Fart w komplecie! Mamy byłego reprezentanta!

18-10-2010 20:58,

W sali kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury odbyła się oficjalna prezentacja siatkarskiej ekipy Farta Kielce. A to może oznaczać tylko jedno – premierowy sezon PlusLigi w naszym mieście zbliża się wielkimi krokami!

Z uwagi na tę okoliczność w kieleckim WDK-u - oprócz głównych bohaterów wieczoru i ich sympatyków, pojawili się również zaproszeni goście. Wśród nich zobaczyć można było między innymi wiceprezydenta miasta, Andrzeja Syguta oraz byłego już kierownika klubu, ks. Grzegorza Dudka.

Prezentacja drużyny rozpoczęła się jednak dość nietypowo. Na scenie pojawił się zespół „Rockefeller”, który wykonał nieskomplikowany utwór „Pieśń dla Farta”. Czy słowa piosenki mają szanse, by na trwałe wpaść w ucho sympatykom siatkówki w Kielcach? Oceńcie sami:

Fart to szczęście,
Fart to chluba,
Fart to duma jest i radość.

Fart dziś wygra,
Fart zwycięży,
Fart,
Fart,
Jest złota wart
(…)

Po części instrumentalno – wokalnej przyszedł czas na prezentacje koszulek. W nadchodzącym sezonie siatkarze Farta w Hali Legionów grać będą na zielono, natomiast na wyjazdach królować będzie kolor biały.

Kolejnym elementem gali było przypomnienie dramatycznego meczu z Treflem Gdańsk oraz prezentacja zawodników, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do tego zwycięstwa. Niezwykle ciepło przywitani zostali również nowi zawodnicy, czyli Piotr Łuka, Michał Żuk, Maciej Dobrowolski, Xavier Kapfer i Adam Kaminski oraz nowy asystent trenera Dariusza Daszkiewicza, Nicola Vettori.

Największe brawa wzbudzili jednak nie oni, a najnowszy nabytek beniaminka, grający na pozycji środkowego Robert Szczerbaniuk, który podpisał roczny kontrakt. Przypomnijmy, że popularny „Benek” to miedzy innymi były reprezentant kraju, mistrz świata oraz Europy i sześciokrotny mistrz kraju (cztery razy z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle oraz dwukrotnie ze Skrą Bełchatów). – Nie ma przepisu na świetną grę. Należy dużo trenować lub mieć ogromny talent, jak Robert Szczerbaniuk – tak o Robercie wypowiadał się swego czasu kolega z Mostostalu oraz kadry, Sebastian Świderski.

Pierwsza okazja do zobaczenia „w akcji” zawodników Farta już w najbliższy piątek. Przypomnijmy, że podopieczni Dariusza Daszkiewicza w pierwszej kolejce PlusLigi spotkają się z mistrzem Polski, Skrą Bełchatów. Początek spotkania o godzinie 18.

fot. Marek Kita

To oni zapewnili ekipie Farta awans do wymarzonej Plus Ligi

A oto i ojciec tego sukcesu

Wasze komentarze

Goden2010-10-19 21:15:00
hymn godny tego klubu, podobnie jak "klub kibica" :P żal żal żal
Adrian2010-10-20 08:07:02
Przepraszam, a poznałeś/aś choć jedną osobę z klubu kibica? Po wypowiedzi zakładam, że nie.. Więc ucisz się i najlepiej przetnij kabel od internetu
walec2010-10-20 09:47:09
o co ci chodzi ?
haha2010-10-20 18:59:14
haha ten zepol gral na moim weselu:) to pewnie cos biesiadnego;D
znawca2010-10-20 19:03:24
ta prezentacja to totalna amatorka. a najgorszym rozczarowaniem było zachowanie jednego z zawodników mówie tu o jungiewiczu który podczas prezentacji stojąc na scenie jako jedyny żuł gumę do żucia, to bylo obrzydliwe, ja bym mu dal kare pieniezna albo na kolegium go!!! najlepiej to wyrzucic z klubu
optymista2010-10-20 19:23:52
to oburzające co jungiewicz wyczynał z gumą w buzi podczas prezentacji na scenie stojąc przodem do takich osob jak m.in ks. Grzesiu Dudek, to skandaliczne zachowanie!
nieznawca2010-10-21 10:52:36
łuka tez zul gume wiesniak jeden. tych dwoch takich niewychowanych, jungiewicz i łuka do dymsji!
silver2010-10-21 17:55:16
no klub kibica to jest żal dopiero haha;D

Projekt i wykonanie: CK Media Group