Korona przegrała z Lechem Poznań. Choć wcale nie musiała

05-12-2015 17:12,
Redakcja

Niestety, nie udało się Koronie Kielce przerwać fatalnej passy meczów bez zwycięstwa na Kolporter Arenie. Co więcej, gospodarze nie wywalczyli żadnego punktu. Tym razem z wygranej przy Ściegiennego mogła się cieszyć drużyna mistrzów Polski. Lech Poznań, po bramce Kaspera Hamalainena, której można było w prosty sposób zapobiec, wygrał z Koroną 1:0.

Bez Macieja Wilusza musiała sobie radzić w sobotę Korona. Stoper nie mógł zagrać, ze względu na stosowny zapis w umowie wypożyczenia między klubami z Kielc i Poznania. Dodatkowo, z przyczyn zdrowotnych, w podstawowej jedenastce zabrakło Zbigniewa Małkowskiego. Jego miejsce między słupkami zajął Dariusz Trela. Zaskoczeniem było też wystawienie na „szpicy” Michała Przybyła.

I to właśnie on, już w 5. minucie jako pierwszy mógł wpisać się na listę strzelców. Po dużym zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła pod jego nogi, a natychmiastowy strzał zakończył się na słupku... Po odbiciu, piłkę pewnie schwytał Jasmin Burić.

To był sygnał, że to spotkanie na Kolporter Arenie będzie naprawdę ciekawym widowiskiem. I rzeczywiście, potem nikt na nudę nie miał prawa narzekać. Trzy kolejne okazje należały jednak do Kolejorza. Najpierw główkował Marcin Kamiski, ale fantastycznie w bramce Korony spisał się Trela. Potem w ten sam sposób strzelał Hamalainen, ale tym razem prosto w golkipera. Przed niezłą szansą stanął też Szymon Pawłowski, ale po dryblingu zabrakło mu trochę miejsca na oddanie mocniejszego uderzenia. Znów futbolówkę złapał Trela.

Potem trzy bardzo ciekawe akcje mieli żółto-czerwoni. Najpierw z dystansu strzelił Aleksandrs Fertovs i piłkę z największym trudem na róg wybił Burić. Do siatki mógł trafić też Vlastimir Jovanović, ale będąc w dobrej sytuacji, fatalnie skiksował. Najlepszą okazję zmarnował jednak Łukasz Sierpina, który minął rywala w polu karnym i uderzył bardzo mocno. Niestety, piłka po rękach Buricia odbiła się od poprzeczki.

To się zemściło. W 33. minucie zagapił się Krzysztof Kiercz, który zostawił za dużo miejsca Kasperowi Hamalainenowi. Napastnik Lecha z odległości dziesięciu metrów przymierzył, piłka odbiła się jeszcze od kolana stopera Korony i wpadła do siatki. Trela był bezradny. I tak na przerwę poznaniacy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie znów groźniej zaatakował Lech. Pawłowski w 51. minucie zdecydował się na płaski strzał, ale na szczęście był on minimalnie niecelny. Chwilę poźniej Kolejorz znów groźnie zaatakował. Korona pozwoliła Darko Jevticiovi oddać groźny strzał, który jednak wybronił Trela. Piłka znalazła się jednak pod nogami Pawłowskiego, ale i jego dobitkę znakomicie zablokował bramkarz kieleckiego zespołu.

W 66. minucie w końcu niezłą sytuację mieli gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sierpiny, głową uderzył Radek Dejmek, ale obok bramki. Dwie minuty później znów fatalnie pomylił się Kiercz. Stoper nie przeciął prostego podania, piłka doleciała do Dawida Kownackiego, który po dryblingu uderzył na bramkę z doskonałej pozycji, ale na szczęście w obrońców Korony.

Dziesięć minut później na boisku się zakotłowało, po tym jak w polu karnym padł na murawę Cabrera, a sędzia nie zareagował. Kielczanie domagali się rzutu karnego, ale jak pokazały telewizyjne powtórki – arbiter miał rację. Ekipa Marcina Brosza próbowała coś wskórać na boisku, częściej utrzymywała się przy piłce, ale bardzo dobrze dostępu do własnej bramki bronili zawodnicy Kolejorza. I dzięki temu mogli świętować skromne zwycięstwo nad złocisto-krwistymi oraz zdobycie trzech punktów.

W samej końcówce, po dynamicznym kontrataku, doskonałą okazję do podwyższenia wyniku miał jeszcze Dariusz Formella, ale fatalnie chybił.

Zapis relacji NA ŻYWO

Następny mecz Korona rozegra w poniedziałek, 14 grudnia z Cracovią na wyjeździe (godz. 18).

Korona Kielce – Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: Hamalainen (33’)

Korona: Trela – Gabovs, Kiercz, Dejmek, Sylwestrzak – Pawłowski (76’ Zając), Jovanović, Fertovs, Aankour (55’ Cabrera), Sierpina (71’ Sierpina) – Przybyła

Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas – Pawłowski, Trałka, Tetteh, Gajos (85’ Formella), Jevtić (74’ Linetty) – Hamalainen (65’ Kownacki)

Żółte kartki: Przybyła - Tetteh

Widzów: 6780

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

january2015-12-05 17:24:25
Jovanovic na ławę .....najgorszy na boisku. !!! Wstyd człowieku, człowieku wstyd !!!
cygan2015-12-05 17:29:49
Zgroza!!!
Bryx2015-12-05 17:30:26
Dzięki za walkę Korono. Niestety punktów jak nie było, tak nie ma. A na koniec Legia, może wtedy...
gała2015-12-05 17:34:19
Możesz sobie wypruć żyły.Trener wpuszcza największego lenia na boisku Wielkiego Hiszpana.Zamiast pomóc osłabia drużynę.Przy takim zaangażowaniu i odrobinie szczęścia przyjdą lepsze czasy dla Koronki
alex842015-12-05 17:34:29
Grzesiu Piechna wroc!!!
Nie na napastnika.
Może kiedys Przybyla się wyrobi, bo ambicji mu nie brakuje.
Jovka odpusciles bardzo.
Pamiętam jak byles najlepszy na boisku a teraz... hmm duzo do poprawka.
Głowa do gory nie poddawaj się
stara korona2015-12-05 17:38:11
zawirowania ze sponsorem z obietnicami WeLa z działaniami RM Kielce i zapewne z pieniążkami odbijają się na zawodnikach i na wszystkim co dzieje się wokół KORONKI a prawda życiowa mówi ( JAK SIE NIE MA MIEDZI to sie na D....E Siedzi )
CK732015-12-05 17:54:50
Z żalem wielkim :( , ale to napisze Jovka w tej dyspozycji nadajesz się tylko do grzania ławy .
Bo nie chce mi się wieżyc ze sobie odpuściłeś .
Szkoda2015-12-05 18:00:38
Przynajmniej walczyli jako tako w porównaniu do ostatniego spotkania u nas. Po zejściu Sierpiny zrobiło się nudno, może nie może strzelić bramki ale zazwyczaj jest ciekawiej na boisku jak gra. Cebula całkiem niezły występ.
krym2015-12-05 18:03:21
Przestancie sie jarac.Ktory juz mecz na wlasnym stadionie przegrany.? Co wy sobie pismaki obiecujecie? Ww drugiej polowie meczu ani jednego celnego strzalu na bramke.Co z tego ze byly okazje- licza sie bramki, bramki i jeszcze raz bramki.A tego nie ma i nie bedzie.Hiszpan na boisku jak nieobecny,gra bardzo oszczednie i asekuracjnie.Nie dorasta Przybyle do piet, za prace i zaangazowanie.Nie bedzie dobrze jesli nie wzmocni sie zespolu i niech nikt mi nie mowi ze nie ma pieniedzy.Zabrac zarzadowi ,zwolnic polowe urzedasow i odeslac kilku pilkarzy na zielona trawke do parku.W tym obecnym stanie KORONA na wiosne zegna sie z ekstraklasa.
kibic2015-12-05 18:05:26
Grali o klasę lepiej niż z Zagłębiem. Z gry nie byli słabsi od mistrza z poprzedniego sezonu. W pierwszej połowie poprzeczka, słupek... ten mecz w najgorszym razie powinien się skończyć remisem.
Marcin2015-12-05 18:07:19
Akurat za ten mecz nie ma się co czepiać. Walczyli, brakło szczęścia pod bramką.
CKT2015-12-05 18:20:57
No i co.......................... kto zaspał-Kiercz na boisku no i w plecy !!!!!!!!!!!!!!
KORONIARZ2015-12-05 18:36:14
L.O wróć
agusia2015-12-05 18:37:05
Jak dla mnie to pierwsza połowa byla chyba najlepszaw tym ssezonie
vive2015-12-05 18:37:44
Kibicuję vive. Kopacze mnie nie interesują.
Chłopaki nie płaczą!
Effector wreszcie wygrał i Korona wygra u siebie!
Tylko ch...... wie kiedy!
foto2015-12-05 19:47:24
Z jakiego meczu to zdjecie? W CK Sport tez niektórzy odpuścili?
arc2015-12-05 20:26:55
Dobry mecz szkoda ze nie na remis Bardzo dobry Aankour Sierpina Fertovs Trela pozostali tez niezle ale od Jovy i Malpy mozna oczekiwac wiecej
obserwator2015-12-05 20:46:42
Dalej piszecie pieknie o wspanialych pilkarzach i ich osiagnieciach - brawo.Tyko dlaczego nie potrafia wygrac - bo jak twierdzicie nie maja szczescia - bzdury, poprostu sa bardzo cieniutcy w tym co robia. Brawa naleza im sie moze za walke , ale nie za umiejetnosci jakie pokazuja nam na przegranych wciaz meczach. Mam dosc ogladania takiego teamu .

Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.