Pierwszy hiszpański sprawdzian Polski zaliczony. Bramki rozgrywających Vive

08-01-2016 20:22,
Marcin Długosz

Reprezentacja Polski przygotowująca się do startu w Euro 2016 w swoim kraju na plus zapisze pierwszy mecz towarzyskiego turnieju w hiszpańskim Irun. Podopieczni Michaela Bieglera pokonali Brazylię 27:23 (14:9). W spotkaniu tym wystąpiło pięciu zawodników Vive Tauronu Kielce. Teraz Polaków czekają spotkania z mocniejszymi rywalami.

„Biało-czerwoni” już do przerwy prowadzili 14:9. W drugiej części gry utrzymywali przewagę i zawodnicy z Ameryki Południowej nie byli w stanie pokusić się o korzystny wynik w potyczce w Hiszpanii.

Selekcjoner Polski skorzystał ze wszystkich graczy Vive, jakich powołał na ostatni etap przygotowań przed Euro. W pierwszej połowie polskiej bramki strzegł Sławomir Szmal i spisał się lepiej od swojego zmiennika, Piotra Wyszomirskiego, o czym świadczy statystyka straconych przez Polaków bramek. Miejsce na parkiecie znalazło się też dla kompletu rozgrywających kadry z ekipy żółto-biało-niebieskich. Michał Jurecki, Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski rzucili po trzy gole, natomiast Piotr Chrapkowski nie wpisał się w ten sposób do protokołu meczowego.

Kolejny mecz w Irun czeka Polskę w sobotę, 9 stycznia. O godzinie 16 „biało-czerwoni” zmierzą się ze Szwecją.

Polska – Brazylia 27:23 (14:9)

fot. Wojciech Staniec

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group