Turniej finałowy ligi młodzików z udziałem MKK MDK Kielce

22-04-2011 16:20,

Cztery najlepsze zespoły ligi zagrały w Krakowie w hali Wisły, systemem każdy z każdym, o ustalenie ostatecznej kolejności w rozgrywkach. Wyniki meczów były  dodawane do wypracowanego dorobku punktowego. Szansę na poprawę pozycji miał tylko MKK MDK Kielce.

15.04.2011 r.
Wisła Kraków
MKK MDK Kielce 129-60 (28-15, 60-6, 21-16, 20-23)
Punkty dla MKK: Białek 2, Janicki 0, Śnioch 0, Cedro 0, Łasiński 2, Polak Maciej 2, Mazur 6, Fugińśki 0, Blicharz 0, Lipski 0, Majchrzak 48.

Mecz z powtarzającą się historią. Wisła wypracowała wyraźną przewagę w dwóch lub w jednej z kwart. Tym razem od 5. minuty III kwarty gospodarze ogrywali już tylko zawodników drugiej piątki, oszczędzając siły najlepszych na kolejne mecze turnieju. To pozwoliło zawodnikom MKK MDK Kielce toczyć równy pojedynek w drugiej połowie, a nawet wygrać IV kwartę. Drużyna z Kielc przyjechała na zawody z trzema zawodnikami rocznika 1997, pięcioma młodszego 1998 i trzema rocznika 1999. 

16.04.2011 r.
Regis Wieliczla
MKK MDK Kielce 90-66 (19-28, 35-4, 16-20, 20-14)
Punkty dla MKK; Białek 9 (1x3), Janicki 0, Śnioch 0, Cedro 2, Łasiński 2, Polak Maciej 4, Mazur 2, Fugiński 0, Blicharz 2, Lipski 0, Majchrzak 45.

Zespół z Kielc wystąpił w tym samym składzie, co w meczu z Wisłą. Dobry mecz zespołu z silniejszym i starszym wiekowo przeciwnikiem. Sprawna realizacja założeń obronnych przyniosła efekt w postaci ograniczenia do 13 punktów zdobyczy podstawowego strzelca Regisu, Adama Kulasiaka.

17.04.2011 r.
MKS PM Tarnów
MKK MDK Kielce 43-70 (18-6, 10-20, 9-22, 6-22)
Punkty dla MKK: Białek 7, Zapart 0, Frąk 0, Cedro 0, Łasiński 4, Polak Maciej 0, Mazur 2, Fugiński 2, Blicharz 0, Majewski 0, Wojciechowski 0, Majchrzak 55 (1x3)

 To był mecz o III miejsce w całych rozgrywkach i lepszą wyjściową pozycję zwycięskiej drużyny w ćwierćfinałach MP Młodzików. Drużyna z Kielc zagrała bardzo umiejętnie w obronie, zatrzymując jeszcze daleko od własnego kosza roślejszych i starszych zawodników Pałacu Młodzieży Tarnów. Także lepsze przygotowanie kondycyjne było po stronie zawodników z Kielc. Fantastyczny mecz zagrał Karol Majchrzak. Skutecznie wykańczał akcje w bliskich odległościach kosza, zbierał piłki na deskach, blokował, dyrygował zespołem. Swoją wyśmienitą dyspozycję tego dnia podkreślił ostatnim rzutem meczu, celną "trójką" z połowy boiska, równo z syreną kończącą zawody. MKK MDK Kielce wywalczyła tym zwycięstwem III miejsce w rozgrywkach KOZKosz i wystąpi w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodzików. 

17.04.2011 r., kadeci, Nowy Sącz.
STS Wikar Nowy Sącz - MKK MDK Kielce 43-70 (6-13, 14-24, 16-9, 7-24)
Punkty dla MKK: Dudzic 6, Kopyś J. 11, Pękalski 10, Juzoń 2, Kopyś D. 4, Drogosz 7, Poturalski 3 (1x3), Pawlak M. 17 (1x3), Pawlak Ł. 9 (1x3), Majchrzak 1.

To był ostatni mecz kadetów w rundzie finałowej rozgrywek KOZKosz sezonu 2010/11. Zespół MKK MDK Kielce odniósł szóste kolejne zwycięstwo w tej rundzie i ostatecznie zajął III miejsce w rozgrywkach, awansując do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetów. Ciekawe, że wynik meczu był identyczny z tym, który parę godzin wcześniej uzyskali młodzicy MKK MDK Kielce w meczu w Krakowie z PM Tarnów. Jednak wynik młodzików należy uznać za większy sukces. Drużyna kadetów miała problemy ze skutecznym wykańczaniem akcji. Pojawiło się także dużo strat w podaniach. Nieudane akcje i decyzje sędziowskie wprowadziły w szeregi zespołu frustrację. Lekarstwem na tę sytuację było wzmożenie wysiłku zespołu w obronie. W IV kwarcie momentami obrona zawodników z Kielc nie dawała gospodarzom szans na rozegranie piłki w ataku. Przechwyty, szybki atak, a także w końcu lepsze rozegrania ataku pozycyjnego pozwoliły Kielczanom odnieść przekonujące zwycięstwo.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

Podział punktów w piątkowy wieczór przy Ściegiennego. Korona Kielce zdobyła gola już w 2. minucie, jednak z prowadzenia cieszyła się przez niespełna 45 minut. Widzew wyrównał z karnego i na tym zakończyło się strzelanie na Suzuki Arenie.
Znakomicie pod względem frekwencji na trybunach zapowiada się najbliższy mecz Korony Kielce na Suzuki Arenie. Do czwartku uprawionych do wejścia na stadion było wszak ponad 11 tysięcy osób.
W piątek o godz. 18:00 piłkarze Korony Kielce i Widzewa Łódź zainaugurują 9. kolejkę nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Potyczka, która zostanie rozegrana na Suzuki Arenie, będzie 26. w całej historii konfrontacji obu klubów.
Ósmy mecz Korony Kielce w tym sezonie i szansa na dopiero drugie zwycięstwo. Podopieczni Kamila Kuzery zmierzą się na własnym boisku z Widzewem Łódź, który odetchną po zmianie na ławce trenerskiej – zapraszamy na naszą relację tekstową z tego wydarzenia.
9. kolejkę zmagań w PKO Ekstraklasie rozpoczną zawodnicy Korony Kielce i Widzewa Łódź. Sędzią, który ma dbać o sprawiedliwe rozstrzygnięcie tego pojedynku, będzie Łukasz Kuźma.
Żółto-Czerwoni poszukają dziś odpowiednich drzwi do wejścia na drogę regularnego punktowania. Podopieczni Kamila Kuzery zmierzą się z Widzewem Łódź – informujemy, gdzie obejrzeć ten mecz w telewizji.
W piątek rusza Olimpiada Świętokrzyska, w więc święto wszystkich aktywnych sportowo młodych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w szeroko pojętym sporcie. Olimpiada Świętokrzyska jest dla nich oknem na sportowy świat.
Industria Kielce czwartkowego wieczoru wygrała wyjeździe z Kolstad Handball 32:30. Do zwycięstwa przyczynił się między innymi Miłosz Wałach, który pod nieobecność Andreasa Wolffa przejął stery pierwszego golkipera mistrzów Polski.
Mistrzowie Polski wrócili na dobre tory. Industria Kielce w 2. serii Ligi Mistrzów wygrała na wyjeździe z Kolstad Handball 32:30. – Wytrzymaliśmy ciśnienie – przyznaje drugi trener klubu z Kielc, Krzysztof Lijewski.
Po Aalborgu nie było śladu. Industria Kielce wróciła na zwycięskie tory w Lidze Mistrzów, wszak zaliczyła bardzo udany wyjazd do norweskiego Trondheim, gdzie pewnie pokonała miejscowy Kolstad. To pierwsze punkty w nowej edycji dla żółto-biało-niebieskich.
Już w piątek 22 września rozpocznie się II edycja turnieju młodych piłkarzy ręcznych pt. "7 w Kielcach". W zmaganiach wezmą udział dwie drużyny żółto-biało-niebieskich. KS Vive Kielce jest współorganizatorem turnieju.
Po nieudanej inauguracji Ligi Mistrzów, przychodzi czas na drugą serię będącą jednocześnie szansą na zrehabilitowanie się za niekorzystny wynik meczu z Aalborgiem. Industria Kielce dziś zmierzy się na wyjeździe z Kolstad Handball. Zapraszamy na relację NA ŻYWO! z tego wydarzenia, którą będziemy realizować na portalu CKsport.pl.
W drugiej kolejce zmagań w ramach EHF Champions League, ORLEN Wisła Płock przegrała na własnym terenie z mistrzem Danii, drużyną GOG Handbold, 26:30.
W ostatni weekend Stowarzyszenie Fun Sport Kielce zorganizowało dwa Ogólnopolskie Turnieje w Piłkę Siatkową Dziewcząt. W sumie w turniejach udział wzięło prawie 230 dziewcząt w wieku 14-19 lat.
Industria Kielce zagra o pierwsze punkty w tym sezonie Ligi Mistrzów. Kielczanie zmierzą się z nieprzewidywalnym Kolstad – informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
Industria Kielce jedzie do norweskiego Trondheim. W mieście kojarzonym przez polskiego kibica głównie ze skokami narciarskimi powstała silna ekipa męskiego szczypiorniaka. Czy kielczanie zbędą pierwsze punkty w Lidze Mistrzów i zmażą plamę po porażce na inaugurację?
Reprezentacja Polski ma nowego selekcjonera. Prezes PZPN, Cezary Kulesza, postawił na Michała Probierza. O komentarz do tej decyzji został poproszony trener Korony Kielce, Kamil Kuzera.
Akademia Muay Thai Kielce zaprasza na kurs samoobrony dla kobiet, realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Kielc. Zajęcia są całkowicie bezpłatne.
Korona Kielce w ostatniej kolejce ponownie zainkasowała porażkę na swoje konto. Tym razem katem żółto-czerwonych okazała się szczecińska Pogoń. Publikujemy wyniki pomeczowej sondy, w której głosowaliście na najlepszego zawodnika Korony.
– Marginesu błędu już nie mamy. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji – uważa kapitan Korony Kielce, Miłosz Trojak. Przed jego zespołem jeden z meczów z nożem na gardle, a więc potyczka z Widzewem Łódź.
Jak wygląda sytuacja kadrowa Korona Kielce przed meczem z Widzewem Łódź? Można spodziewać się jednego powrotu.
Korona Kielce już w piątek zmierzy się na własnym stadionie z Widzewem Łodź. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjedzie ekipa z odświeżoną atmosferą w szatni po roszadzie na stanowisku pierwszego szkoleniowca. – Widać, że zespół Widzewa chwycił myśli trenera Myśliwca – stwierdził Kamil Kuzera.
Wyjątkowe przedsięwzięcie w Kielcach. Powstanie tutaj Muzeum Polskiego Boksu. Inwestycja zostanie zrealizowana w stolicy województwa świętokrzyskiego nieprzypadkowo, w końcu tutaj w drugiej połowie XX wieku znajdowało się jedno z najważniejszych ośrodków tej dyscypliny sportowej w kraju.
Norweski Kolstad będzie najbliższym rywalem Industrii Kielce w drugim grupowym spotkaniu Ligi Mistrzów w tym sezonie. Kielczanie zagrają w Skandynawii o pierwsze punkty, chcąc zmazać plamę po domowej porażce z Aalborgiem. Trener mistrzów Polski przestrzega jednak przed silnym i niedocenianym zespołem oponentów.
Właśnie dobiegła końca 8. seria gier na zapleczu Ekstraklasy. Kolejka ta przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć i wyłoniła nowego lidera, którym został zespół Górnika Łęczna.
W poniedziałek 18 września ukazał się zapowiadany film o piłkarzu 50-lecia Korony Kielce, Jacku Kiełbie. Na każdego fana Złocisto-Krwistych i sympatyka "Ryby" czeka ponad półgodzinny seans.
Kibice piłkarscy w stolicy województwa świętokrzyskiego będą mieli swojego faworyta wśród projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Bez wątpienia jest nim "Żółto-Czerwona Arena" zakładająca wymianę wszystkich pozostałych szarych krzesełek na te w barwach Korony Kielce.
Jak podaje Wieczysta Kraków w swoich social mediach, Maciej Musiał przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera. Wybór tymczasowego szkoleniowca mógł wielu zaskoczyć.
Pod koniec września w kieleckiej Hali Legionów dojdzie do hitowego spotkania Ligi Mistrzów między miejscową Industrią, a Paris Saint-Germain. Klub ogłosił datę startu sprzedaży wejściówek na ten mecz.
Kibice znów dopisali na trybunach stadionów PKO Ekstraklasy. W 8. serii spotkań sezonu 23/24 piłkarską rywalizację śledziło ponad 110 tysięcy osób.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group