Szósty mecz reprezentacji w Kielcach. Zła passa kadry U-21

07-09-2015 09:53,
Marcin Długosz

Wtorkowy mecz Polska – Szwecja w kategorii U-21 będzie szóstą wizytą reprezentacji na stadionie w Kielcach. Po raz trzeci natomiast w stolicy województwa świętokrzyskiego zagra kadra młodzieżowa. Zdecydowanie korzystniejszy bilans meczów na obecnej Kolporter Arenie mają seniorzy – nigdy tu bowiem nie przegrali. Młodzi reprezentanci z kolei niezbyt miło mogą wspominać wizyty na kieleckim obiekcie.

Po raz pierwszy kadra przyjechała na ówczesną Arenę Kielc 28 marca 2007 roku. Wówczas podopieczni Leo Beenhakkera w ramach eliminacji do Euro 2008 pokonali 1:0 Armenię. Bramkę zdobył Maciej Żurawski.

Jeszcze lepiej było 1 kwietnia 2009 roku, już w kwalifikacjach do mundialu w Republice Południowej Afryki. Do stolicy Świętokrzyskiego przyjechało San Marino i wróciło do domu z bagażem aż dziesięciu bramek. Pierwsza reprezentacja biało-czerwonych pobiła wówczas dwa rekordy. Pierwszy dotyczył najwyższego zwycięstwa polskiej kadry w historii, drugi natomiast najszybciej strzelonego gola. Rafał Boguski trafił do siatki już w 23. sekundzie pojedynku.

Dobra passa kieleckiego obiektu została przerwana 13 października 2009 roku. Wówczas do Kielc po raz pierwszy przyjechała kadra U-21. I choć Polacy w starciu z rówieśnikami z Holandii mogli objąć prowadzenie, bo mieli rzut karny, to nie uczynili tego, ponieważ „jedenastkę” nieskutecznie wykonał Patryk Małecki. Później złe wydarzenia dla biało-czerwonych potoczyły się już lawinowo, a ostatecznie Holendrzy wygrali aż 4:0. W polskim zespole zagrało wówczas kilku piłkarzy, którzy obecnie są jednymi z największych gwiazd pierwszej reprezentacji – Wojciech Szczęsny, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki czy Maciej Rybus.

29 maja 2010 roku do Kielc przyjechała Finlandia. Seniorska reprezentacja biało-czerwonych zmierzyła się z nią towarzysko, a w spotkaniu tym padł bezbramkowy remis.

Ostatnia jak dotąd wizyta reprezentacji na obiekcie w stolicy województwa świętokrzyskiego miała miejsce 6 września 2011 roku. Wówczas kadrowicze U-21 ulegli 0:2 rówieśnikom z Rosji. Jednego z gola dla Rosjan zdobył Dienis Czeryszew, który obecnie jest piłkarzem Realu Madryt.

Mecz sparingowy Polska U-21 – Szwecja U-21 będzie więc szóstym starciem reprezentacji narodowych na stadionie w Kielcach. Zaplecze seniorskiej kadry stanie przed szansą przełamania niekorzystnej passy kieleckiego obiektu, na którym do tej pory zawodnicy z kategorii U-21 zanotowali dwie porażki, a dodatkowo nie strzelili nawet żadnej bramki.

Początek starcia Polaków ze Szwedami we wtorek, 8 września o godzinie 18 na Kolporter Arenie. Więcej o meczu TUTAJ.

fot. Paula Duda

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group