Klęska Polski na koniec przygotowań. Potężne lanie od Hiszpanii

10-01-2016 14:39,
Marcin Długosz

Reprezentacja Polski w fatalnym stylu zakończyła przygotowania do Euro 2016. Podopieczni Michaela Bieglera na zakończenie towarzyskiego turnieju w Irun przegrali z Hiszpanią aż 12:26. Już do przerwy „biało-czerwoni” ulegali rywalom w stosunku 7:14. W spotkaniu tym wystąpiło pięciu zawodników Vive Tauronu Kielce – czterech Polaków i Hiszpan. Na parkiecie nie pojawił się Michał Jurecki.

Wyrównany był tylko początek potyczki. Po kilkunastu minutach gospodarze wypracowali sobie jednak przewagę, której już nie roztrwonili. Co gorsza dla Polaków, sukcesywnie ją powiększali. Ekipa Bieglera może być wdzięczna Przemysławowi Krajewskiemu. Zawodnik ten rzucił 6 goli i znacznie zmniejszył rozmiary potężnej wpadki swojej drużyny.

W pierwszej połowie bramki Polski strzegł Sławomir Szmal. Niezbyt dobrze radził on sobie jednak z rzutami gospodarzy. Po przerwie zastąpił go Marcin Wichary i spisywał się lepiej od „Kasy”. Po jednym trafieniu zanotowali Piotr Chrapkowski i Krzysztof Lijewski, zaś tym razem żadnej bramki nie zdobył Karol Bielecki, który dzień wcześniej był świetnie dysponowany w starciu ze Szwecją. Dodatkowo „Kola” zmarnował rzut karny”.

W zespole hiszpańskim zagrał obrotowy Vive, Julen Aginagalde. Nie zapisał się on jednak trafieniem.

Polska zakończyła turniej w Irun na drugim miejscu, za plecami Hiszpanii. Trzecia była Brazylia, zaś stawkę zamknęła Szwecja. „Biało-czerwoni” kolejny mecz rozegrają w piątek, 15 stycznia. O godzinie 20.30 w krakowskiej Tauron Arenie zainaugurują Euro 2016.

Hiszpania – Polska 26:12 (14:7)

fot. Wojciech Staniec

Projekt i wykonanie: CK Media Group