Towarzyska potyczka z ukraińskim Olimpikiem Donieck była trzecim spotkaniem kontrolnym Korony Kielce podczas obozu w tureckim Side. Żółto-czerwoni nie przegrali jeszcze żadnego meczu, jednak cały czas pracują nad odpowiednim przygotowaniem fizycznym przed startem ligowych zmagań.
Do interesującego wydarzenia dojdzie w połowie marca w Kielcach. W Hotelu Qubus odbędzie się Kurs Skautingowy & Networking, a specjalnymi gośćmi eventu będą Gary Verrier (na zdjęciu) - oficjalny scout AC Ajaccio i Valenciennes FC oraz Tomasz Pasieczny - scout Arsenalu Londyn.
Piłkarze Korony Kielce zremisowali z ukraińskim Olimpikiem Donieck 0:0 w trzecim meczu kontrolnym podczas obozu przygotowawczego w Side. To drugi bezbramkowy remis żółto-czerwonych podczas zgrupowania w Turcji.
Prawdziwe trzęsienie ziemi przeszło przez turecką ziemię podczas trzeciego meczu kontrolnego Korony Kielce w Side. W meczu żółto-czerwonych z Olimpikiem Donieck trzeszczały kości, ale zabrakło tego, co w piłce najważniejsze. Ostra gra obu ekip sprawiła, że sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki, ale po konsultacjach z asystentami jedną z nich anulował. W wyniku ostrych starć dwóch piłkarzy musiało upuścić boisko z powodu kontuzji - w tym jeden z Koroniarzy: Chorwat Oliver Petrak. Bramki nie padł
Oprócz pierwszej drużyny Korony Kielce, a także testowanych obcokrajowców, trener Gino Lettieri zabrał na zgrupowanie do Side dwóch juniorów, dotychczasowych zawodników drużyny grającej w Centralnej Lidze Juniorów. I to właśnie dla nich obóz przygotowawczy w Turcji jest największym przeżyciem. Michał Dziubek i Wiktor Długosz - bo o nich mowa - stawiają swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce, ale doskonale znają swoją rolę w drużynie. To, czy zostaną w niej na dłużej, zależy wyłącznie od nich s
Piątkowa potyczka Korony Kielce z rumuńskim CSM Politehnica Iasi nie rozpoczęła się po myśli kielczan, którzy po dwudziestu minutach spotkania przegrywali już 0:2. Kontaktową bramkę jeszcze przed przerwą strzelił testowany Sanel Kapidzić, a nową świeżość w szerzegi kieleckiego zespołu wnieśli zawodnicy, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie. Ozdobą meczu był efektowny lob Jacka Kiełba, który ustalił rezultat spotkania na 3:2 dla Korony.
Piłkarze Korony Kielce odnieśli pierwsze zwycięstwo na zgrupowaniu w tureckim Side. Spotkanie z CSM Politehnica Iasi rozpoczęło się jednak pod wyraźne dyktando Rumunów, którzy po dwudziestu minutach prowadzili już 2:0. Trafne roszady w składzie oraz dobra gra Korony w drugiej połowie meczu pozwoliła żółto-czerwonym odwrócić losy spotkania, które kielczanie ostatecznie wygrali 3:2.
Piłkarze Korony Kielce odnieśli pierwsze zwycięstwo podczas zgrupowania w tureckim Side. Ale w jakich okolicznościach! Podopieczni trenera Gino Lettieriego po dwudziestu minutach towarzyskiego starcia z rumuńskim CSM Politehnica Iasi przegrywali już 0:2. Kontaktową bramkę zdobyli jeszcze przed przerwą, ale sprawy w swoje ręce wzięli dopiero w drugiej połowie. Dobre zmiany taktyczne sprawiły, że w drugiej odsłonie obraz gry kieleckiej ekipy uległ znacznej poprawie. Wygraną kieleckiego zespołu prz
Po rozluźnieniu w środowe popołudnie, piłkarze Korony Kielce od początku następnego dnia zabrali się do ciężkiej pracy. Na czwartkowych zajęciach znów było sporo biegania, ale nie zabrakło także ćwiczeń z piłkami oraz elementów taktycznych.
Niedawno Gino Lettieri - o czym informowaliśmy kilkanaście dni temu - w niemieckich mediach przyznał, że Korona Kielce negocjuje z nim przedłużenie kontraktu. Zaznaczyliśmy, iż obecna umowa włoskiego szkoleniowca obowiązuje do końca sezonu 2018/19, ale nie jest to prawdą.
Bezbramkowym remisem zakończył się pierwszy sparing Korony Kielce podczas zgrupowania w Turcji. Rywalem żółto-czerwonych był beniaminek rumuńskiej ekstraklasy, Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, a my w sieci możemy obejrzeć już skrót tego spotkania.
Korona Kielce zremisowała bezbramkowo z rumuńskim Sepsi OSK Sfantu Gheorghe w pierwszym sparingu podczas obozu w tureckim Side. Wynik z pewnością jest sprawiedliwy i dobrze odzwierciedla boiskowe wydarzenia, ale na pewno może pozostawiać niedosyt. Kielczanie mieli bowiem dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia, jednak nie udało im się ich wykorzystać. Najlepszą w 78. minucie pojedynku zmarnował Jacek Kiełb, przestrzelając rzut karny.
Piłkarze Korony Kielce zremisowali w pierwszym sparingu w tureckim Side z beniaminkiem rumuńskiej ekstraklasy Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0:0. Mecz ułożył się dla Koroniarzy nie najlepiej, ponieważ to Rumuni dominowali na boisku od pierwszych minut tego spotkania. Później do głosu doszli także kielczanie, jednak ostatecznie żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.
Bezbramkowym remisem zakończyła się pierwsza zimowa towarzyska potyczka piłkarzy Korony Kielce w tureckim Side. Kielczanie zremisowali z beniaminkiem rumuńskiej ekstraklasy Sepsi OSK Sfantu Gheorghe mimo, że obie drużyny miały swoje okazje na objęcie prowadzenia. Po pierwszej połowie znacznie bardziej należało się ono Rumunom, ale po przerwie to już Korona grała lepiej. Niestety, podopieczni Gino Lettieriego nie wykorzystali swoich sytuacji, a najlepszą z nich w 78. minucie zmarnował Jacek Kiełb
Jeśli mielibyśmy wskazywać najlepsze wywiady, przeprowadzone w języku polskim, z Gino Lettierim, trenerem Korony Kielce znów musielibyśmy zmienić lidera. Bo bez wątpienia rozmowa Mateusza Święcickiego i Filipa Kapicy (komentatorów Eleven) w portalu 2angrymen.tv na taki tytuł, w chwili obecnej, zasługuje.
Dwuosobowy zespół Biura Prasowego Korony pojechał na zgrupowanie kieleckiej drużyny do tureckiego Side, co gwarantuje codzienną dawkę newsów dotyczących ekipy Gino Lettieriego. Jest tam też kamera Korona TV, która z pierwszego dnia przygotowała dwie relacje.
We wtorek Korona Kielce miała rozegrać swój pierwszy mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji. I spotkanie dojdzie do skutku, lecz zmienił się rywal drużyny Gino Lettieriego.
Bezboleśnie - pomijając kwestię nocnego lotu, który nigdy nie należy do przyjemnych - dotarli na miejsce jedynego, zimowego zgrupowania piłkarze Korony Kielce. Najbliższe dwa tygodnie żółto-czerwoni spędzą w tureckim Side. Do wiosennych rozgrywek ekstraklasy przygotowuje się tam 25-osobowa kadra drużyny (w tym trzech testowanych piłkarzy), ale niewykluczone, że na miejsce dotrą kolejni zawodnicy. Przed wszystkim środkowy obrońca.
Maciej Górski, który jeszcze kilka tygodni temu reprezentował barwy Korony Kielce, podpisał kontrakt z Chojniczanką. Do klubu z Chojnic napastnik został wypożyczony z Jagiellonii Białystok na okres najbliższych sześciu miesięcy.
Nowym piłkarzem Korony Kielce został 19-letni Amer Halilić. Niemiecki napastnik bośniackiego pochodzenia podpisał 2,5-letni kontrakt, jednak na występy w kieleckim klubie musi jeszcze zaczekać. Najbliższe pół roku spędzi bowiem na wypożyczeniu w trzecioligowej Stali Rzeszów.