Walkiewicz ze złotem, Drabik z dyskusyjnym srebrem

29-10-2014 14:16,
Redakcja

W hiszpańskim Bilbao w ostatnim tygodniu odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Kickboxingu Low-Kick, K-1, Full Contact. Świetnie spisała się w nich zawodniczka SK Kick Boxing Kielce SOMA-Gym, Joanna Walkiewicz, która w kat. wag. 48 kg w sobotnim finale pokonała jednogłośnie na punkty Zeljane Pitesa (Chorwacja) i zdobyła złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Europy.

W drodze do finału pokonała kolejno: w pierwszej walce aktualną mistrzynię świata, Diane Doktugu z Rosji, a w półfinale niewygodnie walczącą Binnur Sakal z Turcji.

Natomiast Sandra Drabik w kat. 51 kg, wraz z reprezentacją Polski kobiet w boksie, brała udział w mocno obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Bokserskim "Queens Cup Boxing Elite" w niemieckim Stralsund. W zawodach wystartowało 150 zawodniczek z 15 państw.

Nasza reprezentantka prezentowała się znakomicie, nie dając żadnych szans swoim rywalkom: Mounii Benmbarek (Maroko) i Lise Sandebier (Szwecja). Niestety, w finale przegrała z mistrzynią Unii Europejskiej, Lisą Whiteside Anglia. Werdykt sędziów był jednak mocno kontrowersyjny i w oczach wielu obserwatorów to Polka zasłużyła na wygraną.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group