Pucharowicz w Kielcach nie taki silny. Bez bramek ze Śląskiem

21-07-2013 13:52,

Korona Kielce w pierwszej połowie grała naprawdę świetnie i niektórzy mogli mieć wrażenie, że to właśnie ta drużyna gra w Lidze Europejskiej. Po przerwie rywalizacja była już bardziej wyrównana, aczkolwiek Korona w dalszym ciągu miała szansę wygrać. Niestety, mecz ze Śląskiem Wrocław zakończył się remisem 0:0 i podziałem punktów.

Rafał Gikiewicz
46' Tadeusz Socha
Adam Kokoszka
 Mariusz Pawelec
83' Amir Spahić
Sebasitan Mila
Tomasz Hołota
Przemysław Kaźmierczak
Waldemar Sobota
Sebino Plaku
72' Marco Paixao

rezerwowi:
Marian Kelemen
72' Dudu Paraiba
46' Krzysztof Ostrowski
83' Sylwester Patejuk
Delibor Stevanivić
Jakub Więzik
Marek Wasiluk

Koniec. Za uwagę dziękuje Mateusz Buchta.

90.min - I jedni i drudzy już chcą chyba, żeby ten mecz jak najszybciej się skończył. A sędzia na przekór do regulaminowych 90 dodaje jeszcze 2 dodatkowe minuty.

88.min - Piłkarze Korony jakby starcili pomysł na grę w tym meczu. Doszło wręcz do tego, że za kreowanie akcji złocisto-krwistych wziął się Kamil Kuzera. No, a Kuzi do wirtuozów w tej dyscyplinie nie należy.

84.min - W przerwie z reporterem Canal + rozmawiał Maciej Korzym. Ciekawi jesteśmy, jak przebiega rehabilitacja napastnika Korony. Postaramy się dowiedzieć coś na ten temat w najbliższych dniach.

82.min - Hmm... Na pozycji napastnika w ekipie złocisto-krwistych biega od kilku minut... Paweł Sobolewski. Nie jest to jego typowa pozycja, ale sobol robi co może.

79.min - Śląsk ofiarnie momentami się broni. Korona momentami gra tak jak w pierwszej połowie czyli bardzo dobrze. Ale to wciąż za mało. Aha... Na boisku zameldował się właśnie Paweł Zawistowski, który zmienił Artura Lenartowskiego.

77.min - Jak na mecz inauguracyjny frekwencja na stadionie w Kielcach jest no..powiedzmy sobie średnia... 8678 kibiców ogląda dziś ten mecz na Arenie Kielc.

75.min - Kolejna zaskakująca zmiana w ekipie złocisto-krwistych. W miejsce Daniela Gołebiewskiego na boisku pojawił się Kamil Kuzera.

73.min - Drugą zmianę przed chwilą przeprowadził trener Levy. W miejsce Paixao na boisku pojawił się Duda Paraiba, znany w występów w Widzewie Lódź.

72.min - Dośrodkowanie Spahicia w pole karne korony, ale ofiarnie interwentuje Malarczyk.

69.min - Śląsk zaczyna przejmować powoli inicjatywę. Coraz groźniejsze są te akcje podopiecznych Stanislava Levego.

68.min - Starcie teraz Gołębiewskiego ze Spahiciem. Górą zawodnik Korony, chociaż zawodnik gości miał do sędziego dużę pretensje o tę akcję.

65.min - Już wydało się, że Korona wyjdzie na prowadzenie, ale wprowadzony na boisko przed momentem Sierpina spalił akcję. Jednak jak pokazały telewizyjne powtórki, sędzia tym razem się pomylił. Tak przynajmniej twierdzili komentatorzy stacji Canal +.

63.min - A teraz zmiana w ekipie Korony. Jesteśmy nią trochę zaskoczeni bo boisko opuścił właśnie Michał Janota, który prezentował się do tej pory bardzo dobrze. W jego miejsce melduje się Łukasz Sierpina.

62.min - Groźna akcja gości. Kaźmierczak zagrywał w pole karne, ale wszystko dobrze wyjaśnił Zbigniew Małkowski.

59.min - Můj Bože, co dělají - zdaje się mysleć Stanislav Levy. A jego podopieczni nie grają dziś tak jak na niedawnych mistrzów Polski przystało.

55.min - O technice Michała Janoty można by wypowiadać się w zasadzie w samych superlatywach. Pomocnik Korony popisał się przed momentem efektowną kiwką. Efekt jego pracy zepsuł jednak Jacek Kiełb, którego dośrodkowanie okazałosię bardzo niecelne.

53.min - Chwilami mamy wrażenie, że piłkarze Korony zostali głowami jeszcze w szatni. Przed chwilą do groźnej sytuacji pod własną bramką dopuścił Malarczyk.

49.min - Ofiarnie próbował internweniować teraz w defensywie Daniel Gołębiewski. Napastnik Korony walczył o piłkę z Kaźmierczakiem mimo, że został sprowadzony do parteru.

47.min - Rozgrzewkę rozpoczęli teraz zawodnicy rezerwowi Śląska, a wśród nich Dalibor Stevenović.

46.min - Mamy zmianę w ekipie gości. W przerwie boisko opuścił Tadeusz Socha, a w jego miejsce pojawił się Krzysztof Ostrowski.

Przerwa - Spokojny i pukładany futbol prezentują dziś zawodnicy Korony. Kilka sytaucji do zdobycia bramki było. Mamy nadzieje, że podobnie jak i w meczu sparingowym z Cracovią kielcznaie obudzą się w drugiej połowie i zdobędą przynajmniej jedną bramke więcej od Śląska.

45.min - Od kilkunastu minut rozgrzewają się rezerwowi Korony Kielce. Hmm Trytko? Sierpina? A może Kuzera? Któryś z nich być może pojawi się zaraz po przerwie...

44.min - Małkowski! Kapitalnie broni sytuację 1-1 z Paixao! Oj było groźnie.

39.min - Nad trybuną prasową słońce na chwilę zaszło za chmury, ale na boisku i Zbigniew Małkowski i jego koledzy z defensywy muszą raz po raz zasłaniać oczy przed promieniami słońca.

36.min - Tak! Przyznajemy wam rację. Do Dalibora Stevanovicia i Mariana Kelemena nie można się dziś przyczepić. Ich występ póki co można ocenić na bez błędny.

32.min - KORONA W NATARCIU! NAJPIERW Z 20 METRA STRZELAŁ GOŁĘBIEWSKI, ALE DOBRZE NA POSTERUNKU SPISAŁ SIĘ GIKIEWICZ! PO CHWILI ZAMIESZANIE W 16-STCE GOŚCI PO RZUCIE ROŻNYM I NIEWIELE ZABRAKŁO JANOCIE DO ZDOBYCIA BRAMKI!

30.min - Kapitalna atmosfera na trybunach! Głośny doping fanów złocisto-krwistych wzbogacony został o wielkie żółto-czerwone chorągiewki.

27.min - I znowu Kiełb! Jego nienaganna technika przyniesie Koronie w tym sezonie wiele pożytku! Ryba zakręcił obrońcami gości, po czym wyłożył piłkę Jovce, ale Bośniak minimalnie spudłował!

25.min - Groźna akcja prawą stroną! Piłkę dostał Jacek Kiełb, który sprytnym zwodem minął Sochę i dośrodkował, a w zasadzie wstrzelił fuutbolówkę w pole karne gości. Nikt z jego partnerów jednak nie zamknął tej akcji.

23.min - Aha! Żeby nie było! Harcerze dopingują głośno oczywiście piłkarzy Korony.

22.min - A dziś niewiele gorzej od młyna Wokalnie prezentują się harcerze obecni na meczu Korony. W sektorze gości zobaczyć  i usłyszeć dziś możemy uczestników Festiwalu Harcerskiego.

19.min - Kreowany na nową "gwiazdę" Śląska Marco Paixao póki co niewidowczny. Dla nas to bardzo dobra informacja zważywszy na jego ostatni występ w lidze europejskiej. W czwartownym meczu przeciwko Rudarem Pleva Portugalczyk zdobył dwie bramki.

16.min - Teraz obie ekipy grają trochę spokojniej i uważniej. Nie stważają sobie aż tak klarownych sytuacji.

14.min - Obaj szkoleniowcy cały czas przy linii bocznej. I Stanislav Levy i Leszek Ojrzyński podpowiadają swoim podopiecznym jak się ustawiać się na boisku.

12.min - Teraz Śląsk próbował szczęścia. Socha wrzucił piłkę w pole karne, ale zrobił to zbyt mocno. Bez zagrożenia dla bramki Korony.

10.min - A taką efektowną sektorówkę zaprezentowali dziś fani złocisto-krwistych:

7.min - Ależ niewiele zabrakło teraz! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Pawła Sobolewskiego, piłkę główką na 5 metr zgrywał Maraczyk i niewiele brakło, byStano skierował piłkę do bramki Śląska.

6.min - Faul w środku boiska i żółtą kartę obejrzał właśnie Mariusz Pawelec.

3.min - I znowu groźnie pod bramką gości! Z woleja zza 16-stki uderzał Sobolewski, ale piłkę wybili obrońcy.

2.min - Pierwsza groźna akcja Korony! Na bramkę Gikiewicza szarżował ( choć to zbyt duże słowo) Gołębiewski, ale wywalczył tylko rzut rożny.

1.min - Pierwsze kopnięcie w tym sezonie ekstraklasy na Arenie Kielc za nami! My mamy dla was informację, że nowym kapitanem Korony został Paweł Golański. Taką decyzję podjęła rada drużyny.

15.24 - Na meczu jest obecny Aleksandar Vuković:

15.15 - Skład kielczan przewidywalny - chyba nikt nie spodziewał się innego. A w Śląsku na ławce siedzą Kelemen i Stevanović... Dla dziennikarzy to dobra informacja :) Zapewniamy, że rozgrzewka obu panów to szczyt profesjonalizmu!

14.58 - No to zaczynamy to zamieszanie! Koroniarze już się rozgrzewają, zawodnicy Śląska także! My już jesteśmy po rozgrzewce i zabieramy do pisania tej relacji!

14.00 - Polscy kibice niezbyt długo musieli odpoczywać od rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Nowy sezon ruszył już bowiem pełną parą, a dla Korony Kielce zacznie się w niedzielę. Na początek „złocisto-krwistych” czeka mecz z zespołem nieobliczalnym – trzecią ekipą minionych rozgrywek, Śląskiem Wrocław. Przeczytaj zapowiedź spotkania!

------------

mieciu2013-07-21 14:03:00
Mysle ze w składzie jak zawsze bd niespodzianka ,zamiast kaki wystapi vanja.
CK732013-07-21 14:12:54
Jestem bardzo ciekawy jak będzie dziś z frekwencja na stadionie ?! sam osobiście miałem już ochotę odpuścić. Wiecie ze w salonikach Kolportera nie można kupić biletów !!! Jedynie pod stadionem i w galerii Korona , a co się tam teraz dzieje ... kolejny przykład organizacji BRAVO !!!