Katastrofa w Skopje! Vive przegrało dziesięcioma bramkami

24-10-2015 19:02,
Wojciech Staniec

W Skopje zobaczyliśmy zupełnie odmienioną drużyną Vive Tauronu. Kielczanie w ostatnich meczach grali bardzo dobrze... ale w pojedynku z Vardarem zagrali najsłabszy mecz od lat i przegrali z mistrzem Macedonii aż 24:34.

Nie tak, początek tego meczu wymarzyli sobie zawodnicy Vive Tauronu. Kiepska skuteczność i postawa w obronie spowodowała, że przegrywaliśmy już 1:4. Później nastąpił zryw kielczan, którzy wyprowadzili dwie szybkie kontry, wcześniej bramkę zdobył Michał Jurecki i mistrzowie Polski po 12. minutach gry mieli tylko jedno oczko straty do Vardaru (5:6).

W kolejnych akcjach zarysowała się nieznaczna przewaga Macedończyków, którzy prowadzili 2-3 bramkami. Pierwsze minuty należały do bramkarza Vardaru – Arpada Sterbika, jednak co ważne z czasem kielczanie znaleźli na niego sposób.

Niestety, widowisko zepsuli sędziowie, którzy karali zawodników obu ekip dwiema minutami kar. „Dwójki” sypały się jak z rękawa. Jednak to mistrzowie Polski byli karani częściej i na 5 minut przed końcem musieli grać nawet we czwórkę. Do tego doszła słaba gra w ataku i fatalna w obronie. To doprowadziło do tego, że w 27. minucie Vardar wygrywał już 17:12. Kolejne sekundy ułożyły się lepiej dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa, którzy na przerwę schodzili przegrywając 14:18.

Druga część meczu zaczęła się od dwóch bramek dla Vardaru i Vive miało już sześć trafień straty. Później trafił Aginagalde, ale Macedończycy dołożyli trzy bramki z rzędu... choć w pewnym momencie grali bez jednego zawodnika.

W 40. minucie gospodarze prowadzili już już 26:17. A sześć minut później Vardar miał już „dychę” przewagi... i było 30:20. Aż nadto widoczny był brak Krzysztofa Lijewskiego i Urosa Zormana. Kielczanom tego dnia zupełnie nie szło, idealnym przykładem na to jest karny Julena Aginagalde (w całym meczu Vive zdobyło tylko jedną bramkę z karnego na pięć prób). Hiszpan... po prostu nie trafił z siedmiu metrów w bramkę. Mylili się wszyscy, nawet będący ostatnio w kapitalnej formie Tobias Reichmann.

W końcówce nic już się nie zmieniło i Vive przegrało

Tak relacjonowaliśmy Na Żywo - kliknij TUTAJ

Vardar Skopje – Vive Tauron Kielce 34:24 (18:14)

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

CKzDaleka2015-10-24 20:23:26
kolejny mecz będący kara za puszczenie Grabara, o pomysłach Tałanta na nowe pozycje dla zawodników pisał nie będę po raz kolejny bo za każdym razem szlag mnie trafia od dawna. Tak samo nie cierpie tych zmian co 15 minut. Z Barca Uros i Tobias złapali rytm i robili co chcieli, ale zegarek Talanta wskazał że czas na zmiany i po tym nasza gra delikatnie siadla i znów trzeba było gonic...
Choc z całego serca chciałbym pojechać do Kolonii to niestety wszystko na to wskazuje, że F4 w tym roku nie dla nas.
kibice-sukcesu2015-10-24 20:46:59
Komuś nie pasuje słabszy sezon niech sobie odpuści całkiem ;) a nie jakies wymysły, że koniec Wielkich Kielc
Bryx2015-10-24 20:59:10
Eee tam. To jest piłka ręczna i można zagrać wielki mecz, potem katastrofalny i potem znowu wielki. Nie przejmowałbym się zbytnio tym wynikiem.
Natomiast faktem jest, że mamy w tym roku kadrowo raczej słabszy zespół i o Final 4 będzie dużo trudniej. Ale to było wiadomo przed sezonem, a nie od dzisiejszego meczu.
kibic2015-10-24 21:37:32
Dokładnie tak jak pisze Bryx. Vardar dzisiaj wygrał, ale tydzień temu dostał oklep od Duńczyków, którz są na ostatnim miejscu w grupie B. No i jak to wytłumaczyć? Po tej reformie Ligi Mistrzów w grupach A i B są skoncentrowane wszystkie najlepsze kluby. Tutaj naprawdę każdy może wygrać z każdym i to nie są puste słowa. Na przykład dzisiaj ostatni w grupie A Besiktas wygrał z Croatią Zagrzeb a tydzień temu ta sama Croatia oklepała Wisłę. W naszej grupie B są same silne kluby i każdy zespół traci punkty.
do Bryx2015-10-24 21:45:30
Zgadzam się z Tobą.
HBLL2015-10-24 21:58:40
Ludzie o czym wy tutaj mówicie? Jakie F4? To jest dopiero faza grupowa a wszystko się bedzie decydować dopiero w fazie pucharowej. Liczy się forma i dyspozycja dnia po wyjściu z grupy. My jesteśmy w stanie walczyć z każdym i to pokazaliśmy w meczu z Lwami i Barceloną. Pamiętajmy też, że niedługo dołączy do nas M.Jurkiewicz. Tak jak napisałem wcześniej to czy awansujemy do F4 bedzie się decydować dopiero na wiosnę. Jest to absolutnie w naszym zasięgu. Poczekajcie i nie łamcie się pojedynczymi porażkami w grupie.
tb2015-10-24 22:59:57
Odejście Grabarczyka i Musy i ściągnięcie na ich miejsce Kusa - pomysł jak najbardziej trafiony. Kibice i eksperci wiedzieli jak to się skończy. Nasz sztab szkoleniowy widział to nieco inaczej. Grabar wracaj ! Z całym szacunkiem do Kusa, ale nie jest to zawodnik na ligę mistrzów
Tomek2015-10-25 08:22:45
Zarzad Vive przez zle podlete decyzje i brak obrony teraz moze wreszcie dostrzega swoja kiepska prace.
Kus to nie obronca, a slup telefoniczny. Ten chlopak reprezentuja poziom pierwszej lligi, a Piotrek Grabarczyk przy nim to profesor. Musa tez byl calkiem dobry.
Zarzad Vuve obudzcie sie i zalatwiajcie kogos dobrego do obrony, bo obrona jest dziurawa jak ser szwajcarski.
CK2015-10-25 11:01:04
"w tym roku kadrowo raczej słabszy zespół" - poważnie ? jak sie oddaje kilku zawodników a ściąga jakieś wyrobnika z beznadziejnej Polskiej ligi to chyba oczywiste.
Filip2015-10-25 11:52:32
Bez obrony nie wygrywa sie meczu.
Dziura w obronie czasami wyglada jak obwodnica Kielc z Checin do Skarzyska.
Gosiaczek2015-10-25 14:11:21
Was to rzeczywiscie tak obchodzi?? Dla mnie bardziej liczy sie przyszla sobota niz zabawa w lm
tomek2015-10-25 16:13:54
kompromitacja
monisia2015-10-25 19:49:50
Hei Boys kto ma kontakt na Tkaczyka? mam dla niego wagon dobrych szlug z Mołdawii. i dwie zapalniczki

Czy szukasz pomysłów na spędzenie kreatywnego czasu z dziećmi podczas nadchodzących świąt wielkanocnych? A może pragniesz stworzyć własnoręcznie przygotowane słodkości, które zadowolą podniebienia najmłodszych? Oto kilka prostych przepisów na słodkości z czekoladą w roli głównej. Daj się ponieść wyobraźni!
Korona Kielce w Poniedziałek Wielkanocny zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź. – Przyszedł czas oceny pracy mojej, klubu, przede wszystkim zawodników. Granica błędu jest dziś bardzo mała, jesteśmy w pozycji zerowej. Jeśli nie chcemy w tej pozycji pozostać lub spaść, oczekuję od wszystkich maksimum pracy i wyciągnięcia tego, co najlepsze. Mamy atuty, ale potrzebna nam też koncentracja oraz jakość – mówi sternik drużyny.
W ostatniej dekadzie piłkarze Korony Kielce rozegrali kilka spotkań w okresie Świąt Wielkanocnych. Jak się w nich prezentowali?
Po przerwie reprezentacyjnej i świętowaniu awansu Polski na Mistrzostwa Europy czas wrócić do piłki klubowej. Konkretniej analizy najbliższego rywala Korony Kielce. Będzie to Widzew Łódź, z którym kielczanie zagrają w wielkanocny poniedziałek o godz. 17:30.
Nie żyje Marek Cender, dziennikarz sportowy Radia Kielce. O tym fakcie w piątek rano poinformował kielecki oddział Polskiego Radia. Marek miał 54 lata.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. – Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, w jakiej sytuacji jesteśmy – powiedział przed spotkaniem Yoav Hofmeister, pomocnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.