Sołowow nie ukończył Rajdu Szwecji

15-02-2015 14:12,

Kielczanin Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem nie ukończyli Rajdu Szwecji - drugiej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata 2015. Jadąca Fordem Fiestą załoga utkneła w zaspie śnieżnej na przedostatnim OS-ie, wcześniej jadąc bardzo solidnie.

Rajd nie zaczął się dla Sołowowa szczęśliwie, bowiem na odcinku testowym wypadł on z trasy, potrącając stojącego w niedozwolonym miejscu fotografa. Na szczęście ten drugi ucierpiał lekko i nasza załoga mogła kontynuować jazdę z czystym sumieniem.

Sołowow notował czasy pod koniec stawki aut WRC, ale jechał bez przygód i bardzo solidnie. Po pierwszym dniu Sołowow był 14. a po drugim awansował na 12. miejsce. Kielczanin jechał po wyrównanie swojego najlepszego wyniku z WRC, osiągniętego również w Rajdzie Szwecji.

Niestety, na przedostatnim OS-ie Sołowow i Baran wypadli z trasy i utknęli w głębokiej zaspie śnieżnej. Byli w tym momencie najwyżej plasującymi się Polakami w rajdzie.

Rywalizację wygrał Sebastien Ogier, który na ostatnim OS-ie wyprzedził Andreasa Mikkelsena. Robert Kubica, jadący autem WRC, po awarii i karze ukończył rajd na 20. miejscu.

fot. Synthos Cersanit Rally Team

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group