„Ryba” w gazie. Poprowadził Śląsk do awansu w el. Ligi Europejskiej

09-07-2015 22:11,
Marcin Długosz

Nie tylko Paweł Golański ma powody do radości po zmianie pracodawcy. Były już piłkarz Korony Kielce, Jacek Kiełb, w czwartkowy wieczór dwa razy trafił do siatki słoweńskiego NK Celje i poprowadził Śląsk Wrocław do awansu do II rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Po pierwszej, bezbarwnej połowie, drużyna ze stolicy Dolnego Śląska w drugiej części gry pokazała rywalom, że nie mają co liczyć na korzystny wynik. „Ryba” rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i wpisał się na listę strzelców w 56. i 90. minucie. Były to trafienia odpowiednio na 2:0 i ustalające wynik potyczki na 3:1.

Tydzień temu na wyjeździe wrocławianie wygrali 1:0 i tym samym awansowali dalej w grze o fazę grupową Ligi Europejskiej. W Słowenii Kiełb co prawda nie strzelił gola, ale przebywał na boisku przez całe spotkanie.

Nowy zespół „Ryby” w kolejnej fazie europejskich zmagań zmierzy się ze szwedzkim Goteborgiem.

Luker2015-07-09 22:26:24
Golański, Kiełb i Kapo powinni zostać. A został Trytko "autystyczny napastnik" i dziadki 38-letnie. Brawo Paprocki!!.
Rafał W.2015-07-09 22:29:43
Brawo , Brawo , Ryba to twój wymarzony debiut w Pucharach!!! 2 bramki pyknąłeś . I pomyslęć że cie zarząd nie chciał zatrzymac w Koronce . Życzę ci jak najlepiej , oby tak dalej .może to bedziesz ty który Sląsk Wrocław poprowadzisz do dalszych rozgrywkach Pucharowych . Wielki szacun dla ciebie .
spokojnie2015-07-09 23:02:51
Trytko w Białymstoku strzelil 2 bramki też więc się nie jarajcie
sander2015-07-09 23:12:19
czym sie tu podniecac - fakty sa takie - Jacek KIełb nie jest juz zawodniikem KORONY KIELCE i tyle w tym temacie.