60 tysięcy dla kibiców Korony. Na oprawy, wyjazdy i dyskusje

26-05-2015 10:21,
Redakcja

W Kielcach powstanie ósmy ośrodek projektu "Kibice Razem". Zakłada on stworzenie lokalnych siedzib - miejsc spotkań kibiców - kierowanych przez dwie zatrudnione w tym celu osoby. Głównym zadaniem obu pracowników ma być nawiązanie kontaktu z aktywnymi członkami sceny kibiców, poznanie ich poglądów, problemów i aspiracji.

Na ten cel z budżetu miasta Kielce powędruje kwota 60 tysięcy złotych – stosowna umowa z Urzędem Miasta została podpisana 6 maja. Z kolei Świętokrzyska Fundacja Inicjatyw Społecznych, operator ośrodka, otrzymała lokal użytkowy 14 maja. Komórką koordynującą działania ze strony miasta jest Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce.

Jak czytamy na stronie projektu, ośrodki nie będą mieć na celu zastępowania czy wyręczania kibiców w ich dotychczasowej działalności, lecz jedynie pomoc w koordynacji działań i realizacji kreatywnych pomysłów. Pracownicy projektu będą przy tym zabiegać o stworzenie atmosfery wolnej dyskusji i wzajemnego szacunku oraz starać się ograniczyć symboliczne znaczenie kultury przemocy wśród kibiców. Ośrodek stwarzać będzie szansę na aktywne zaangażowanie się w sprawy organizacyjne, poznanie swych rówieśników, nawiązanie nowych przyjaźni - również dla młodych osób, które dopiero wkraczają na ścieżkę kibicowania.

Lokal projektu „Kibice Razem” urządzany i prowadzony przy współudziale kibiców, służyć będzie przeprowadzaniu dyskusji, przygotowywaniu opraw stadionowych, planowaniu wyjazdów, projektowaniu gadżetów, organizowaniu spotkań z piłkarzami i innym integrującym środowisko działaniom. Ostateczny kształt podejmowanych inicjatyw i sposób ich realizacji będzie przedmiotem decyzji zaangażowanych w projekt pracowników. Do ich zadań należeć też będzie utrzymywanie kontaktów z takimi instytucjami, jak klub, władze miejskie, szkoły, lokalne media czy organizacje pozarządowe.

Za projekt odpowiada spółka PL.2012, powstała na rzecz organizacji Mistrzostw Europy w 2012 roku oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Wasze komentarze

Bolek2015-05-26 13:45:49
Nie wierze! Co za kabaret w tych Kielcach.
k2015-05-26 15:08:36
No i super. Mam nadzieje tylko ze te etaty nie beda po znajomosci, tylko dostana ludzie ktorzy chca cos realnie zrobic.
19732015-05-26 15:36:55
Bolek- co konkretnie nie podoba Ci się w projekcie Kibice Razem? do k- nic po znajomości, kandydaci składający CV w większości w ogóle nie byli związani ze środowiskiem kibiców
ola beee2015-05-26 19:41:55
Na cały projekt 60 tyś.
Odliczając koszty utrzymania lokalu i inne związane z działalnością to "etaty" z pensjami najniższej krajowej.......
rade2015-05-27 18:08:41
Lepiej by bylo wpuscic kibicow za darmo jok te oprawy

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group