Kielce to miasto lidera! AZS UJK wygrał w Mielcu

27-11-2012 21:57,

Szczypiorniści AZS-u UJK Kielce pokonali na gorącym terenie w Mielcu miejscową Stal II 34:30 (17:17) i objęli prowadzenie w tabeli rozgrywek trzeciej ligi. Najlepszym zawodnikiem w drużynie akademików został Mateusz Bąk, zdobywca ośmiu bramek.

Piłkarze ręczni AZS-u UJK jechali do Mielca po niespodziewanym remisie z Polonicą w derbach Kielcach. Pojedynek z miejscową Stalą miał być meczem o pierwsze miejsce w tabeli i dobrą okazją do zatarcia złego wrażenia z poprzedniego spotkania.

- Zagraliśmy chyba nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Remis z Polonicą pozostawił u moich zawodników spory niedosyt. I to był powód, który zmobilizował ich do tego, że musimy odrobić te stracone punkty w derbach Kielc w meczu z Mielcem. To co nie wyszło nam w meczu z Polonicą, zagrało tutaj. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona i zagraliśmy to co cały czas ćwiczymy na treningach, czyli szybki atak. Wykorzystaliśmy skrupulatnie błędy przeciwników i ich pokonaliśmy – ocenia pojedynek w wykonaniu swoich podopiecznych Tomasz Błaszkiewicz. Jednak zwycięstwo „czarno-biało-czerwonym” nad Stalą II Mielec nie przyszło tak łatwo.

Początek spotkania to wyrównana gra z obu stron. Gospodarze objęli prowadzenie 8:5 w 10. minucie pojedynku. Kielczanie pomimo dobrej gry, wyrównali na 13 dopiero w 23. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się już wypracować większej przewagi bramkowej. I po pierwszej odsłonie gry mieliśmy na tablicy wynik remisowy 17:17.

- Nasze założenie na drugą połowę było takie, żeby wyjść i od razu wszystko postawić na jedną kartę. I to się nam opłaciło. Rzuciliśmy kilka bramek, wypracowując kilku bramkową przewagę – relacjonuje przebieg drugiej odsłony gry trener Błaszkiewicz. W 40. minucie meczu piłkarze ręczni AZS UJK prowadzili 24:20. Jednak zawodnicy z Mielca nie złożyli broni i doprowadzili do wyrównania po 25. Wtedy w 45. minucie trener Błaszkiewicz poprosił o czas: – Na przerwie poukładaliśmy sobie to wszystko, co wcześniej założyliśmy. Po powrocie na parkiet chłopakom ponownie udało się odskoczyć na te cztery bramki. Do końca meczu kontrowaliśmy już wynik, nie oddając zwycięstwa i tych dwóch punktów. Mecz zakończył się wynikiem 34:30 dla szczypiornistów z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Świetną partię w drugiej połowie rozegrał w barwach „czarno-biało-czerwonych” Filip Boszczyk, zdobywca sześciu bramek.

- Myślę, że rozegraliśmy dobre spotkanie. Chociaż wynik wskazuje na to, że mecz nie był jednak dla nas taki łatwy. Zagraliśmy dobrze w obronie i pociągnęliśmy z niej wiele kontr. Bramkarze rozegrali także dobre zawody i dołożyli się do końcowego sukcesu. Najważniejsze jest jednak to, że są te dwa punkty i jedziemy dalej jako lider ligi – ocenił spotkanie Mateusz Bąk, zdobywca w meczu największej ilości bramek (8). Trener Błaszkiewicz dodaje - Chłopcy włożyli w ten mecz maksimum serca i sił, aby wywieźć te dwa cenne punkty z Mielca. Istotne jest także to, że nasza skuteczność w ataku była zdecydowanie lepsza niż w meczu z Polonicą.

Teraz przed graczami AZS UJK Kielce dwa tygodnie przerwy w lidze. Następny i zarazem ostatni pojedynek w tej rundzie podopieczni trenera Tomasza Błaszkiewicza rozegrają 8 grudnia w Kielcach z Padwą Zamość. - Musimy w meczu z Zamościem wyrównać rachunki z poprzedniej rundy, ponieważ przydarzyło się nam wtedy z nimi małe potknięcie. Teraz trzeba pokazać, że był to wypadek przy pracy – mówi o spotkaniu z kolejnym przeciwnikiem trener Błaszkiewicz. – Chcemy zdobyć kolejne dwa punkty, utrzymać pierwsze miejsce w tabeli i na spokojnie zacząć przygotowania do drugiej rundy z pozycji lidera.

Piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce wspierają: POLFOL, LAFARGE, Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG, MM Invest, TOPKLIMA, INGA, K2 Anaccy, NATURAL-MED. Swoje wsparcie udzielają również samorząd studentów UJK i sama uczelnia. Patronat honorowy objęli: Rektor Uniwersytetu Jan Kochanowskiego prof. dr hab. Jacek Semaniak i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Sponsorami medialnymi klubu są: CKsport.pl, Echo dnia, Nasze Kielce, Plus Kielce.

Maciej Wadowski

SPR Stal II Mielec - AZS UJK Kielce 30:34 (17:17)

AZS: Blaszkiewicz, Kucper, Detka - Świercz, Bąk 8, Papaj 4, Wojda 6, Michalski 3, Boszczyk 6, Kutwin 3, Kozubek, Bednarski 4, Łukaszczyk, Rybak.

Wasze komentarze

Osik2012-11-27 23:29:55
Brawo Błaszka.Szmala już chyba nie wygryziesz ale Bogdan może czuć się zagrożony.Szacun.
bhbd2012-11-28 11:20:33
Daniel Boszczyk nie Filip

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group