gwiazdą, a potem będą chcieli zrobić wywiad i odmówi albo dojdzie do nieprzyjemnych sytuacji. Czy jeszcze nikt nie zauważył, że ów portal nigdy nie pisze nic złego o sporowcach? Jak ktoś chce pisać opiniotwórcze artykuły, to niech blog otworzy, a nie regionalny portal sportowy. Co do Trytki, to owszem, obelgi są niewłaściwe, ale poziom sportowy też pozostawia wiele do życzenia.
s2016-02-20 00:42:31
Nie pielęgnujcie dziadostwa bo będziecie mieć dziadostwo cały czas.

Nie wmawiajmy sobie że Trytko jest piłkarzem na miarę naszych realiów bo inne kluby potrafią zakontraktować piłkarzy, którzy coś wnoszą do gry, a nie są wcale bogatsze od Korony. Napastnik, który nie strzela bramek to za przeproszeniem dupa nie napastnik, choćby był najfajniejszym człowiekiem pod słońcem (być może Przemek to równy gość, z tym nie polemizuję). Można sobie pisać, że nie lubi się go bo ściągnął go Kobylański, dorabiać teorie o konfliktach z Ojrzyńskim, ale tak na prawdę jego boleśnie zweryfikowało boisko. Dlaczego trenerzy się zmieniają, a Przemek grzeje ławę i nikt na niego nie stawia? Przypadek? Spisek? Zmowa? No proszę was... Czemu jest tak źle skoro jest tak dobrze według was? Piszecie, że ma mankamenty. Zgadza się, ma, jeden i to bardzo poważny - ktoś go kiedyś okłamał mówiąc mu, że jest profesjonalnym piłkarzem na poziomie, a on w to uwierzył. Jeśli nasza liga ma stać takimi profesjonalistami to o Polskim klubie w Lidze Mistrzów zapomnijcie. Wiecie czemu kluby z Luksemburga i Wysp Owczych nie grają w LM? Bo mają tam takich piłkarzy jak Tryko, tyle, że oni się nie okłamują, że są pro - panami piłkarzami.
Tak swoją drogą, ostatnim rasowym napastnikiem w tym klubie był Grzesiu Piechna. Mimo braku umiejętności facet zawsze wiedział gdzie się ustawić, żeby piłka się od niego odbiła i wpadła do bramki. Przemek nie ma nawet tego, więc nie czarujmy się, że to napastnik na poziomie Ekstraklasowym. Tyle ode mnie. Spokojnej nocy.
Krzysiek2016-02-20 02:19:21
Nie wiem ile meczów widział autor tego "artykułu" z udziałem tego kopacza ale zalecam je wszystkie prześledzić....
Może facet i jest inteligentny ale jest drewniany na boisku i jego tylko jego gra powinna być rozliczana.
Marnował masę okazji 100 procentowych. Zamiast niego lepiej dać szansę Przybyle.
Mati2016-02-20 02:22:27
Największe wzmocnienie w nowej rundzie...
Kału2016-02-20 02:24:08
Zapisał się do histori?
Idealnie pasuje do kieleckiego klubu?
Serio?
Redaktor chyba był...... gdy to pisał.
Adam2016-02-20 06:43:15
TYLE jesteś wart ile twój ostatni mecz!
Ciszej2016-02-20 09:27:39
nad tą... tym zawodnikiem
Panie Staniec II2016-02-20 13:14:11
Gdzie ten towar pan kupuje? Proponuje brac polowe.
Ernest2016-02-20 14:54:02
Bardzo niski poziom dziennikarstwa
to sie nazywa2016-02-20 19:45:47
tzw dziennikarstwo "na kolanach"...
rhemks2016-02-20 20:49:08
Przemku Trytko dzięki za walkę w Koronie i powodzenia na obcej ziemi. Oby twoje akcje kończyły się bramkami. Pozdrawiam
porter2016-02-24 11:13:49
taki sam dziennikarz jak Przemuś napastnik

Ostatnie wiadomości

Ile razy po treningu odczuwałeś napięcie lub ściągnięcie? Czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd pochodzi ten ból? O ile delikatny ucisk nie powinien wzbudzać lęku, o tyle niepokojący może być powracający ból, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jak odróżnić te dwa stany i kiedy warto udać się do lekarza?
Szczypiorniści Industrii Kielce, po wyjazdach w ramach Ligi Mistrzów oraz Orlen Superligi, wracają na parkiet Hali Legionów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa, o pierwsze domowe zwycięstwo w tej edycji europejskich pucharów, zagrają z PSG. Zapraszamy na relację tekstową Na Żywo z tego wydarzenia.
Szczypiorniści Industrii Kielce przystępują do 3. serii zmagań w ramach Ligi Mistrzów. Ekipa Tałanta Dujszebajewa zmierzy się dziś na własnym terenie ze słynnym PSG. Gdzie dostępna będzie transmisja live z tego spotkania? Podpowiadamy!
We wtorkowe popołudnie Korona Kielce rozegrała spotkanie w 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski. Żółto-czerwoni pokonali na wyjeździe zespół Jagielloni II Białystok 2:1. Bramki dla Korony zdobyli Adrian Dalmau i Ronaldo Deaconu, a wypowiedzi po zwycięskim meczu udzielił Bartosz Kwiecień.
Wielki mecz Ligi Mistrzów już dziś. Industria Kielce zagra w Hali Legionów z PSG mecz w ramach 3. serii tych elitarnych rozgrywek. Będzie to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ oficjalnie pożegnany w jego trakcie zostanie wieloletni prezes mistrzów Polski, Bertus Sarvaas.
Wynikiem 2:1 zakończyła się wyprawa Korony Kielce na Podlasie. Żółto-czerwoni pokonali na obiekcie szkoleniowym Jagiellonię II Białystok i tym samym melduje się w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.
– W meczu z Koroną pokazaliśmy charakter. Być może zabrakło nam szczęścia, aby doprowadzić do wyrównania. Korona potwierdziła, że jest klasowym i mocnym rywalem – powiedział po spotkaniu z klubem ze stolicy świętokrzyskiego kapitan rezerw Jagiellonii, Mikołaj Wasilewski.
Nie było niespodzianki. Korona Kielce wygrała w Białymstoku z rezerwami Jagiellonii 2:1 i zameldowała się w kolejnej fazie Fortuna Pucharu Polski. – Najważniejsze, że zrealizowaliśmy cel i jesteśmy w kolejnej rundzie – mówi Kamil Kuzera, szkoleniowiec żółto-czerwonych.
3-ligowa drużyna rezerw Jagiellonii Białystok zawiesiła poprzeczkę znacznie wyżej niż oczekiwano. Korona Kielce wygrała na sztucznej nawierzchni białostockiego obiektu szkoleniowego 2:1 i zameldowała się w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.
29-letni Sigvaldi Gudjonsson lada moment może zmienić klub. Istnieje prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym sezonie wzmocni czołowy niemiecki klub, THW Kiel.
Za nami 9. seria gier na boiskach PKO Ekstraklasy, rzucamy więc okiem na trybuny, gdzie znów nie zabrakło licznego wsparcia kibiców.
– To spotkanie można już przegrać przed meczem, w głowie – przestrzega Konrad Forenc, golkiper Korony Kielce, który we wtorek wyjdzie w pierwszym składzie przeciwko rezerwom Jagiellonii Białystok. Kto wygra, ten awansuje do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.
Już 26 września Koroniarze rozpoczną rywalizację w 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski. Zespół znad Silnicy uda się do Białegostoku na pojedynek z drugą drużyną Jagiellonii. Start spotkania o godzinie 12.30.
– To będzie wielki mecz przeciwko wielkiej drużynie. Jesteśmy na to w pełni przygotowani i liczymy na dobry występ – deklaruje przed spotkaniem z PSG, Benoit Kounkoud. Do rywalizacji w ramach 3. serii Ligi Mistrzów dojdzie w środę 27 września.
Dwa spotkania drużyn z Kielc były najciekawszymi meczami tej kolejki RS Active IV ligi. Druga drużyna Korony Kielce podejmowała na wyjeździe AKS 1947 Busko-Zdrój. Orlęta zaś zmierzyły się na własnym stadionie z Klimontowianką Klimontów.
Kiedyś zameldował się w składzie pierwszego zespołu Korony grającej na zapleczu PKO Ekstraklasy, teraz będzie miał szansę zadebiutować na najwyższym szczeblu rozgrywek. Mowa o Radosławie Turku, obecnym kapitanie drugiej drużyny, który otrzymał od trenera Kamila Kuzery kredyt zaufania.
Mecz Korony Kielce z Widzewem Łódź nie zakończył się tak, jak tego chcieliśmy. Kielczanie zremisowali na Suzuki Arenie 1:1. Kto Waszym zdaniem zyskał miano najlepszego piłkarza żółto-czerwonych w tym meczu? Sprawdźcie wyniki!
Robiący ogromne postępy na Półwyspie Iberyjskim Yusus Faruk będzie musiał poddać się zabiegowi. Zawodnik grający obecnie w Granollers ma problem z kciukiem lewej ręki.
Odpoczniemy nieco od PKO Ekstraklasy. Korona Kielce przystępuje do Fortuna Pucharu Polski. Pierwszym rywalem żółto-czerwonych będzie druga drużyna Jagiellonii Białystok. Kielczanie zapowiadają, że podejdą do tego spotkania w pełni poważnie.
Środowe spotkanie Industrii Kielce z PSG to prawdziwy hit trzeciej serii Ligi Mistrzów. W końcu do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjedzie ekipa naszpikowana gwiazdami, której przewodzić będzie Nikola Karabatić, żywa legenda handballa, który jedną nogą jest na emeryturze.
Pochodzący z Kętrzyna sędzia Damian Krumplewski prowadzi mecz pierwszej rundy Pucharu Polski pomiędzy Jagiellonią II Białystok, a Koroną Kielce.
Sesja noworodkowa, sesja na roczek... W wyjątkowych momentach życia warto pamiętać o uwiecznieniu ich na zdjęciach. Najlepiej przez profesjonalistę.
W ramach 6. kolejki ORLEN Superligi drużyna z Płocka pokonała pewnie przed własną publicznością Energę Wybrzeże Gdańsk 31:20, pozostając w ten sposób jedną z dwóch drużyn w polskich rozgrywkach, które do tej pory nie odniosły żadnej porażki.
Jak co roku, także i tym razem miło jest nam poinformować, że wciąż istniejemy i mamy się dobrze! Portal CKsport.pl jest na świętokrzyskim rynku już przeszło 14 lat!
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają nowy sezon w drugiej lidze. W niedzielę kielczanie podejmowali będą Iskrę Częstochowa. Dla kibiców, którzy pojawią się na meczu, klub przygotował dodatkowe atrakcje.
Na starcie rozgrywek odbywających się w Kieleckim Centrum Bilardowym pojawiło się kilkudziesięciu zawodników.
Tego weekendu do udanych nie mogą zaliczyć zawodnicy 3-ligowych drużyn z naszego województwa. Powód do radości ma za to Sławomir Peszko, który wygrał pierwsze spotkanie w roli szkoleniowca Wieczystej.
Industria Kielce pewnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w Orlen Superlidze. Tym razem kielczanie pewnie rozprawili się w Piotrkowie Trybunalskim z miejscową Piotrcovią ogrywając ją 45:26. – Możemy odpocząć i od poniedziałku zacząć przygotowania do meczu z PSG – mówi asystent Tałanta Dujszebajewa, Krzysztof Lijewski.
Kielczanie bezkompromisowo rozprawili się z kolejnym superligowym rywalem. Mistrzowie Polski tym razem pewnie ograli na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Zawodnicy Tałanta Dujszebajewa przesądzili o losach tej rywalizacji jeszcze w pierwszej połowie. MVP wybrany został Miłosz Wałach.
Industria Kielce zmierzy się w meczu 6. kolejki Orlen Superligi z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Jeden z głównych kandydatów do zaciętej walki o utrzymanie na ten moment skutecznie unika czerwonej strefy zagrożonej spadkiem.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group