Kiełb na odchodne przeszedł do historii Korony

06-06-2015 08:19,
Marcin Długosz

Opuszczający Koronę Kielce, Jacek Kiełb swoją bramką w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała zapisał się w historii „złocisto-krwistych”. „Ryba” jest bowiem obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiego klubu w historii jego występów w ekstraklasie.

W miniony wtorek w Bełchatowie skrzydłowy strzelił 21. ekstraklasowego gola w barwach Korony. Zrównał się tym samym pod tym względem z Grzegorzem Piechną, który zdobył tyle bramek w sezonie 2005/2006, zostając królem strzelców rozgrywek.

Skutecznie wykonany przez Kiełba rzut karny w pojedynku z „Góralami” pozwolił mu cieszyć się z 22. bramki w ekstraklasie zdobytej dla żółto-czerwonych. „Ryba” jest więc tym samym już samodzielnie najskuteczniejszym zawodnikiem Korony w historii jej występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwsze trafienie w ekstraklasie dla „złocisto-krwistych” skrzydłowy uzyskał jesienią 2009 roku. Wówczas kielczanie przegrali u siebie 1:2 z Arką Gdynia. Na skompletowanie dwudziestu dwóch bramek zawodnik ten potrzebował czterech sezonów w ekstraklasie w barwach Korony.

Od rozgrywek 2015/16 Kiełb nie będzie już piłkarzem Korony. Gracz poinformował o tym po meczu z Podbeskidziem.

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

Luker2015-06-08 21:55:49
w tym momencie Prezes też przeszedł do historii jako największa pomyłka we władzach klubu. Pozwolić odejść takiemu piłkarzowi za darmo to na prawdę klasa mistrzowska.

Projekt i wykonanie: CK Media Group