Koszykarskie derby kadetów z Kielc

16-02-2010 15:19,

W koszykarskich derbach Kielc kadeci Młodzieżowego Klubu Koszykówki MDK Kielce pokonali lokalnego rywala UMKS Junior Kielce. W pozostałych pojedynkach weekendu drużyny MKK MDK Kielce przegrały w swoich kategoriach wiekowych.

W poniedziałek 15 lutego odbyły się derby kadetów Kielc (rocznik 1994/96) pomiędzy drużynami MKK MDK i UMKS. Wygrali koszykarze MKK MDK wynikiem 91:66. Pierwsze dziesięć minut było zacięte, wynik oscylował koło remisu. O zwycięstwie w tej kwarcie zdecydował oddany w ostatniej sekundzie celny rzut za linii 6,25 m w wykonaniu Damiana Rogowskiego. W drugiej odsłonie MKK MDK rządziło niepodzielnie i wygrało ją 14 punktami. W kolejnych częściach meczu UMKS starał się zniwelować straty z pierwszej połowy, lecz te próby spaliły na panawce. W zespole raziła nieskuteczność w sytuacjach podkoszowych i w rzutach osobistych. - W derbach Kielc drużyna MKK MDK okazała się zdecydowanie lepsza, pomimo że nie zagrała rewelacyjnie. Najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami meczu byli Ziemski Michał i Rogowski Damian z MKK MDK oraz Majer Adrian z UMKS – powiedział Andrzej Kumor, przewodniczący WGiD w ŚOZKosz.

Niestety w pozostałych pojedynkach weekendu drużyny MKK MDK Kielce nie miały tyle szczęścia i przegrały trzykrotnie. Należy dodać, że nasze najmłodsze drużyny, których trenerem jest Maciej Kolomski, rozegrały mecze wyjazdowe z dotychczas niepokonanymi liderami swoich rozgrywek.

W sobotę 13 lutego młodzicy (rocznik 1996 i młodsi) rozegrali mecz w Krakowie z tamtejszą Wisłą. Wygrali zasłużenie gospodarze wynikiem 91:44. Krakowianie w pierwszej kwarcie zdobyli połowę swoich punktów, a w pozostałych starali się utrzymać tę przewagę. W naszym zespole najskuteczniejszym zawodnikiem został Karol Majchrzak, zdobywca jednej trzeciej wszystkich punktów kielczan.

W niedzielę 14 lutego zespół chłopców starszych (rocznik 1997 i młodsi) wyjechał do Wieliczki i rozegrał mecz z Regisem. - Mecz dwóch indywidualności, Adama Kulasiaka z Regisu i Karola Majchrzaka z MKK MDK. Pierwszy zdobył ponad 60 punktów w meczu, drugi 45. Pojedynki jeden na jeden tych zawodników były ozdobą zawodów. W dobrą grę naszej drużyny, odbiegającej wiekiem i warunkami fizycznymi od drużyny z Wieliczki, wkradł się w trzeciej kwarcie moment dekoncentracji i przestoju, co poskutkowało błyskawicznym odskoczeniem przeciwnika na 30-40 punktów przewagi – tak podsumował mecz trener kielczan Maciej Kolomski. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 120:68 dla gospodarzy.

Również najstarszej drużynie naszego klubu, juniorom starszym (rocznik 1990/93) nie powiodło się w ostatnim meczu sezonu. Przegrali oni na wyjeździe z Unią Tarnów 108:64. Zespól gospodarzy był zdecydowanie lepszy od MKK MDK. Tarnowianinie zajęli drugie miejsce w tegorocznych rozgrywkach organizowanych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki. Natomiast podopieczni trenera Rafała Gila, uplasowali się ostatecznie na szóstym, przedostatnim miejscu.

MŁODZICY

TS Wisła Kraków - MKK MDK Kielce 91-44 (43-6, 10-11, 17-13, 21-14)

Majchrzak 15, Pawlak Ł. 8, Ciepliński 8, Kotwica 5,  Kubicki 4, Wtykło 2, Cedro 2, Zapart 0, Białek 0, Łasiński 0, Imiołek 0.

CHŁOPCY STARSI

UKS Regis Wieliczka - MKK MDK Kielce 120-68 (22-22, 24-12, 40-10, 34-24)

Majchrzak 45 (1x3, 1x2+1),  Łasiński 8, Białek 5,  Zapart 4, Cedro 4, Mazur 2, Suchenia 0, Fugiński 0, Frąk 0, Zapała 0, Dygas 0.