Zwycięski marsz trwa dalej. AZS UJK ponownie wygrywa

27-03-2013 11:48,

Po intensywnym tygodniu grania szczypiorniści AZS UJK Kielce odnieśli kolejne zwycięstwa. W piątek w Lidze Małopolskiej ograli na wyjeździe Piast Skawina 32:25 (13:7). Natomiast wczoraj podopieczni trenera Tomasza Błaszkiewicza pokonali Grodziszczankę Grodzisko Dolne 31:23 (12:12).

Pojedynek z Piastem Skawina był dla „czarno-biało-czerwonych” pierwszym meczem w rundzie rewanżowej w Lidze Małopolskiej. Akademicy nie mieli większych problemów, aby pokonać przeciwników. Po pierwszej połowie prowadzili 13:7. W drugiej odsłonie kontrolowali sytuację i ostatecznie wygrali 32:25. Najlepszym zawodnikiem w kieleckiej siódemce był Paweł Papaj, zdobywca 10-ciu bramek. Po dłużej nieobecności w zespole Tomasza Błaszkiewicza do gry wrócił kołowy Bartek Zagniński. Zapytany jak mu się grało, odpowiedział: - Ciężko. Na pewno pewnych rzeczy się nie zapomina, jak na przykład: schematów gry w obronie. Jednak w ataku w ogóle nie mogłem złapać z chłopakami jakiegoś tam rytmu, wspólnej komunikacji. Na to potrzeba treningu. Sądzę, że będzie dobrze. W tabeli Ligi Małopolskiej gracze AZS UJK, po wygranej z Piastem, dalej pozostają na pierwszym miejscu z dorobkiem czternastu punktów na koncie. W pojedynku III ligi akademikom nie poszło tak łatwo…

- Wolałbym nie komentować naszej postawy, po prostu mecz się odbył. Tyle tylko można powiedzieć. Cieszyć może wynik, jednak niestety nie gra –oceniał na gorąco po spotkaniu z Grodziszczanką Grodzisko Dolne Mateusz Kutwin, rozgrywający drużyny AZS UJK. Jednak potem dodał parę słów pozytywnego komentarza: - W przerwie siedliśmy sobie w szatni i pogadaliśmy między sobą. Dało to skutek. Mocniej pograliśmy w obronie i myślę, że bardzo dobra postawa Oskara Kucpera w bramce dała nam te dwa punkty.

Trudno nie zgodzić się z powyższym komentarzem Mateusza Kutwina. Akademicy źle zaczęli spotkanie. Po 13. minutach przegrywali 4:6. Do wyrównania po 6 trzy minuty później doprowadził Mateusz Bąk. Przez kolejny fragment gry byliśmy świadkami wyrównanej gry. Żadnej drużynie nie udało się wyjść na wyższe prowadzenie niż jedną bramką. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Po powrocie na parkiet podopieczni trenera Tomasza Błaszkiewicza nie pozwolili sobie już na grę z przeciwnikiem z Grodziska Dolnego jak równy z równym. Szybko rzucili cztery bramki  z rzędu, wychodząc na prowadzenie 16:12. Przez następne minuty byliśmy świadkami kolejnych prób odrabiania strat przez przyjezdnych. Pomimo słabszej gry doświadczenie akademików wzięło górę. N`ie dali się dogonić rywalom. Od 55. minuty i stanu 25:22 „czarno-biało-czerwoni” rzucili kolejno pięć bramek i prowadzili 30:22. Grodziszczanka potrafiła odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Rzut, pieczętujący zwycięstwo 31:22 dla AZS UJK, oddał z drugiej linii Paweł Papaj.

- Na pewno przeciwnik postawił nam cięższe warunki niż w pierwszej rundzie, co nas zaskoczyło. W planach mieliśmy wyjść i zagrać twardo w obronie, ale wyszło inaczej. Praktycznie męczyliśmy się do 50 minuty, później jakoś tam odskoczyliśmy – ocenił spotkanie, wspomniany już wcześniej Bartek Zagniński.

Zwycięstwo z Grodziszczanką  praktycznie zapewnia szczypiornistom AZS UJK pierwsze miejsce w tabeli. Niedzielnym pojedynkiem podopieczni trenera Tomasza Błaszkiewicza zakończyli zmagania przed własną publicznością w III lidze w tym sezonie. Pozostają przed nimi jeszcze dwa wyjazdowe mecze: z MKS Biłgoraj i Padwą Zamość.

Piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce wspierają: POLFOL, LAFARGE, Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG, MM Invest, TOPKLIMA, INGA, K2 Anaccy, NATURAL-MED. Swoje wsparcie udzielają również samorząd studentów UJK i sama uczelnia. Patronat honorowy objęli: Rektor Uniwersytetu Jan Kochanowskiego prof. dr hab. Jacek Semaniak i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Sponsorami medialnymi klubu są: CKsport.pl, Echo dnia, Nasze Kielce, Plus Kielce.

Maciej Wadowski

Foto: Karolina Boszczyk

Liga Małopolska: Piast Skawina - AZS UJK Kielce 25:32 (7:13)

AZS: Kucper, Blaszkiewicz - Bąk 3, Papaj 10, Wojda, Kutwin 4, Mochocki 3, Czuprynski 4, Łukaszczyk, Bar 2, Stępień 1, Michalski 5, Zagniński

III Liga: AZS UJK Kielce - Grodziszczanka Grodzisko Dln. 31:23 (12:12)

AZS: Kucper - Bąk 8, Papaj 7, Michalski 2, Kutwin 1, Mochocki 4, Czupryński, Bednarski 8, Łukaszczyk 1, Zagniński.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group