Vive gra o Final Four Pucharu Polski. Najpierw w Hali Legionów

23-02-2015 16:35,
Marcin Długosz

Vive Tauron Kielce wkracza w decydującą fazę sezonu. Przed 1/8 finału Ligi Mistrzów i końcówką rundy zasadniczej PGNiG Superligi, żółto-biało-niebiescy mają obowiązki do wypełnienia również w rozgrywkach Pucharu Polski. W ćwierćfinałowym dwumeczu decydując o awansie do Final Four, które rozegrane zostanie na warszawskim Torwarze, podopieczni Tałanta Duszebajewa zmierza się z pierwszoligowym KPR Borodino Legionowo.

Zespół spod stolicy kraju nad Wisłą jest zdecydowanym liderem grupy A zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej. Ekipa z Legionowa zdobyła jak dotąd 35 punktów tracąc tylko jeden i pewnie zmierza do powrotu na najwyższy szczebel.

Jeżeli chodzi o Puchar Polski, legionowianie wyrzucili z tego turnieju kolejno KSSPR Końskie, AZS AWF Biała Podlaska oraz Śląsk Wrocław. W starciu z zespołem z Superligi zwyciężyli oni aż 36:22.

Mistrzowie Polski koncentrują siły na fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Zanim ta jednak nadejdzie, w obozie Vive liczą przede wszystkim na powrót do zdrowia zawodników kontuzjowanych. Urazy ciągle leczą Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski, Tomasz Rosiński, Uros Zorman oraz Michał Jurecki.

We wcześniejszej rundzie PP kielczanie spokojnie rozprawili się na wyjeździe z Meblami Wójcik Elbląg. Zwyciężyli z tą drużyną 32:26.

Po pierwszym meczu rozegranym w Kielcach, zespoły żółto-biało-niebieskich i KPR-u spotkają się jeszcze w rewanżu na terenie ekipy spod Warszawy. Dojdzie do niego 3 marca. Zwycięzca dwumeczu zagra w Final Four Pucharu Polski, które pod koniec kwietnia odbędzie się na warszawskim Torwarze.

Początek pierwszego ćwierćfinałowego meczu PP pomiędzy Vive Tauronem Kielce a KPR Borodino Legionowo we wtorek, 24 lutego o godzinie 18.30 w Hali Legionów. Zapraszamy do naszego portalu, gdzie przeprowadzimy relację na żywo z tego wydarzenia.

fot. Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group