Indyk zjedzony ze smakiem. Fart pewnie wygrał w Olsztynie!

03-11-2011 16:19,

Fart Kielce w Olsztynie zaprezentował się znakomicie. Już od początku spotkania było wiadomo, kto tego dnia będzie rządził na parkiecie. Indykpol AZS od drużyny Grzegorza Wagnera był słabszy o klasę i w żaden sposób nie potrafił powstrzymać rozpędzonych "Farciarzy". Dlatego kielczanie wygrali ten mecz aż 3:0.

Michał Kozłowski

19.42 - Kończymy naszą relację i niezmiernie smucimy się, że z kibicami Farta spotkamy się dopiero za miesiąc. Zwłaszcza, że za nami tak piękne spotkanie w wykonaniu kieleckich siatkarzy... Trudno, co zrobić, teraz będziemy trzymać kciuki za biało-czerwonych. A za dzisiejszą relację dziękuję Tomasz Porębski.

19.41 - MVP spotkania został Pierre Pujol! Całkowicie zasłużenie, bo Francuz nareszcie stanął na wysokości zadania. Gratulujemy i kłaniamy się w pas.

19.40 - Pujol do Buszka, mocny atak, blok AZS-u, złe przyjęcie i zwycięstwo!!! Fart wygrał trzeciego seta 25:22.

19.38 - As serwisowy Siezieniewskiego... Czas bierze Wagner, krótka i stanowcza mobilizacja. 22:24.

19.38 - Punkt po akcji Siezieniewskiego, druga piłka meczowa...

19.37 - Wracamy do gry i mamy piłkę setową! 20:24

19.36 - As serwisowy Krzyśka, kolejna trudna zagrywka atakującego AZS-u, ale bronią kielczanie. Atak Nilssona i punkt! Totolo bierze czas. Spokojniej "Farciarze", my nie chcemy czwartego seta! 20:23.

19.35 - Jest trochę nerwowo, muszą uspokoić sytuację kielczanie. Blok autowy gości. 19:22.

19.33 - I zaryzykował Pujol, zaatakował piłkę ze środka... To był doskonały pomysł, bo zdobył punkt! Potem jednak błąd zagrywki Kapfera. 18:21.

19.32 - Robi się delikatnie niebezpiecznie. Kapfer nie radzi sobie z piekielnie mocną zagrywką Yudina. A po chwili blok graczy Indykpolu... Skuteczny. Wraca Pujol. 17:20.

19.31 - Późno, bo późno, ale są... Na parkiecie pojawili się Kozłowski i Jungiewicz. 15:20.

19.29 - Milczą kibice Indykpolu, za to cały czas słychać sympatyków z Kielc. "KS Fart Kielce!" - brawo, rządzimy na boisku, a teraz również na trybunach. 13:19.

19.28 - Mimika twarzy Xaviera Kapfera jest jednak niepowtarzalna. Tego faceta powinni codziennie pokazywać w telewizji! Tymczasem na parkiecie rzadka sytuacja, bo świetnym atakiem popisuje się AZS. 13:18.

19.26 - Smutne miny kibiców z Olsztyna, oni na pewno inaczej sobie wyobrażali ten mecz... Ale chociaż chwilami mogą pooglądać piękne akcje "Farciarzy", tak jak teraz - mocny atak Kapfera. Według ekspertów, była to egzekucja 11:18.

19.25 - Szybko "poguglowaliśmy" i odnaleźliśmy krótki film z bocianem i... Bogdanem Wentą w roli głównej. Powiemy tak - Adrian Duda niech się schowa ze swoimi produkcjami! I niech się lepiej pouczy do matury, jak radzi ML.

19.24 - "Co zepsuje Fart, zaraz odda zespół z Olsztyna" - mówią komentatorzy Polsatu Sport. Święta prawda. Przerwa tehcniczna. 11:16.

19.23 - Bardzo dobrze rozgrywa dzisiaj Pujol - tym razem świetna piłka do Nilssona, którą Szwed musiał zakończyć mocnym atakiem. 10:14.

19.21 - Pujol niższy od Kamińskiego o głowę, ale w podwójnym bloku to właśnie francuski rozgrywający powstrzymuje gospodarzy. A po chwili znakomita kiwka Francuza! 9:12.

19.20 - Ulala... Cudowny as serwisowy Yudina, ale szybka riposta kielczan. Kto dokładnie? Kapfer! 8:10.

19.19 - Świetne przyjęcie Kapfera, Pujol znów do Francuza i atak w mistrzowskim stylu. Brawo Xavier! (P.S. Pamiętajcie, że to imię wymawia się "Zawier", tak tłumaczył nam sam zawodnik). 6:9.

19.16 - Znów mogą zmobilizować swoich graczy Totolo i Wagner, przerwa techniczna. Tuż przed nią punkt dla Farta. 5:8.

19.15 - Wreszcie dobry fragment Indykpola! Już tylko dwa punkty straty gospodarzy... Wiemy, wiemy, ta relacja wygląda jakby ją robił kibic olsztyńskiego klubu, ale taki nasz charakter, że instynktownie bardziej wspieramy słabszych... 5:7.

19.13 - Nie chcemy nic przesądzać przed końcem meczu (niczym Dariusz Szpakowski, który w 80. minucie zwykł podsumowywać piłkarski mecz), ale to naprawdę świetnie wygląda. Totolo znówu bierze czas, znów na początku seta. Nie ma wyjścia. Wynik dla AZS-u jest fatalny. 2:6.

19.11 - Szwed dalej na boisku, ufff... A kielczanie dalej grają swoje! Kolejny świetny początek seta. Fart to jedność! 1:3.

19.09 - Początek trzeciego seta, niebezpieczne zderzenie Nilssona z Żurkiem, zwija się z bólu kieleckim bombardier. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego!

19.08 - Pewnym symbolem akcji "Mazury - cud natury" (wpierw napisaliśmy "matury", ha... - pozdrawiamy Macieja Lewandowskiego!) jest bocian. Uwielbiamy go! A uwielbiamy go odkąd zobaczyliśmy ten "demotywator":

19.05 - Koniec seta! "Farciarze" zdobywają punkt i wygrywają 25:19!

19.04 - Robią co mogą olsztynianie, ale... już za dużo nie mogą. Mamy piłkę setową! Wcześniej po raz pierwszy (!) czas w tym meczu wziął Wagner. 19:24.

19.02 - Zapytaliśmy bramkarza Korony, Zbigniewa Małkowskiego co się stało, że ostatnio pojawił się na meczu Farta Kielce. Odpowiedział, że wraz z małżonką starają się pokazywać dzieciom nowe dyscypliny sportu i poszerzać ich horyzonty. Nie zdziwie się zatem, jeśli za kilkanaście lat na boiskach PlusLigi pojawi się nazwisko "Małkowski" lub "Małkowska" oczywiście.

19.00 - Już tylko trzy punkty Farta do końcówki seta, dlatego Totolo wykorzystuje swój drugi czas. Na twarzach kielczan uśmiechy, bardzo miło spogląda się na "Farciarzy" będących w tak dobrych nastrojach. 16:22.

18.58 - Dość wyrównany mecz nam się zrobił (czy to problemy w koncentracji "Farciarzy"?), ale goście spokojnie dążą do zwycięstwa. 15:21.

18.56 - Jakimś cudem powstrzymali gospodarze atak Nilssona (rewelacyjne przyjęcie), a potem zatrzymali kontrę Buszka i zdobyli punkt. Chwilami AZS łapie wiatr w żagle, ale ma już za mało czasu, żeby coś ugrać w tym drugim secie. Przynajmniej tak nam się wydaje. 13:18.

18.55 - Zaczynają odrabiać straty olsztynianie, ale przewaga Farta i tak jest miażdżąca. Ten Fart jest naprawdę złota wart. 12:18.

18.54 - Winnik posłał prawdziwą bombę w kierunku Pujola. Francuz sobie zupełnie z tą piłką nie poradził. 11:17.

18.53 - OK, z tą Legią to spora wpadka... Dzięki za wyjaśnienie! A w Olsztynie przerwa techniczna. 9:16.

18.51 - Nieliczne udane akcje wywołują ogromną radość w szeregach Indykpolu, ale wynik jest bezlitosny dla zawodników z Olsztyna i oczywiście dla ich kibiców. Fart jest dzisiaj o klasę lepszy od rywali. Już dawno nie oglądaliśmy tak druzgocącej przewagi naszych zawodników. 8:15.

18.49 - Bardzo proste błędy Indykpolu, siatkarze gubią się na własnym parkiecie, grają już jakby bez wiary w sukces. Totolo grzmi podczas kolejnej przerwy w meczu, padają dość mocne słowa. 6:13.

18.46 - To jak tam radzi sobie Legia, zlituje się ktoś z czytelników i napisze mi króciutką relację?

18.45 - Olsztynianie udowadniają, że potrafią grać w siatkówkę (świetny atak Winnika), ale jednak gospodarzom brakuje równej formy, bardzo chwiejna postawa drużyny Indykpolu. Za to kielczanie już niemal bawią się z "Akademikami". Chwilami ręce same składają się do oklasków. 5:11.

18.44 - Mazury - cud natury, czy Świętokrzyskie czaruje... Co wolicie?

18.42 - Kolejny skuteczny atak "Farciarzy" i przerwa techniczna. Niezwykle dużo uwag do swoich podopiecznych ma trener AZS-u, a Wagner... No przyznamy, że już dawno tak spokojnego trenera Farta nie widzieliśmy. 3:8.

18.40 - Walczą olsztynianie, ale na niewiele ich dzisiaj stać. A może raczej - na zbyt wiele nie pozwalają im kielczanie. Goście wyraźnie spokojni, pewni swego, co doskonale widać po wyniku. 3:7.

18.39 - Po meczu z Jastrzębskim niespodziewanie spotkaliśmy się z trenerem Wagnerem na schodach, w drodze do sali konferencyjnej. Przywitał nas groźnym, beznamiętnym spojrzeniem. Dopiero słowa: "no, myśleliśmy, że dzisiaj zobaczymy szeroki uśmiech" sprawiły, że usta "młodego Kata" szeroko się rozszerzyły. I tak ma być! 2:4.

18.38 - Nawet potrójny blok nie daje rady Nilssonowi. Szwed ma w rękach jednak prawdziwą petardę. 0:2.

18.36 - Już raz napisaliśmy, że nie lubimy ściemniać, więc nie ukrywamy - podobają nam się kibicki AZS-u Olsztyn. Ale i tak kieleckie dziewczyny są lepsze! No chyba, że ktoś się z nami nie zgadza, to chętnie posłuchamy.

18.34 - Wiecie, co nas dzisiaj najbardziej denerwuje? Wasza cisza! Nie cieszycie się z tak dobrej gry "Farciarzy"? No chyba, że rzeczywiście podskakujecie z radości i nie potraficie jednocześnie pisać. Widzicie... a my musimy.

18.33 - Bartosz Krzysiek wchodzi na boisko, ale psuje zagrywkę. A to oznacza, że Fart wygrywa pierwszego seta 25:17! Brawo, znakomity początek.

18.32 - To jest Kapfer! Klasa światowa! Znakomity as serwisowy Francuza, na twarzy trenera Wagnera pojawił się szeroki uśmiech. Mamy piłkę setową!

18.31 - Piękny atak ze środka Kamińskiego, zero bloku Indykpola. Jesteśmy już blisko.. 16:23.

18.30 - Po raz o kolejny czas bierze Totolo, bo musi tchnąć w swój zespół nowego ducha. Na parkiecie w Olsztynie dużo lepsi są kielczanie. 15:20.

18.28 - Musimy odnotować, że do Olsztyna wybrała się kilkunastoosobowa grupa zagorzałych kibiców z Kielc. Pozdrawiamy koleżanki i kolegów i życzymy, by powrót do Kielc przebiegał w iście zwycięskiej atmosferze! Niech zabrzmi swoista... anarchia!

18.27 - Wagner ciągle gra tym samym składem, ale to się znakomicie sprawdza. "Farciarze" w trudnym momencie jeszcze powiększają swoją przewagę. Doskonała zagrywka Nilssona, naszego bombardiera. 15:19.

18.25 - Falowanie i spadanie, falowanie i spadanie! Bardzo lubimy to zdjęcie.

18.24 - I znów odskakują "Farciarze", brawo Panowie! 14:17.

18.23 - Już mieliśmy trzy punkty przewagi, ale gospodarze się nie poddają. Dobre ataki (m.in. Winnika) sprawiają, że znów jest blisko remisu... 14:15.

18.22 - Buszek bardzo sprytynie w blok, broni Siezieniewski, ale piłka wychodzi na aut. Cieszymy się bardzo, że przyjmujący Farta złapał ostatnio w meczu z Jastrzębskim wysoką formę i mamy nadzieję, że dzisiaj ją podtrzyma. Na razie jest nieźle - pomysłowe ataki, dobra zagrywka. 12:15.

18.20 - Niebezpiecznie zbliżają się olsztynianie, ale "Farciarze" nie pozwalają gospodarzom doprowadzić do remisu. Duży spokój i koncentracja po stronie drużyny Wagnera, ale mecz ciągle na styku. 11:13.

18.18 - Pujol popisuje się bardzo efektowną kiwką z obu stron, piłka opada regulaminowo na parkiet, ale już samo zagranie nie było czyste. Sędzina przyznaje punkt gospodarzom. 8:9.

18.16 - Wiecie co spotkało się z największym zaskoczeniem po wywiadzie, jaki kilka tygodni temu ukazał się z Xavierem Kapferem? To, że Francuz zarzucił Polakom, że nie jemy deserów! No właśnie, to ciekawe - jecie desery? Pytanie skierowane szczególnie do kobiet, które wilczy apetyt tłumaczą zazwyczaj troskami i problemami, a nie zwykłym łakomstwem... :)

18.14 - Mamy przerwę techniczną, ale "Farciarze" jak na razie grają super. Dużo więcej uwag do swojego zespołu ma Tomaso Totolo, w zespole gości względny spokój. I oby tak dalej. 5:8.

18.12 - I znowu to samo, ale tym razem z blokiem nie poradził sobie Winnik. 3:5.

18.11 - Znakomity, potrójny blok Farta i Siezieniewski choć bardzo chciał, nie znalazł żadnej szansy na minięcie szczelnego ustawienia kielczan w wyskoku. 2:4.

18.10 - Słabo kielczanie w przyjęciu, co wykorzystuje Yudin. Na tablicy wyników mamy jednak remis. 2:2.

18.08 - Zaczynamy! Fart w składzie: Zniszczoł, Kamiński, Buszek, Kapfer, Pujol, Nilsson, Żurek (libero), a więc bez niespodzianek. Olsztyn zaś: Gunia, Siezieniewski, Hain, Yudin, Hernan, Winnik, Mierzejewski (libero).

18.05 - Mamy dużą nadzieję, że kielczanie wygrają dzisiaj, bo o zwycięstwie zawsze milej się rozmawia. A do poniedziałkowego programu Cały Ten Sport (w Radiu Plus KIelce o godz. 17 - na 107,9 FM) chcielibyśmy właśnie zaprosić "Farciarza".

18.03 - Mazury cud natury - promują gospodarze, duży baner doskonale widoczny w telewizji. Zgadzamy się w 100 procentach! Byliśmy nie raz i było wspaniale. A już szczególnie lubimy wesela na Mazurach - polecamy! Jeśli nie macie tam rodziny lub znajomych, to lepiej szybko ich znajdźcie... :)

18.00 - Problemem na pewno jest to, że dzisiaj "Farciarzom" nie pomogą nasze urocze Czarownice. Urocze według męskiego grona kibiców, bo jak usłyszeliśmy po ostatnim spotkaniu z Jastrzębskim Węglem od niektórych kobiet... No po prostu ten urok był poddawany dyskusji. Ahh te baby..

17.57 - Póki na to czas - jaki wynik spotkania typujecie? Czekamy na komentarze. Ale żeby nie było za łatwo, wytypujcie wynik każdego seta! Zobaczymy, jakich mamy jasnowidzów wśród czytelników.

17.52 - Nie będziemy jednak ściemniać, bo po prostu nie chcemy Was oszukiwać. Niestety nie jesteśmy w Olsztynie, choć bardzo chcieliśmy być. I wciąż jesteśmy podirytowani faktem, że redakcji CKsportu na tym meczu nie ma. Pewne problemy techniczne - tak to nazwijmy - nie pozwoliły nam jednak pojechać w stronę Warmi i Mazur. Dlatego spotkanie będziemy pilnie śledzić w odbiornikach telewizyjnych i przekazywać Wam wszystko na bieżąco. Długo się nad tym zastanawialiśmy, ale: jest zapotrzebowanie - jest relacja.

17.47 - Zostaliśmy "nastrojeni" przed dzisiejszą relacją, że mamy porwać publikę. Mamy sprawić, żebyście skakali przed komputerami, biegali dookoła z radości z telefonami w ręku, krzyczeli z całych sił "Faaaaaaaaaaaaaart" i całowali pasażerów w środkach komunikacji miejskiej. OK, postaramy się, ale jednak liczymy na drobną pomoc siatkarzy...

17.43 - To lubimy. Zaczynamy relację i już pozdrowienia dla prowadzącego! Aż chce się pisać. Kibiców Legii też pozdrawiamy i życzymy szczęścia w dzisiejszym spotkaniu z Rapidem Bukareszt. Możecie nam donosić w komentarzach (jeśli oglądacie ten mecz), jak radzą sobie Legioniści, bo my niestety się nie rozdwoimy.

17.40 - Witamy serdecznie! I zaczynamy naszą ostatnią relację na żywo z meczu Farta... Oczywiście w listopadzie! Przypominamy - po tym spotkaniu czeka nas ponad miesiąc przerwy od "Farciarzy". Najbliższy mecz drużyny Grzegorza Wagnera dopiero 11 grudnia, gdy Fart zagra w Gdańsku z Treflem.

16.30 - Czwartkowy, wyjazdowy mecz Farta Kielce z Indykpolem AZS Olsztyn to pierwsze spotkanie 7. kolejki PlusLigi, a zarazem ostatni mecz drużyny Grzegorza Wagnera przed ponadmiesięczną przerwą. – W sobotę wreszcie wygraliśmy w Hali Legionów. Do Olsztyna jedziemy po kolejne trzy punkty – zapowiada Miłosz Zniszczoł. Przeczytaj zapowiedź spotkania!

------------

xyz2011-11-03 16:45:54
A o 19.00 Legia - Rapid

TY(L)KO (L)EGIA
Corba2011-11-03 16:54:40
Hej hej hello :)
Jestem z Wami i czekam na relacje pelna radosnych informacji ;) Pozdrawiam cala Redakcje oraz prowadzacego dzisiejsza relacje :)
eldo2011-11-03 17:55:18
Pozdro prowadzący, trzymam kciuki za Farta!
Corba2011-11-03 17:55:56
:D Redaktorze samym tym komentarzem wprawiles mnie w niesamowity nastroj wiec czuje, ze ta relacja bedzie bardzo ekscytujaca, tylko co bym nog nie polamala przy tym skakaniu, oraz dziekuje za wziecie mojego zdania pod uwage ;)
Wac2011-11-03 18:01:28
Trzymam kciuki za Farta!!! Pozdrowienia ze Śląska
Corba2011-11-03 18:04:20
Oczywiscie 0:3 Dla Kielc ;) I set 21:25 ; II set 23:25 ; III set 19:25. Fart!!!
ana2011-11-03 18:09:56
Ale nie tylko Mazury to cud natury, Warmia też jest niczego sobie (bo wbrew pozorom Olsztyn na Mazurach nie leży) :D