W zamkniętym dla mediów i publiczności sparingu rozpoczętym w piątek o godzinie 14:00 na Suzuki Arenie, Korona Kielce zremisowała 1:1 (1:0) z wiceliderem I ligi, ŁKS-em Łódź. Jedynego gola dla żółto-czerwonych zdobył przed przerwą Ivan Jukić.
W sobotę, 23 marca o godzinie 17:30, PGE VIVE Kielce rozegra pierwszym mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Motorem Zaporoże. Żółto-biało-niebieskim na Ukrainie będą mogli pomóc m.in. Luka Cindrić i Alex Dujshebaev. - Jestem pewny, że Luka jest już w bardzo dobrej formie. To widać na treningach. Alexowi oczywiście jeszcze będzie nieco brakowało, ale nie mam wątpliwości, że w meczach o taką stawkę każdy chce dać trochę więcej – mówi trener kielczan, Tałant Dujszebajew.
Znakomite są ostatnie dni dla zawodnika Korony Kielce, Wato Arweladze. Gruzin strzelił cztery gole w czterech ostatnich meczach, a ostnio dostał pierwsze w karierze powołanie do seniorskiej reprezentacji swojego kraju. Jego znakomita dyspozycja sprawia, że już teraz po piłkarza ustawia się kolejka chętnych. 21-latka chce latem ściągnąć turecki Trabzonspor. Klub, którego legendą jest Szota Arweladze, stryj Wato.
Obrońca Korony Kielce, Joonas Tamm, rozegrał pełne 90 minut w wyjazdowym meczu reprezentacji Estonii z Irlandią Północną w ramach grupy C eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Zespół zawodnika żółto-czerwonych nie rozpoczął jednak walki o Euro udanie, gdyż przegrał w Belfaście 0:2 (0:0).
W przyszłotygodniowym meczu z Lechem Poznań, do historii Korony Kielce przejdzie trener Gino Lettieri. Włoch poprowadzi bowiem żółto-czerwonych po raz 64. w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dotychczas nie udało się to żadnemu poprzedniemu szkoleniowcowi kieleckiego zespołu.
Przerwę na mecz reprezentacji narodowych jak zawsze wykorzystujemy na podsumowanie naszych tradycyjnych sond pomeczowych, w których pytamy Was o wskazanie najlepszego zawodnika Korony Kielce w danym pojedynku. W porównaniu z zeszłorocznymi spotkaniami, nie doszło do żadnej zmiany w czołówce. Najbardziej docenianym zawodnikiem w nowej rundzie jest natomiast Wato Arweladze.
PGE VIVE Kielce nie tylko osiąga najlepsze wyniki w krajowych rozgrywkach jako cała drużyna, ale ma również w swoich szeregach najskuteczniejszych zawodników PGNiG Superligi. Prawoskrzydłowi kieleckiej ekipy, bo o nich mowa, przewodzą w klasyfikacji graczy z największą liczbą zdobytych bramek.
W najbliższych dniach powinna wyjaśnić się przyszłość pięciu zawodników Korony Kielce – Adnana Kovacevicia, Łukasz Kosakiewicza, Ivana Jukicia oraz Macieja Górskiego. Umowy wszystkich z wymienionych wygasają po zakończeniu obecnego sezonu, ale do 31 marca klub może przedłużyć je jednostronnie. Jak zapewniał prezes Krzysztof Zając na początku obecnego miesiąca, decyzje zostały już podjęte.
W poniedziałkowe popołudnie Korona Kielce niespodziewanie wydała oświadczenie, w którym odniosła się do wypowiedzi trenera Gino Lettieriego po meczu z Jagiellonią Białystok. Biuro Prasowe przeprasza Włocha za złą interpretację jego słów oraz „nieuzasadnioną falę krytyki”. My natomiast pytamy – czy to, w jaki sposób Korona dba o przekaz medialny z ust swojego trenera, jest ze strony włodarzy klubu choć trochę poważne?
Korona Kielce wykorzysta dwutygodniową przerwę w rozgrywkach i zamiast meczu ligowego, rozegra w tym tygodniu sparing. Niestety nie będzie dane go zobaczyć ani kibicom, ani dziennikarzom. Jak podaje Radio Kielce, kielczanie zmierzą się w Kielcach z pierwszoligowym ŁKS-em Łodź. Ten mecz zaplanowany jest na piątek, 22 marca.
Aż dwóch piłkarzy Korony Kielce zostało docenionych przez ekspertów Ekstraklasy S.A. W najlepszej jedenastce 26. kolejki rozgrywek znalazł się obrońca Adnan Kovacević oraz skrzydłowy Matej Pučko. To pokłosie wygranego 3:1 meczu z Jagiellonią w Białymstoku.
Trwa marsz juniorów starszych Korony Kielce po tytuł mistrzów Polski U-18. Dzięki wygranej 5:3 z Cracovią, żółto-czerwoni utrzymali pozycję liderów tabeli i zachowują sporą przewagę nad resztą stawki, mając w odwodzie jeszcze zaległe spotkanie z Górnikiem Zabrze, które odbędzie się 10 kwietnia.
Po zwycięskim meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok, tym razem wybór najlepszego zawodnika w barwach kieleckiego zespołu był bardzo przyjemny. Ostatecznie nasi czytelnicy miano to przyznali Wato Arweladze, który zgarnął 41% głosów.
Udana była ostatnia kolejka LOTTO Ekstraklasy dla Korony Kielce. Żółto-czerwoni przełamali fatalną serię pokonując na wyjeździe 3:1 pogrążoną w kryzysie Jagiellonię Białystok i cały czas pozostają w grze o pierwszą ósemkę LOTTO Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu kielczanie awansowali o jedną pozycję w ligowej tabeli i do następnego meczu przystąpią z ósmej pozycji. W ligowej tabeli nadal jest jednak bardzo, bardzo ciasno.
Korona II Kielce pewnie sięgnęła po kolejne zwycięstwo w świętokrzyskiej IV lidze. Drużyna trenera Sławomira Grzesika wzmocniona wieloma piłkarzami pierwszego zespołu pewnie pokonała na swoim stadionie Lubrzankę Kajetanów 3:0.
To, co tydzień temu przerabiali piłkarze Korony Kielce, teraz dotknęło zawodników Jagiellonii Białystok. Po porażce 1:3 na własnym stadionie z drużyną Gino Lettieriego piłkarze "Jagi" zostali wezwani do tablicy przez swoich kibiców i długo wysłuchiwali tego, co ci mieli im do przekazania. Tym razem obyło się jednak bez oddawania koszulek.
Najbliższym rywalem Korony Kielce będzie Lech Poznań. Mecz zostanie rozegrany dopiero za dwa tygodnie, a to z racji przerwy na spotkania reprezentacji narodowych. W pojedynku tym żaden zawodnik żółto-czerwonych nie będzie musiał pauzować z powodu pauzy za nadmiar żółtych kartek.
Korona Kielce powróciła na zwycięską ścieżkę pokonując 3:1 Jagiellonię Białystok. Dla podopiecznych trenera Gino Lettieriego było to niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do grupy mistrzowskiej. Triumf na Podlasiu zapewniły bramki Wato Arweladze, Mateja Pučki oraz Felicio Browna Forbesa. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej tradycyjnej sondzie pomeczowej, w które prosimy o wskazanie najlepszego zawodnika kieleckiego zespołu w poprzednim spotkaniu.
Na niedzielę zaplanowana jest 19. kolejka świętokrzyskiej IV ligi. Swój mecz rozgrywają także rezerwy Korony Kielce, które zmierzą się na własnym stadionie z Lubrzanką Kajetanów.
- Było trudno, tak jak i w każdym meczu, ale teraz stanowiliśmy inną drużynę niż w poprzednich tygodniach. Pokazaliśmy to zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie walczyliśmy, mieliśmy swoje okazje i jeszcze strzeliliśmy – mówi strzelec bramki na 1:3 w meczu Jagiellonia Białystok – Korona Kielce, Felicio Brown Forbes.