Korona zdobyła Łazienkowską po raz drugi! Debiut marzenie Stępińskiego
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Bramki zdobyli Bartosz Kapustka (z rzutu karnego) dla „Wojskowych”, a także Mariusz Stępiński, który ustrzelił dublet dla „żółto-czerwonych”.
W wyjściowym składzie Kielczan zadebiutował ściągnięty zimą Mariusz Stępiński.
Od pierwszych akcji podopieczni Marka Papszuna rzucili się do wysokiego pressingu i ataków na bramkę Xaviera Dziekońskiego. W 10. minucie kielecki golkiper fantastycznie interweniował przy uderzeniu Milety Rajovicia z boku pola karnego.
Ekipa Jacka Zielińskiego ograniczała się do pojedynczych wypadów. Jeden z nich zakończył bardzo niecelnym strzałem Bartłomiej Smolarczyk. W 23. minucie Tamar Svetlin zagrał cudowną podcinkę na głowę wbiegającego przed bramkę Mariusza Stępińskiego, który głową umieścił piłkę w siatce i wyprowadził gości na prowadzenie (1:0).
MARIUSZ STĘPIŃSKI Z PRZYTUPEM WRACA DO EKSTRAKLASY! ???? ⚽
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) February 1, 2026
Korona prowadzi przy Łazienkowskiej!
???? Transmisja: https://t.co/Khg2yEVJUo pic.twitter.com/7JUUcGovI5

Fot. Marcin Deszczka
Dziesięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wiktora Długosza Pau Resta zgrał głową do Antoñína, ale Hiszpan fatalnie chybił. W 42. minucie kieleckim obrońcom urwał się Arkadiusz Reca, a w tor jego biegu wpadł Xavier Dziekoński i sędzia Patryk Gryckiewicz podyktował rzut karny. Mileta Rajović przegrał, jednak rywalizację z 22-latkiem, który kapitalnie obronił „jedenastkę” jak i dobitkę. Po chwili popisał się także po główce Artura Jędrzejczyka po rzucie rożnym. Do przerwy „Koroniarze” prowadzili więc 1:0.
MILETA RAJOVIĆ NIE WYKORZYSTUJE RZUTU KARNEGO… i dobitki! ✖️
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) February 1, 2026
Korona nadal na prowadzeniu w Warszawie!
???? Transmisja: https://t.co/Khg2yEVJUo pic.twitter.com/2PeTYF4CWw

Fot. Marcin Deszczka
Zawodnicy Marka Papszuna pierwszą składną akcję po zmianie stron skonstruowali w 52. minucie, gdy główka duńskiego napastnika wylądowała w rękawicach czujnego Dziekońskiego.
W 60. minucie piłkę na głowę Mariusza Stępińskiego zagrał Konrad Matuszewski, nowy napastnik Kielczan znów pokonał Kacpra Tobiasza, jednak był na minimalnym spalonym. Po chwili znakomitą sytuację, którą sam wypracował, zmarnował Antoñín.
Kwadrans przed końcem arbiter Patryk Gryckiewicz podyktował kolejny rzut karny za faul wprowadzonego kilka minut wcześniej Simona Gustafsona na Juergenie Elitimie. Tym razem Dziekońskiego pewnie pokonał Bartosz Kapustka (1:1).
Tym razem to Bartosz Kapustka podszedł do jedenastki i nie pomylił się! ????
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) February 1, 2026
Legia Warszawa 1:1 Korona Kielce
???? Transmisja: https://t.co/Khg2yEVJUo pic.twitter.com/oLCdtKW3MT
W 80. minucie po dwójkowej akcji Dawida Błanika z Konradem Matuszewskim drugi z wymienionych najpierw trafił w słupek a potem w poprzeczkę.
Kilkadziesiąt sekund przed końcem podstawowego czasu gry po wrzutce Konrada Matuszewskiego piłkę na dalszym słupku wpakował do bramki niezawodny tego dnia Mariusz Stępiński (2:1)! „Wojskowi” nie zdołali już odpowiedzieć i pierwsza wygrana Kielczan na Łazienkowskiej 3 od 23 sierpnia 2015 roku stała się faktem!
GOL GOOOL GOOOOOL! DUBLET MARIUSZA STĘPIŃSKIEGO! ???? ???? ????
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) February 1, 2026
Korona zwycięża w Warszawie! pic.twitter.com/etoQn1v8pj
Najbliższe spotkanie podopieczni Jacka Zielińskiego rozegrają na własnym stadionie z KGHM Zagłębiem Lubin. Pojedynek w ramach 20. serii zmagań zaplanowano na piątek 6 lutego na godzinę 18.00.
Korona Kielce
Legia Warszawa – Korona Kielce
1:2 (0:1)
Fot. Marcin Deszczka

Legia Warszawa – Korona Kielce
1:2 (0:1)
76' Kapustka (k.) – 23’, 90' Stępiński
Legia Warszawa: Tobiasz – Reca, Piątkowski, Jędrzejczyk (83' Kun), Pankov, Stojanović (56' Augustyniak) – Kapustka (90+1' Čolak), Elitim, Biczachczjan (83' Żewłakow), K. Urbański (46' Krasniqi) – Rajović.
Korona Kielce: Dziekoński – Zwoźny, Smolarczyk, Soteriou, Resta, Matuszewski – Długosz (90+1' Nono), Remacle (64' Gustafson), Svetlin, Antoñín (64' Błanik) – Stępiński (90+1' Nikolov).
Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)
Widzów: 14 585.
Fot. Marcin Deszczka





