Tak dobrze nie było już dawno! Udany początek drużyny Brosza

03-09-2015 20:35,
Wojciech Staniec II

Korona Kielce niezwykle udanie zainaugurowała rozgrywki Ekstraklasy. Podopieczni Marcina Brosza zaskoczyli całą piłkarską Polskę i po siódmej ligowej kolejce mają na swoim koncie aż jedenaście punktów. Nie jest to najlepszy wynik w historii występów kieleckiego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej, lecz jest on o wiele lepszy niż ten osiągnięty w ubiegłym sezonie.

W pamiętnym, bo w pierwszym w historii klubu sezonie w Orange Ekstraklasie, drużyna Ryszarda Wieczorka po siódmej kolejce zajmowała dwunaste miejsce w tabeli. Kielczanie o wiele lepiej zaczęli następny sezon, kiedy  w siedmiu pierwszych spotkaniach trzykrotnie pokonywali swoich rywali, tyle samo razy dzielili się punktami, co pozwoliło na uplasowanie się na czwartym miejscu.

W sezonie 2007/2008 trenerem kieleckiej Korony był Jacek Zieliński i pod jego wodzą drużyna rozpoczęła sezon czterokrotnie zdobywając komplet punktów i raz remisując. Drużyna ostatecznie zakończyła rozgrywki na szóstej pozycji, lecz została ukarana degradacją o jedną klasę rozgrywkową za udział w korupcji.

Po rocznej pobycie w I lidze, Korona wróciła do Ekstraklasy. Po siódmej serii gier piłkarze Marka Motyki zajmowała dziewiąte miejsce w tabeli. Pod wodzą trenera Sasala „złocisto – krwiści” kapitalnie rozpoczęli sezon i siedmiu pierwszych spotkaniach tylko raz przegrali.

Dopiero w dziesiątej kolejce po praz pierwszy przegrała drużyna Leszka Ojrzyńskiego w sezonie 2011/2012. Do wspomnianej porażki kielczanie samodzielnie liderowali w tabeli. Na odwrotnym biegunie znajdowali się rok później, kiedy to po siódmej kolejce mieli tylko cztery „oczka”.

Początek pracy Ryszarda Tarasiewicza nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i dokładnie rok temu kielczanie mieli na swoim koncie tylko jeden punkt. Pierwsze zwycięstwo udało się odnieść dopiero w ósmej serii gier.

Porównując trwające rozgrywki do tych z lat minionych, kielczanie wypadają w nich całkiem nieźlle. Przyzwyczaili nas oni bowiem do słabych inauguracji. Ostatni raz, Korona Kielce tak dobrze zaczęła ligę w sezonie 2012/2013, kiedy to trenerem drużyny był Leszek Ojrzyński.

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

walet®2015-09-04 09:51:02
fart się kiedyś skończy
Bryx2015-09-04 14:00:02
Początek bardzo dobry, jeśli wziąć pod uwagę budżet, kadrę, problemy z pieniędzmi. Ale tak naprawdę bilans się robi po zakończeniu sezonu, oby było nie gorzej.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group