Z Vive Tauronu do reprezentacji Niemiec!

20-10-2014 22:44,
Wojciech Staniec

Grający na prawym skrzydle w Vive Tauronie Tobias Reichmann został powołany do reprezentacji Niemiec. Jest to pierwszy zawodnik, grający w Kielcach, który będzie miał szansę występu w tej drużynie.  

Reichmann jest także jedynym z siedemnastu powołanych przez Dagura Sigurdssona szczypiornistą, który na co dzień występuję w innej niż Bundesliga lidze.

Niemcy będą walczyli o awans do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w 2016 roku w Polsce. Nasi sąsiedzi 29 października zagrają przed własną publicznością z Finlandią, a 2 listopada na wyjeździe z Austrią. Ponadto ich grupowym rywalem w walce o Euro będzie Hiszpania.

Lista zawodników powołanych do reprezentacji Niemiec:

Silvio Heinevetter (Füchse Berlin), Carsten Lichtlein (VfL Gummersbach), Uwe Gensheimer (Rhein-Neckar Löwen), Michael Allendorf (MT Melsungen), Steffen Fäth (HSG Wetzlar), Timm Schneider (TBV Lemgo), Paul Drux (Füchse Berlin), Martin Strobel (HBW Balingen-Weilstetten), Sven-Sören Christophersen (TSV Hannover-Burgdorf), Steffen Weinhold (THW Kiel), Michael Müller (MT Melsungen), Fabian Wiede (Füchse Berlin), Patrick Groetzki (Rhein-Neckar Löwen), Tobias Reichmann (KS Vive Tauron Kielce), Patrick Wiencek (THW Kiel), Hendrik Pekeler (TBV Lemgo), Jacob Heinl (SG Flensburg-Handewitt).

Projekt i wykonanie: CK Media Group