Indyk(pol) upieczony na Boże Narodzenie! Zwycięstwo po pięciu setach

23-12-2012 13:57,

Mimo tego, że Indykpol AZS Olsztyn w tabeli jest niżej sklasyfikowany niż kielecki Effector, to podopieczni Dariusza Daszkiewicza mieli z nim ciężką przeprawę. Ostatecznie jednak sprawili swoim fanom miły prezent pokonując olsztynian 3:2.

odśwież

Koniec meczu - Krzysiek w siatkę! I Effector wygrywa piątego seta 15:11 i cały mecz 3:2!

17.05  - Jeszcze walczą przyjezdni.

17.04 - Spore zamieszanie! Żółta kartka dla Olsztyna. Piłka meczowa dla Effectora.

17.03 - Danger w aut. I już tylko trzy oczka przewagi.  12:9.

17.01 - Długa wymiana... i punkt dla Effectora! 11:6.

16.59 - Nieskuteczny atak Olsztyna, ale będzie Challenge. Punkt dla Kielc. Już jest 10:6!

16.57 - Blok Kokocińskiego! Brawo! 7:5!

16.55 - Czas dla Olsztyna... bo Effector prowadzi 5:4.

16.54 - Wszystko zaczyna się od nowa! 4:4.

16.53 - Ale kielczanie nie będą się poddawali! 3:4

16.52 - Słaby początek... i goście prowadzą 2:0.

16.50 - Zaczynamy piątego seta!

16.47 - Czwarty set dla Effectora! 28:26! Będzie tie-break.

16.45 - Teraz do kielczanie mają piłkę setową, ale blok-aut.

16.44 - No niestety... 23:24 i piłka meczowa dla Olsztyna. Ale jest remis po 24.!

16.43 - Atak Dangera nieskuteczny... 23:23!

16.42 - Kokociński w bloku!

16.40 - Jest as serwisowy! Czas dla Olsztyna. Prowadzimy 22:20.

16.39 - Skutecznie Kokociński!21:20. Teraz serwować będzie Pająk.

16.37 - No niestety. Znów mamy remis... po 19. Zapowiadają się duże emocje w końcówce.

16.35 - Danger, technicznie. Effector ciągle prowadzi 1-2 punktami.

16.34 - Milczarek!! 18:16! Czas dla Olsztyna.

16.32 - Druga przerwa techniczna za nami. Ajć... Wydawało się, że będzie blok kielczan, ale punkt dla Olsztyna.

16.29 - Dłuuuuuuuugo. Raz piłka była po stronie kielczan, raz po olsztynian! Wymian piłki wiele razy, ale punkt dla Effectora. 15:14.

16.27 -  Czwarty set dużo lepszy w wykonaniu Effectora. Powoli rozkręca się Danger! Jednak brakuje skutecznej gry w obronie.

16.26 - Ajajaj... Zniszczoł atakuje w aut. Po chwili punkt dla Olsztyna i przegrywamy 9:10.

16.24 - No wreszcie! Kielce prowadzą! Pierwszy raz w tym secie. Przerwa techniczna przy prowadzeniu podopiecznich Daszkiewicza 8:6.

16.22 - Punkt za punkt! Raz Olsztyn, raz Effector. Potężnie Anger!

16.20 - Piękny blok Zniszczoła! Remis po 4!

16.18 - Jest challenge. Decyzja dobra dla Effectora i przegrywamy 2:4.

16.17 - Krzysiek serwuje... ale piłki nie odbił Milczarek.

16.16 - Liczymy, że teraz pójdzie lepiej. Choć początek znów słaby.

16.15 - Zaczybamy IV seta!

16.12 - O trzecim secie kielczanie muszą zapomnieć jak najszybciej. Niedługo zaczynamy set nr 4.

16.10 - Effector obronił dwie piłki setowe, ale trzeci set dla Olsztyna.

16.08 - Kielczanie grają coraz lepiej, wynik powoli się polepsza, ale ciągle czegoś brakuje. Tego seta wygra raczej Olsztyn.

16.01 - Wynik jest już ciut lepszy. Kielczanie mają pięć punktów straty.

15.58 - Druga przerwa techniczna... wynik? nadal beznadziejny. 16:8.

15.56 - Czas dla Daszkiewicza! Szanse na zwycięstwo nadal są! Kielce! Walczymy!

15.55 - Fatalnie? Źle? Beznadziejnie? Dobrze nie jest... 5:12

15.53 - A pamiętacie tego pana? Jeszcze w poprzednim sezonie w Kielcach... teraz w Olsztynie:

15.50 - Złe wieści... Przerwa techniczna, a Effector przegrywa aż 4:8. Mamy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej i kielczanie odrobią straty!

15.47 - Trzeciego seta lepiej zaczęli zawodnicy z Olsztyna i prowadzą 1-2 puntkami.

15.44 - Zaczynamy trzeciego seta! Przegrywamy 1:2.

15.41 - WYGRANA! Zaczynamy zabawę od remisu :)

15.37 - Tak! Pomyłka Krzyśka i 23:19! Blisko, blisko coraz bliżej...

15.35 - Długa wymiana zakończona wpadnięciem w siatkę Hernana - 20:17!

15.31 - Piękny atak Staszewskiego! 19:17 dla Effectora! Jesteśmy coraz bliżej wygranej a tym secie!

15.28 - A tak było z Indykpolem jeszcze za czasów Farta. Wówczas wygraliśmy 3:1 - dzisiaj powtóreczka?

15.26 - Teraz atak Armando Dangera zablokowany przez gości. Utrzymuje się dwupunktowa przewaga zawodników Daszkiewicza.

15.23 - Niezbyt miły prezent od Effectora dla nas na święta... Sami widzicie co z tym netem się dzieje. Pierwszego seta kielczanie niestety przegrali, a teraz jest 12:10 dla naszych.

14.43 - Ach ta młodość panie Penchev! Szkoda, bo dobra szansa zamieniła się na trafienie w siatkę - 5:6. Sytuację ratuję znów niezawodny Grzegorz Kokociński. Pomyłka Sobali i już mamy prowadzenie 7:6.

14.41 - Na razie oba zespoły walą punkt za punkt. Ale z naszym namaszczeniem - Effector jako pierwszy zdobywa te punkty. Szkoda, że zaraz traci - Staszewski z zagrywki w siatkę - 5:5.

14.40 - No to zaczęliśmy zabawę. Na chwilę obecną nie zachwycamy. Chociaż, chociaż - Armando Daner nie jest już takim młokosem, który wali byle jak, byle mocno. Jest punkt za jego delikatne przebicie. Ale szybko odwdzięczają nam się rywale - 3:3.

14.38 - Indykpol zaczyna w składzie. Hain, Ferens, Hernan, Gruszka, Krzysiek, Sobala, Żurek (libero). A Effector: Zniszczoł, Kokociński, Penczew, Kozłowski, Staszewski, Danger i Sufa (libero).

14.36 - Mecz powinien już trwać, ale wszystko nieco się opóźnia - to oczywiście przez Polsat Sport. Zawodnicy i sędziowie są już jednak przedstawiani, więc zaraz startujemy!

14.33 - Na parkiecie widzimy Miłosza Zniszczoła, a więc jednak żona pozwoliła mu wyjść z kuchni :) No to przypomnijmy sobie raz jeszcze film!

14.30 - Niestety, kibiców w Hali Legionów jest malutko. Kielczanie jednak nie posłuchali apelów, by na trybuny zabrać swoje rodziny, które zjechały z różnych stron Polski i świata. To wyjątkowo niefortunny termin, szkoda. Frekwencji też nie poprawia bezpośrednia transmisja telewizyjna...

14.28 - Dobra, wracamy do rzeczywistości sportowej :) Ale trudno się skupić, w końcu te święta pochłaniają tyleee czasu i energii... Oby nasi siatkarze mieli dzisiaj siłę walczyć o zwycięstwo, bo przecież wszyscy liczymy na 3 punkty.

14.26 - I jeszcze to:

Twój idealny prezent na Boże Narodzenie?

Penczew: - Dla mnie idealnym świątecznym prezentem jest  zdrowie i szczęście dla mnie i mojej rodziny, którą kocham i bardzo szanuję.

Co chcielibyście znaleźć pod choinką?

14.23 - I taki akcent świąteczny...

Kto daje prezenty dla grzecznych dzieci w swoim kraju?

Penczew: - Mikołaj... lub jak mówimy w Bułgarii - Diado Koleda.

Ciekawe, czy Wy byliście grzeczni i odwiedzi Was jutro Diado Koleda :)

14.20 - A Was wyjątkowo świątecznie pozdrawia Nikolay Penczew. Dziewczyny, prawda, że wygląda uroczo? Naszym redakcyjnym koleżankom bardzo się spodobał!

14.15 - Święta, święta... Jak idą Wasze przygotowania? Czemu Was nie ma w Hali Legionów?! Przecież trzeba pomóc naszym siatkarzom!!! Dzisiaj walczymy o kolejne punkty. No nic, kibicujcie chociaż sprzed komputerów, choć to takie... półkibicowanie :) Maciek Urban, witam i zapraszam na mecz!

14.00 -  Po triumfie nad częstochowskim zespołem, na zawodników czeka ostatnie w tym roku kalendarzowym plusligowe wyzwanie. W niedzielne popołudnie do kieleckiej hali zawita zespół z Olsztyna, którego podopieczni Dariusza Daszkiewicza pokonali bez straty seta w pierwszej  części rozgrywek. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

krzysiek2012-12-23 15:03:07
Internet padł ? :)
upierdliwy2012-12-23 15:38:33
A jest ten wstrętny KKV za bramką? czy było za zimno? ;-))) ;-)))

jj2012-12-23 20:33:48
Chyba trochę nietrafiona była taktyka zagrywania na Żurka, bo on zagrał naprawdę dobry mecz. Poza tym wydaje mi się, że większa ilość zawodników musi zagrywać mocniej. I dziś i tydzień temu, mocniejszy serwis od razu przynosił efekty.
bax2012-12-23 21:00:45
Wesołych świąt dla CKsport!!! I nie róbcie na drugi raz Scyzorykiem wyryte... sprzed telewizora:-)
Ja2012-12-24 21:16:50
Najlepszym pomysłem byłaby - według mnie - zagrywka w Gruszkę. Mimo wszystko, przyjecie to troszkę słabszy Jego element. Żurek bronił wczoraj jak natchniony, a i szczęścia było sporo, bo cudem bronione piłki jakoś odbijały się dobrze dla Olsztyna. Pewnie, że pomagali temu szczęściu walcząc na całego, ale...szczęście mieli.
Obiektywny2012-12-27 02:29:38
JJ- Zagrywali na Żurka(szczególnie "flotowcy"), bo Żurek ma problemy z przyjeciem na palce, w obronie jest dobry, ale przyjecie to jego słabszy element.
jj2012-12-27 13:11:52
Jakoś nie zauważyłem żeby miał problemy w tym meczu. Taktykę w trakcie meczu można modyfikować, a nie czekać na zmiłowanie.

Industria Kielce potwierdziła złożenie protestu do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w sprawie sytuacji z końcowych sekund ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Magdeburgiem.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 26. kolejka RSActive IV ligi. Korona II Kielce pokonała 2:1 wicelidera AKS 1947 Busko-Zdrój. Orlęta triumfowały natomiast w Klimontowie 5:4.
Gorąco było nie tylko podczas meczu między Puszczą Niepołomice, a Koroną Kielce. Po spotkaniu doszło do niebezpośredniej konfrontacji trenera Kamila Kuzery ze szkoleniowcem gospodarzy. Dziś sternik żółto-czerwonych ponownie odniósł się do sprawy.
W czwartkowy (2 maja) poranek na autostradzie A2 doszło do zderzenia tira z busem, którym podróżowało ośmioro fanów Industrii Kielce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. – Będziemy robić wszystko, aby utrzymać się nawet przed tą ostatnią kolejką – powiedział przed spotkaniem Jakub Łukowski, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. Kamil Kuzera przedstawił sytuację kadrową „żółto-czerwonych” przed tym starciem.
Industria Kielce po dramatycznym meczu odpadła z Ligi Mistrzów. – Nie wiem, co stało się w ostatniej akcji, czy to był faul, czy o co tam chodziło – powiedział po spotkaniu Dani Dujszebajew, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce po dramatycznym meczu odpadła z Ligi Mistrzów. – Uważam, że sędziowie w tej sytuacji powinni pójść z duchem gry i puścić akcję – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Mecz pełen zwrotów akcji przyszło nam oglądać podczas rewanżowego starcia Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów, którego stawką było Final4 w Kolonii. Kielczanie walczyli bardzo zaciekle doprowadzając do rzutów karnych. Tutaj lepsi okazali się gospodarze.
Ponad 600 fanów Industrii Kielce pojawiło się w Magdeburgu, aby wspierać drużynę w ćwierćfinałowym starciu Ligi Mistrzów. Kibice „żółto-biało-niebieskich” przemaszerowali przez miasto.
Przed Koroną Kielce najważniejszy miesiąc w sezonie. Czy maj okaże się szczęśliwy i „żółto-czerwoni” pozostaną w PKO BP Ekstraklasie?
Industria Kielce zgłosiła sześciu młodych zawodników do decydujących starć w Orlen Pucharze Polski. Są to wychowankowie klubu, którzy przed kilkoma tygodniami świętowali znaczący sukces.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy pojedynek z Puszczą Niepołomice 1:1. – Nie jesteśmy zadowoleni z tego meczu, ponieważ musimy walczyć o zwycięstwa – powiedział po spotkaniu Dominick Zator, obrońca „żółto-czerwonych”.
W poniedziałek nie udało się wykonać milowego kroku w stronę utrzymania. Korona Kielce zremisowała w Krakowie z Puszczą Niepołomice 1:1 i wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Kto Waszym zdaniem zasłużył na miano najlepszego piłkarza żółto-czerwonych w tym meczu?
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. – Wszystko zależy od tego jak gramy po stracie gola, a wtedy najczęściej tracimy kontrolę nad meczem – powiedział po spotkaniu Martin Remacle, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 30. kolejce mecze najwyższej klasy rozgrywkowej obejrzało 144 475 osób.
Lider oraz wicelider na tarczy. Czy seria Hutnika doprowadzi krakowian do 1 ligi?
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” rozegrają wówczas rewanżowy mecz 1/4 finału z SC Magdeburg.
Po 139 dniach zawodnicy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza doczekali się kolejnego zwycięstwa w sezonie. Podbeskidzie coraz bliżej spadku do 2 ligi.
Kolejny przegrany mecz mają za sobą zawodnicy Radomiaka Radom. Na szczycie tabeli robi coraz ciaśniej.
Puszcza Niepołomice z kolejną zaliczką punktową prowadzącą do utrzymania. Klub grający ten sezon na stadionie Cracovii zremisował z Koroną 1:1, ma 33 punkty na koncie i kosztem żółto-czerwonych plasuje się nad strefą spadkową.
Korona Kielce wciąż w dramatycznym położeniu. Kielczanie zremisowali z Puszczą 1:1. Gola na wagę jednego punku zdobył Martin Remacle. Żółto-czerwoni aktualnie plasują się na 16. miejscu w tabeli. – Spodziewaliśmy się tego, co możemy zastać w Krakowie i rzeczywiście rywal postawił nam trudne warunki – mówi trener Kamil Kuzera.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. Bramkę dla „żółto-czerwonych” zdobył Martin Remacle, a dla gospodarzy Roman Yakuba.
Pokaźna grupa fanów Korony Kielce po 15.00 wyruszyła spod stadionu przy ulicy Ściegiennego do Krakowa, gdzie na miejscu będą wspierać swoją drużynę podczas walki o trzy punkty. Na arenie Cracovii podopieczni Kamila Kuzery zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Początek starcia o godzinie 19.00.
Przed Industrią Kielce rewanżowym mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kielczanie zagrają na wyjeździe z SC Magdeburg – Najważniejsze natomiast jest serce i charakter. Uważam, że w tym meczu będzie decydowało wiele rzeczy – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek, obrotowy gości.
W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z SC Magdeburg – Jeśli będziemy robić to samo, co robiliśmy w pierwszym pojedynku, to znów wygramy jedną bramką – powiedział przed spotkaniem Andreas Wolff, bramkarz „żółto-biało-niebieskich”.
To historyczny moment dla kieleckiego klubu. W niedzielę łupem juniorów Polonii Kielce padły dwa medale!
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski rozegrają wówczas rewanż 1/4 finału z SC Magdeburg. – Jeżeli zagramy kompaktowo i zespołowo jako drużyna, nieszablonowo i nieprzewidywalnie, to właśnie tą jednością możemy ich pokonać – powiedział przed spotkaniem Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Podano dokładny terminarz fazy grupowej turnieju olimpijskiego szczypiornistów. W zmaganiach o medale może wziąć udział nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
To będzie mecz, którego stawką może być utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek! Korona Kielce gra dziś wyjazd z Puszczą Niepołomice. Czy żółto-czerwoni dźwigną ciężar gatunkowy tej rywalizacji i zdołają na stadionie Cracovii ograć beniaminka? Zapraszamy na relację tekstową NA ŻYWO!