REKLAMA

Kibice Korony Kielce pozytywnie zapatrują się na ruchy transferowe klubu podczas przerwy pomiędzy sezonami. Aż 44% odpowiadających w naszej ankiecie określiło poczynania żółto-czerwonych jako dobre.
W poniedziałkowy wieczór „Echo Dnia” jako pierwsze podało szokujące informacje o odejściu z Korony Kielce ojca sukcesu w postaci mistrzostwa Polski juniorów starszych, trenera Marka Mierzwy. Sytuacja wydaje się absurdalna – dopiero co szkoleniowiec poprowadził przecież swój zespół do ogromnego sukcesu i nikt nie spodziewał się, że dojdzie do czegoś takiego. Co stoi za zaistniałymi wydarzeniami?
Wraz z końcem lipca twórca Korona TV, Michał Siejak, zakończy swą ośmioletnią współpracę z Koroną Kielce. To decyzja ostateczna – jak poinformował sam zainteresowany, rozmowy, które prowadził z klubem po czerwcowym otrzymaniu wypowiedzenia, nie przyniosły przełomu. Z oświadczenia wystosowanego przez „Sieja” możemy dowiedzieć się m.in., że wciąż nieuregulowane pozostają aspekty prawne pomiędzy nim a Koroną.
Po dwóch miesiącach przerwy do gry wraca PKO Ekstraklasa! Korona Kielce rozpocznie zmagania wyjątkowo, bo w Bełchatowie, gdzie zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Na pierwszy wyjazd w nowym sezonie zapisy prowadzą kibice Korony Kielce. Bilety rozchodzą się w dobrym tempie i trzeba się naprawdę spieszyć - ich liczba jest bowiem ograniczona.
To nie był udany sparing w wykonaniu Korony Kielce. W decydującym sprawdzianie przed startem ligi kielczanie okazali się słabsi od ŁKS Łódź i przegrali na boisku rywala aż 0:3. Bramki z tego spotkania przygotowała klubowa telewizja ŁKS TV.
Jednym z istotniejszych wzmocnień Korony w letnim oknie transferowym jest pomocnik Milan Radin. Serb został ściągnięty na Ściegiennego z zamysłem wzmocnienia jakości środka pola. Trener Gino Lettieri będzie musiał jednak na tego gracza poczekać.
Trwający niemal miesiąc okres przygotowawczy drużyny Korony Kielce do nowego sezonu PKO Ekstraklasy dobiegł końca. Od teraz co tydzień żółto-czerwoni będą walczyli o punkty. Zanim jednak liga nie ruszy na dobre, kielecki zespół stanowi wielką tajemnicę – tak dla swoich kibiców, jak i dla rywali. A to dlatego, że uległ wielkim zmianom. W miejsce jedenastu piłkarzy, którzy opuścili klub, pojawiło się dwunastu nowych zawodników. Podsumowujemy i oceniamy, jak tegorocznego lata zmieniła się ekipa żół
Korona Kielce oblała decydujący sprawdzian przed startem ligowego sezonu 2019/20. Potyczka w Łodzi z ŁKS zakończyła się wysoką porażką kielczan 0:3. Gospodarze okazali się lepsi w każdym elemencie gry i wygrali jak najbardziej zasłużenie. Korona stworzyła sobie w całym spotkaniu zaledwie jedną sytuację po stałym fragmencie gry. Zobaczcie, jak to spotkanie wyglądało w obiektywie naszego aparatu.
Po roku treningów z pierwszą drużyną Korony i debiucie w Ekstraklasie pod koniec ubiegłego sezonu, teraz Paweł Sokół postara się udźwignąć istotną rolę: podstawowego bramkarza kieleckiego zespołu. - Czuję różnicę. Zanotowałem przeskok z piłki juniorskiej do seniorskiej. Dobrze przepracowałem ten rok i sądzę, że przyniesie to korzyści – uważa 19-latek.
- Wydarzyło się wiele złego, ale powiedziałem chłopakom w szatni, że dobrze, że miało to miejsce w sparingu, a nie w pierwszym meczu nowego sezonu. Przed nami jeszcze kilka dni i musimy być przygotowani na spotkanie z Rakowem – komentuje po sparingowej porażce 0:3 z ŁKS-em Łódź kapitan Korony Kielce, Adnan Kovacević.
- Nie chciałbym tej porażki przypisywać kwestii zmęczenia. Po obozie piłkarze dostali trzy dni wolnego. To tak dużo, że powinni się zregenerować. Chcę też zwrócić uwagę, że ci zawodnicy ŁKS-u, którzy zagrali niewiele, potem przez pół godziny wykonywali jeszcze na boisku interwały. My trenowaliśmy mniej niż w zeszłym roku i może troszeczkę za mało. Możliwe, że to przyczyna tego, jak się zaprezentowaliśmy – mówi po przegranym 0:3 sparingu z ŁKS-em Łódź trener Korony Kielce, Gino Lettieri.
Z pewnością nie tak drużyna Korony Kielce oraz jej kibice wyobrażali sobie próbę generalną przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Żółto-czerwoni zostali zdominowani w Łodzi przez beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej, ŁKS, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku sparingu. Łodzianie pokonali kielecką drużynę aż 3:0 i bez wątpienia dostarczyli sztabowi szkoleniowemu kieleckiej ekipy mnóstwo materiałów do analizy na kilka dni przed rozpoczęciem walki o punkty.
To już ostatni sprawdzian Korony Kielce przed sezonem 2019/20! Żółto-czerwoni grają dziś w Łodzi z ŁKS - beniaminkiem, który awansował do Ekstraklasy po siedmiu latach przerwy. Dla trenera Gino Lettieriego oraz piłkarzy to ostatnia szansa na sprawdzenie się na tle ligowego rywala przed startem ligi. Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO - początek meczu o godz. 20:30.
Korona Kielce została oficjalnie zaprezentowana na kieleckim rynku przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2019/20. Na scenie pojawiła się cała drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym, natomiast nowi piłkarze odebrali z rąk prezesa Krzysztofa Zająca koszulki w żółto-czerwonych barwach. Nie zabrało też punktu głównego prezentacji - a więc losowania zwycięzcy Suzuki Swift. Szczęśliwym karnetowiczem okazał się pan Zbigniew.
W piątkowy wieczór drużyna Korony Kielce zaprezentowała się na Rynku swoim kibicom. - Pogoda dopisała. Piątkowy wieczór, fajna pora, aby się pojawić. Dla nowych chłopaków w naszej drużynie to przyjemna okazja, aby zapoznać się z centrum miasta i kibicami. Zawodnicy dłużej stażem w Koronie mogli się już przyzwyczaić, ale było niezmiennie bardzo miło – komentuje pomocnik żółto-czerwonych, Jakub Żubrowski.
Pomimo bardzo ciekawego okna transferowego w wykonaniu Korony Kielce i wielu nowych twarzy w żółto-czerwonym zespole, to nie jest koniec wzmocnień drużyny. Jak w krótkiej rozmowie z naszym portalem zdradza prezes klubu, Krzysztof Zając, kielczanie wciąż szukają posiłków. - Myślimy jeszcze o dwóch zawodnikach – napastniku i kolejnym graczu ofensywnym – informuje sternik ekipy ze Ściegiennego.
W czwartek niespodziewanie w siedzibie Korony Kielce zjawił się Aleksandar Bjelica. Serbski obrońca, bohater głośnej historii z końcówki ubiegłego sezonu, bynajmniej nie rozpocznie jednak treningów pod okiem trenera Gino Lettieriego. Jak wynika z naszych informacji, piłkarz chce rozwiązać kontrakt z żółto-czerwonymi za porozumieniem stron i przenieść się potem do innego zespołu. Weto w tej sprawie stawiają jednak kielczanie. Sytuację z perspektywy klubu wyjaśnia w rozmowie z radiem eM Kielce i n
Czwartkowe obrady Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Rady Miasta Kielce przyniosły dyskusję także nad rozbudową kompleksu sportowego przy ulicy Prostej. Architekt Marek Pakuła przedstawił wizualizację, która zakłada posiadanie w tym miejscu aż czterech pełnowymiarowych boisk piłkarskich, z czego trzech ze sztuczną nawierzchnią. Znalazłoby się także miejsce na trybuny oraz niewielką halę stanowiącą zaplecze techniczno-magazynowe.
W czwartek na Suzuki Arenie obradowała Komisja Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Rady Miasta Kielce. Jednymi z tematów poruszonych przy ulicy Ściegiennego były koncepcje przebudowy Hali Legionów. Architekt Andrzej Detka zaprezentował cztery możliwości, wszystkie opiewające na różną liczbę miejsc. Realizacja projektu zajęłaby od kilku do kilkunastu miesięcy od czasu jego wdrożenia.
Mateusz Bartosiak, kapitan juniorów Korony Kielce, którzy w sezonie 2018/19 zdobyli tytuł mistrza Polski, wkracza w seniorską piłkę. Środkowy obrońca związał się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok z Chojniczanką Chojnice.

Zobacz archiwum informacji

REKLAMA

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group