Ranking bukmacherów, a szara strefa w Polsce

11-11-2022 18:52,
Mateusz Nowak

Branża zakładów bukmacherskich w naszym kraju stale się rozwija, a jednym z przełomowych momentów było wprowadzenie ustawy hazardowej w 2017 roku. Od tego czasu sytuacja na rynku znacząco się zmieniła na korzyść legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję od Ministerstwa Finansów i zgodnie z prawem mogą udzielać i przyjmować zakłady bukmacherskie. Kto jest obecnie najlepszym z bukmacherów?

Ranking bukmacherów

Patrząc tylko na liczby i udział w rynku, trzeba napisać, że największym z bukmacherów w naszym kraju, a także firmą, z której usług korzysta największy procent graczy, jest STS. Firma Mateusza Juroszka dominuje polską branżę zakładów bukmacherskich od momentu wprowadzenia ustawy hazardowej, jednak wiele osób zauważa, że udział w rynku zaczyna się zmniejszać ze względu na sporą liczbę nowych podmiotów, które pojawiają się w naszym kraju i stanowią realną konkurencję.

Szara strefa – co to jest?

Za szarą strefę w naszym kraju uznawani są nielegalni bukmacherzy, z których nadal korzystają gracze, pomimo tego, iż jest to prawnie zakazane. Do grona podmiotów, które nie posiadają licencji należą największe firmy bukmacherskie z całego świata, u których obstawiali gracze z naszego kraju przed wejściem ustawy hazardowej. Trzeba jednak przyznać, że wpływ szarej strefy znacząco się zmniejszył, względem 2017 roku. Nadal jest on jednak wysoki, więc nic dziwnego, że legalni bukmacherzy starają się walczyć z tym zjawiskiem, które zabiera im ruch na stronach, a w tym samym czasie ma realny wpływ na wyniki finansowe.

Jednym z głównych elementów, który wpływa na to, że część graczy nadal ryzykuje granie u nielegalnych podmiotów, pomimo tego, że grozi to konsekwencjami prawnymi jest kwestia grania bez podatku. Obecnie, korzystając z usług legalnego bukmachera, gdy stawiasz zakład po kursie 2.00, to tak naprawdę obstawiasz z przelicznikiem 1.88, ponieważ jest 12% podatku. Oczywiście, legalne zakłady bukmacherskie od czasu do czasu oferują swoim klientom grę bez podatku, jednak z reguły w określonych godzinach lub na specjalnych warunkach, a nie cały czas.

Lista legalnych bukmacherów

Chcesz korzystać z usług legalnych bukmacherów, ale tak naprawdę nie wiesz, kto należy do tego grona? Sprawdź poniższe zestawienie podmiotów, które mogą się pochwalić takim mianem, ponieważ uzyskały licencję.

 1. Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.

 2. FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.

 3. <p">forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 4. BEM Operations Limited działająca przez przedstawiciela: Gaming in Poland Sp. z o.o.,

 5. eWinner Sp. z o.o.

 6. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. u

 7. Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

 8. Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.

 9. TOTOLOTEK S.A.

 10. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

 11. SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

 12. TOTALBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Sp. z o.o.

 13. BestBet Sp. z o.o.

 14. Cherry Online Polska Sp. z o.o.

 15. BetFan Sp. z o.o.

 16. Betx Polska Sp. z o.o.

 17. Polski Bukmacher Sp. z o.o.

 18. Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.

 19. GO BET Sp. z o.o.

 20. Bukmacherska Sp. z o.o.

 21. FUN PROJECT Sp. z o.o.

 22. Silesia Entertainment Sp. z o.o.

 23. GM Gaming Limited

Ranking bukmacherów – top 3

Ranking bukmacherów prawdopodobnie będzie zmieniał się z każdym kolejnym rokiem, jednak zakładam, że w kolejnych latach STS, Fortuna i Superbet, to nadal będą najważniejsze firmy w polskiej branży zakładów bukmacherskich.

 1. Superbet

Bez wątpienia STS i Fortuna są liderami polskiego rynku, jednak konkurencja nie śpi i ma bardzo ambitne plany, aby przejąć udział w rynku od aktualnych dominatorów. Jedną z firm, która ma na to realne szanse w perspektywie czasu jest Superbet. Bukmacher, który jest obecnie największy w Rumunii, postawił sobie za cel jakiś czas temu, aby dokonać podobnej sztuki na terenie naszego kraju. Oceniając pierwsze lata Superbet w kanale online, łatwo zauważyć, że idzie im zdecydowanie lepiej, niż w przypadku punktów naziemnych. W opinii graczy Superbet staje się obecnie ulubionym operatorem, co tylko pokazuje, że ogromne inwestycje mają swoje przełożenie na wyniki i prowadzą do sukcesu. Superbet stale buduje swój udział w rynku i nawet, jeśli aktualnie nie jest on tak wysoki, jak liderów, to bez wątpienia mają się oni czego obawiać. Doświadczona kadra, szeroki zakres promocji, a także kapitalna oferta na różne sporty, w tym koszykówkę – wszystko, co najważniejsze gracze obecnie znajdują w Superbet, dlatego też nic dziwnego, że spora część decyduje się na zmianę operatora i przechodzi do Superbet.

 1. STS

Blisko 50% udział w rynku wskazuje, że STS jest zdecydowanym liderem, więc dla większości polskich graczy znajduje się na pierwszej pozycji w rankingu bukmacherów. STS to przede wszystkim solidna jakość, jeśli chodzi o ofertę, a także sam produkt. Aplikacja mobilna stoi na najwyższym poziomie, a bukmacher dodatkowo mocno inwestuje w polski sport, co również wpływ na pozytywny odbiór wśród graczy. W końcu, jeśli obstawiać mecze polskiej kadry, to czemu nie u jej głównego sponsora?

 1. Fortuna

Fortuna również ma bardzo wysoki udział w polskim rynku, jednak są to liczby w przedziale 20-30% w zależności od źródła danych. Fortuna, w przeciwieństwie do STS-u nie jest w pełni polskim operatorem. Swoją popularność wśród graczy zbudowała w przeszłości znakomitą siecią punktów naziemnych, które do dziś są zakorzenione w świadomości graczy.

Ranking bukmacherów – czy będą zmiany?

W tym momencie można powiedzieć, że tak wygląda czołowa trójka na polskim rynku w rankingu bukmacherów. Biorąc pod uwagę udział w rynku, można byłoby wyróżnić jeszcze Betclic, który jednak zbudował swoją bazę głównie na inwestycji we freak fighty, a konkretnie FAME MMA, gdzie posiadają kursy na wyłączność.

Każdy z nowych bukmacherów będzie chciał przejąć powyższe pozycje, jednak wielu z nich już na starcie zdaje sobie sprawę, że nie będzie to możliwe. Dla samych graczy, każdy z nowych operatorów to po prostu kolejna furtka, z której mogą skorzystać, a rosnąca konkurencja jest dla nich znakomitą wiadomością. Im większy wybór, tym więcej opcji, które mogą spodobać się konkretnemu klientowi.

Jeszcze 2-3 lata temu, zapewne nikt nie spodziewałby się w tym gronie bukmachera Superbet, jednak inwestycje, a także znakomite działania sprawiły, że z miejsca stał się to jeden z najlepszych operatorów w Polsce. Czy w kolejnych latach pojawią się nowe podmioty z nadzieją na podbicie polskiego rynku? Wszystko na to wskazuje, patrząc na branżowe doniesienia odnośnie do inwestycji takich marek, jak Bwin, czy Betway.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Ostatnie wiadomości

Już 1 lutego w Kielcach rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil, za które odpowiedzialna jest słynna organizacja Matchroom. W imprezie transmitowanej przez największe sportowe platformy streamingowe na świecie weźmie udział dwunastu zawodników reprezentacji Polski. Sportowcy występujący z orzełkiem na piersi poznali pierwszych rywali.
Korona Kielce przegrała z Legią Warszawa 2:3. Pewnie po pierwszej połowie tego meczu taka inicjatywa nie miałby sensu, jednak druga połowa wlała w serca kibiców sporo optymizmu, dlatego pytamy w naszej sondzie: Kto był najlepszym zawodnikiem Korony Kielce w mecz z Legią Warszawa?
Evgeniy Szykawka okazał się kluczowym zawodnikiem Korony Kielce w meczu z Legią Warszawa. Białorusin co prawda nie dał żółto-czerwonym punktów, ale dzięki swojej zmianie i dwóm brakom wlał sporo nadziei w odrobienie start oraz na lepszą Koronę w pozostałej części sezonu. – Daję z siebie wszystko, co mogę. Możemy wyjść z tego. Wszyscy w to wierzą. Te półgodziny dają nadzieję – twierdzi.
Nowa runda, a ten sam niedosyt po meczu Korony Kielce. Żółto-czerwoni przegrali całe spotkanie, jedną połową. – W przerwie powiedzieliśmy sobie gorzkie słowa. Tuż po przerwie dostaliśmy trzecią bramkę i ten gol dał nam więcej luzu, dzięki czemu zaczęliśmy grać swoją piłkę – mówi Miłosz Trojak.
Reprezentacja Danii mistrzem świata! Skandynawowie pokonali w wielkim finale Francuzów, z trójką zawodników Industrii Kielce, 34:29. Do stolicy województwa świętokrzyskiego pojedzie jednak sześć medali – w meczu o brąz triumfowała Hiszpania – oraz trzy nominacje do drużyny gwiazd turnieju.
Legia zdominowała Koronę przed przerwą (prowadzili 2:0). Bramka w 47. minucie Kapustki dała wrażenie, że podobnie będzie też po zmianie stron. Warszawiacy stracili jednak kontrolę nad meczem, co zauważył Kosta Runjaić, opiekun miejscowych.
Korona Kielce przegrała na otwarcie rundy wiosennej z Legią Warszawa 2:3. Żółto-czerwoni wrócili do gry i złapali kontakt z rywalem, pomimo niekorzystnego wyniku (0:3) po 47. minutach rywalizacji. Jak ocenił to spotkanie opiekun beniaminka?
Niemal godzina dominacji warszawskiego zespołu na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej i wynik 0:3 nie złamały mentalu Korony Kielce, która po bramce Jewgenija Szykawki przystąpiła do odrabiania strat. Zwycięski remis był bardzo blisko, ale ostatecznie podopiecznym Kamila Kuzery pozostaje pogodzić się z porażką.
W piątek ruszyła runda wiosenna PKO Ekstraklasy, jednak już dziś (tj. niedziela 29.01) na dobre wystartuje ona dla Korony Kielce. Żółto-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa - informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
Trójka kielczan z drużyny Scarab Team wystartuje w Ultra4 Europe, czyli rajdzie offroadowym po czterech krajach Starego Kontynentu.
Wreszcie! Korona Kielce wraca do gry na boiskach PKO Ekstraklasy po zimowej przerwie. Oby entuzjazm przed meczem, pozostał z kibicami żółto-czerwonych po jego zakończeniu - zapraszamy na naszą relację tekstową.
78 dni bez meczu Korony Kielce w PKO Ekstraklasie, ale tu licznik się zatrzymuje. Żółto-czerwoni wracają na boiska najwyższej klasy rozgrywkowej i rozpoczynają wyboistą drogę uratowanie jej dla stolicy województwa świętokrzyskiego. Start do tego celu nie należy jednak do najłatwiejszych. Podopieczni Kamila Kuzery zagrają bowiem w Warszawie z Legią.
Już w niedzielę 29 stycznia Korona Kielce zainauguruje rundę wiosenną PKO Ekstraklasy. Żółto-czerwoni zagrają w Warszawie z Legią, a podczas meczu z trybun będzie wspierać ich pokaźna delegacja kibiców.
Mistrzostwa świata w piłce ręcznej przyniosły nam odpowiedź na jedno z najbardziej nurtujących pytań przed ich startem - kto zagra w finale? Piątkowe półfinały wyłoniły reprezentację Danii oraz Francji z trzema zawodnikami Industrii Kielce. Mecz o brąz przypadnie z kolei hiszpańskiej delegacji mistrza Polski.
Damian Sylwestrzak sędzią meczu Legii Warszawa z Koroną Kielce. To częsty przypadek bieżącego sezonu PKO Ekstraklasy.
Na co stać Koronę Kielce? Na to pytania szukali odpowiedzi uczestnicy audycji Punkt Widzenia Radia Kielce. Wśród gości Rafała Szymczyka znalazł się nasz dziennikarz, Maciej Urban.
Dziś, tj. piątek 27 stycznia, rusza runda rewanżowa PKO Ekstraklasy. Korona Kielce na boisko wróci w niedzielę, kiedy zmierzy się w Warszawie z Legią. Do ekipy złocisto-krwistych dołączyło tej zimy pięciu nowych graczy. Czy będzie można określić ich mianem wzmocnień? Murawa zweryfikuje. Na papierze jest obiecująco, ale bez szału.
Ferie z Koroną Kielce? Klub wychodzi naprzeciw najmłodszym kibicom, którzy 6 lutego będą mogli obejrzeć spotkanie z Cracovią na Suzuki Arenie za symboliczną złotówkę.
Syn Jakuba Kotarzewskiego, byłego piłkarza i wychowanka Korony Kielce, walczy o normalne życie. Leoś zmaga się z niezwykle rzadką chorobą genetyczną [link do zbiórki].
W pierwszych dniach lutego w stolicy województwa świętokrzyskiego odbędą się Mistrzostwa Świata w Bilard 9 bil. Do Kielc przyjedzie 128 najlepszych bilardzistów z aż sześciu kontynentów i choć turniej jest bardzo mocno obsadzony, niemałe szanse na sukces mają reprezentanci Polski.
To już ostatnie odliczanie. Korona Kielce lada moment wróci do gry. Na pierwszy ogień ogromne wyzwanie, bo mecz z Legią Warszawa i początek wyboistej drogi po utrzymanie. – Bardzo fajny okres przygotowawczy za nami. Był to ciężki czas. Dużo pracy zostało wykonane. Wszystko zweryfikuje boisko. Ale kim byśmy byli, jeśli nie podejmiemy rękawic – mówi Jacek Kiełb.
Do inauguracji rundy wiosennej coraz bliżej. Korona Kielce rozpocznie rywalizację w niedzielę meczem z Legią Warszawa. – Nie mogę się już doczekać. Chcę zobaczyć na co stać nasz zespół – mówi przed spotkaniem Kamil Kuzera.
Korona Kielce już w najbliższą niedzielę zainauguruje rundę wiosenną meczem w Warszawie z Legią. Kto wsiądzie do autokaru z kursem do stolicy, a kogo zabraknie przy Łazienkowskiej?
Spekulacje krążące po mediach w ostatnich dniach znalazły swoje potwierdzanie. Korona Kielce zakontraktowała nowego zawodnika. Jest nim 30-letni rumuński lewy obrońca, Marius Briceag.
Industria Kielce walczy o przetrwanie, ale czas potrzebny na poszukiwanie nowego sponsora tytularnego, który byłby w stanie dźwignąć klub z kryzysu, nieubłaganie się kończy. Nie dziwi więc fakt, że wielu zawodników i sztab trenerski otrzymali oferty pracy od innych europejskich zespołów. – Oczywiście, otrzymujemy oferty, ale nie zamierzamy zabierać głosu w ich temacie – mówi dla Radia eM Kielce szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich, Tałant Dujszebajew.
SiejoTV, a więc autorski projekt, Michała Siejka, byłego pracownika Korony Kielce i twórcy Korona TV, szykuje ciekawy materiał. Pod ostrzałem pytań kielczanina stanie prezes żółto-czerwonych, Łukasz Jabłoński.
Czas nie jest sprzymierzeńcem Industrii Kielce. Klub od kilku miesięcy żyje na krawędzi. Poszukiwania nowego sponsora wydają się ciągnąć w nieskończoność donikąd. Granicznym terminem, kluczowym dla przyszłości mistrzów Polski, jest przełom stycznia i lutego. Dalsza stagnacja będzie oznaczała wykruszanie się kadry zawodników, którzy mają na stołach oferty od nowych pracodawców.
Choć w kolejnej fazie rozgrywek nie zameldowali się Polacy, na brak emocji podczas odbywających się mistrzostw świata nie można będzie narzekać. Zwłaszcza jeśli jest się fanem Industrii Kielce, gdyż o półfinał powalczy aż ośmiu jej szczypiornistów.
– Jedynym podmiotem szkolącym młodzież, który znajduje się w oficjalnych strukturach naszego klubu jest Akademia Korona – czytamy oświadczeniu zarządu Korony Kielce. Żółto-czerwoni błędnie są łączeni z niezależnym tworem, jakim jest szkółka KKP Korona.
Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej wkraczają w decydującą fazę. W miniony poniedziałek poznaliśmy komplet par ćwierćfinałowych. O awans do strefy medalowej powalczy siedmiu zawodników Industrii Kielce w szeregach trzech reprezentacji.
Tagi:Bukmacher

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group