Ranking bukmacherów, a szara strefa w Polsce

11-11-2022 18:52,
Mateusz Nowak

Branża zakładów bukmacherskich w naszym kraju stale się rozwija, a jednym z przełomowych momentów było wprowadzenie ustawy hazardowej w 2017 roku. Od tego czasu sytuacja na rynku znacząco się zmieniła na korzyść legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję od Ministerstwa Finansów i zgodnie z prawem mogą udzielać i przyjmować zakłady bukmacherskie. Kto jest obecnie najlepszym z bukmacherów?

Ranking bukmacherów

Patrząc tylko na liczby i udział w rynku, trzeba napisać, że największym z bukmacherów w naszym kraju, a także firmą, z której usług korzysta największy procent graczy, jest STS. Firma Mateusza Juroszka dominuje polską branżę zakładów bukmacherskich od momentu wprowadzenia ustawy hazardowej, jednak wiele osób zauważa, że udział w rynku zaczyna się zmniejszać ze względu na sporą liczbę nowych podmiotów, które pojawiają się w naszym kraju i stanowią realną konkurencję.

Szara strefa – co to jest?

Za szarą strefę w naszym kraju uznawani są nielegalni bukmacherzy, z których nadal korzystają gracze, pomimo tego, iż jest to prawnie zakazane. Do grona podmiotów, które nie posiadają licencji należą największe firmy bukmacherskie z całego świata, u których obstawiali gracze z naszego kraju przed wejściem ustawy hazardowej. Trzeba jednak przyznać, że wpływ szarej strefy znacząco się zmniejszył, względem 2017 roku. Nadal jest on jednak wysoki, więc nic dziwnego, że legalni bukmacherzy starają się walczyć z tym zjawiskiem, które zabiera im ruch na stronach, a w tym samym czasie ma realny wpływ na wyniki finansowe.

Jednym z głównych elementów, który wpływa na to, że część graczy nadal ryzykuje granie u nielegalnych podmiotów, pomimo tego, że grozi to konsekwencjami prawnymi jest kwestia grania bez podatku. Obecnie, korzystając z usług legalnego bukmachera, gdy stawiasz zakład po kursie 2.00, to tak naprawdę obstawiasz z przelicznikiem 1.88, ponieważ jest 12% podatku. Oczywiście, legalne zakłady bukmacherskie od czasu do czasu oferują swoim klientom grę bez podatku, jednak z reguły w określonych godzinach lub na specjalnych warunkach, a nie cały czas.

Lista legalnych bukmacherów

Chcesz korzystać z usług legalnych bukmacherów, ale tak naprawdę nie wiesz, kto należy do tego grona? Sprawdź poniższe zestawienie podmiotów, które mogą się pochwalić takim mianem, ponieważ uzyskały licencję.

 1. Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.

 2. FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.

 3. <p">forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 4. BEM Operations Limited działająca przez przedstawiciela: Gaming in Poland Sp. z o.o.,

 5. eWinner Sp. z o.o.

 6. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. u

 7. Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

 8. Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.

 9. TOTOLOTEK S.A.

 10. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

 11. SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

 12. TOTALBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Sp. z o.o.

 13. BestBet Sp. z o.o.

 14. Cherry Online Polska Sp. z o.o.

 15. BetFan Sp. z o.o.

 16. Betx Polska Sp. z o.o.

 17. Polski Bukmacher Sp. z o.o.

 18. Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.

 19. GO BET Sp. z o.o.

 20. Bukmacherska Sp. z o.o.

 21. FUN PROJECT Sp. z o.o.

 22. Silesia Entertainment Sp. z o.o.

 23. GM Gaming Limited

Ranking bukmacherów – top 3

Ranking bukmacherów prawdopodobnie będzie zmieniał się z każdym kolejnym rokiem, jednak zakładam, że w kolejnych latach STS, Fortuna i Superbet, to nadal będą najważniejsze firmy w polskiej branży zakładów bukmacherskich.

 1. Superbet

Bez wątpienia STS i Fortuna są liderami polskiego rynku, jednak konkurencja nie śpi i ma bardzo ambitne plany, aby przejąć udział w rynku od aktualnych dominatorów. Jedną z firm, która ma na to realne szanse w perspektywie czasu jest Superbet. Bukmacher, który jest obecnie największy w Rumunii, postawił sobie za cel jakiś czas temu, aby dokonać podobnej sztuki na terenie naszego kraju. Oceniając pierwsze lata Superbet w kanale online, łatwo zauważyć, że idzie im zdecydowanie lepiej, niż w przypadku punktów naziemnych. W opinii graczy Superbet staje się obecnie ulubionym operatorem, co tylko pokazuje, że ogromne inwestycje mają swoje przełożenie na wyniki i prowadzą do sukcesu. Superbet stale buduje swój udział w rynku i nawet, jeśli aktualnie nie jest on tak wysoki, jak liderów, to bez wątpienia mają się oni czego obawiać. Doświadczona kadra, szeroki zakres promocji, a także kapitalna oferta na różne sporty, w tym koszykówkę – wszystko, co najważniejsze gracze obecnie znajdują w Superbet, dlatego też nic dziwnego, że spora część decyduje się na zmianę operatora i przechodzi do Superbet.

 1. STS

Blisko 50% udział w rynku wskazuje, że STS jest zdecydowanym liderem, więc dla większości polskich graczy znajduje się na pierwszej pozycji w rankingu bukmacherów. STS to przede wszystkim solidna jakość, jeśli chodzi o ofertę, a także sam produkt. Aplikacja mobilna stoi na najwyższym poziomie, a bukmacher dodatkowo mocno inwestuje w polski sport, co również wpływ na pozytywny odbiór wśród graczy. W końcu, jeśli obstawiać mecze polskiej kadry, to czemu nie u jej głównego sponsora?

 1. Fortuna

Fortuna również ma bardzo wysoki udział w polskim rynku, jednak są to liczby w przedziale 20-30% w zależności od źródła danych. Fortuna, w przeciwieństwie do STS-u nie jest w pełni polskim operatorem. Swoją popularność wśród graczy zbudowała w przeszłości znakomitą siecią punktów naziemnych, które do dziś są zakorzenione w świadomości graczy.

Ranking bukmacherów – czy będą zmiany?

W tym momencie można powiedzieć, że tak wygląda czołowa trójka na polskim rynku w rankingu bukmacherów. Biorąc pod uwagę udział w rynku, można byłoby wyróżnić jeszcze Betclic, który jednak zbudował swoją bazę głównie na inwestycji we freak fighty, a konkretnie FAME MMA, gdzie posiadają kursy na wyłączność.

Każdy z nowych bukmacherów będzie chciał przejąć powyższe pozycje, jednak wielu z nich już na starcie zdaje sobie sprawę, że nie będzie to możliwe. Dla samych graczy, każdy z nowych operatorów to po prostu kolejna furtka, z której mogą skorzystać, a rosnąca konkurencja jest dla nich znakomitą wiadomością. Im większy wybór, tym więcej opcji, które mogą spodobać się konkretnemu klientowi.

Jeszcze 2-3 lata temu, zapewne nikt nie spodziewałby się w tym gronie bukmachera Superbet, jednak inwestycje, a także znakomite działania sprawiły, że z miejsca stał się to jeden z najlepszych operatorów w Polsce. Czy w kolejnych latach pojawią się nowe podmioty z nadzieją na podbicie polskiego rynku? Wszystko na to wskazuje, patrząc na branżowe doniesienia odnośnie do inwestycji takich marek, jak Bwin, czy Betway.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

Korona liczy na pieniądze z Urzędu Miasta Kielce. Zgodnie z przyjętą w czerwcu uchwałą intencyjną, na początku 2024 roku kasa klubowa zasilona zostanie kwotą 6,7 miliona złotych. Jednak sprawa na ten moment utknęła w próżni ponieważ suma ta nie została ujęta w projekcie uchwały budżetowej na 2024 rok. Sternik Korony podnosi, że obecnie klub nie jest w stanie istnieć bez miasta, ale w przyszłości nie jest to niemożliwe.
Za nami 16. kolejka PKO Ekstraklasy. Pomimo zimowej aury i niskich temperatur na trybunach stadionów najwyższej klasy rozgrywkowej odnotowano bardzo dobry wynik frekwencji.
Po przerwie reprezentacyjnej do rywalizacji wrócili zawodnicy z bezpośredniego zaplecza Ekstraklasy. Było kilka spotkań elektryzujących kibiców, a niektóre ekipy zapewniły fanom duże skoki ciśnienia swoją postawą w doliczonym czasie gry.
Na horyzoncie kolejny mecz Ligi Mistrzów. Industria Kielce w czwartek zagra przedostatnie starcie w tym roku w ramach europejskich pucharów, a rywalem będzie Eurofarm Pelister. – Naszym problemem jest skuteczność, nad tym musimy się skupić, by dobrze wejść w to starcie – mówi Szymon Wiaderny, skrzydłowy Industrii.
HC Eurofarm Pelister kolejny rywalem Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. Mecz rozegrany zostanie już w czwartek w kieleckiej Hali Legionów. – Oni nie mają nic do stracenia, to może być bardzo niebezpieczne starcie – wskazuje asystent Tałanta Dujszebajewa.
Korona Kielce zremisowała w niedzielę z Ruchem Chorzów 1:1. Punkt dla Korony w ostatnich minutach spotkania uratował kapitan, Miłosz Trojak. On jak i cała drużyna traktują jednak remis jako porażkę, gdyż celem zespołu było zdobycie kompletu punktów.
Jeśli ktokolwiek może się cieszyć z remisu, jaki padł w niedzielę na Stadionie Śląskim, z pewnością do tego grona nie zalicza się Ruch Chorzów, który w zasadzie przegrał wygrany mecz. Gol na 1:1 padł w doliczonym czasie gry. – Nie możemy tracić takich bramek na 1:1 w takim kluczowym momencie – stwierdza grający dla "Niebieskich" Kacper Michalski.
Na Stadionie Śląskim doszło do podziału punktów między występującym w roli gospodarza Ruchem Chorzów, a Koroną Kielce. Tuż po meczu remis komentuje między innymi napastnik żółto-czerwonych, Jewgienij Szykawka.
Tym razem byliśmy świadkami spotkania dwóch prędkości w wykonaniu Korony Kielce. W pierwszej połowie żółto-czerwoni zdominowali rywala i byli bliscy zdobycia gola. Jednak w drugiej części to oni stracili bramkę, przez co długo nie mogli wrócić do gry. Jak oceniacie poszczególnych zawodników Korony?
W najbliższy weekend odbędzie się I Turniej Charytatywny „Dajemy Iskrę Nadziei” na rzecz dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej II Kliniki Pediatrii WSZ w Kielcach.
Zagłębie Lubin postawiło się mistrzom Polski podczas meczu 13. kolejki Orlen Superligi. Miejscowi ostatecznie przegrali 24:30, jednak jeszcze na półmetku było 14:14.
Na sobotnie południe zaplanowane było ostatnie spotkanie Staru Starachowice w rundzie jesiennej 3. Ligi gr.IV. Mecz nie odbył się jednak zgodnie z planem z kuriozalnego powodu. W związku z zaistniałą sytuacją włodarze Staru zapowiadają ubieganie się o walkowera na swoją korzyść.
W ramach 13. kolejki ORLEN Superligi Industria Kielce zmierzyła się na wyjeździe z MKS-em Zagłębie Lubin. Żółto-biało-niebiescy pokonali gospodarzy 30:24, choć nie było tak łatwo jak mogłoby się wydawać.
To już piętnasty mecz, którego nie udało się wygrać chorzowianom. Tymczasowi gospodarze Stadionu Śląskiego zremisowali u siebie z Koroną Kielce 1:1.
Korona Kielce z jednym punktem wyjeżdża ze Śląska. Żółto-czerwoni zremisowali na Stadionie Śląskim z Ruchem Chorzów 1:1. – Chyba nikt nie przypuszczał, że po takiej pierwszej połowie ten mecz tak bardzo się odmieni – mówi trener Kamil Kuzera.
Pierwszy historyczny mecz na Stadionie Śląskim zakończony połowicznym sukcesem. Nie udało się wygrać, ale dało się nie przegrać. Piłkarze Korony Kielce kończą mecz z Ruchem Chorzów wynikiem 1:1. Gol na wagę jednego punktu padł w doliczonym czasie gry.
Żółto-czerwoni wyjdą dziś na murawę Stadionu Śląskiego, by powalczyć o komplet punktów. Rywalem jest przedostatni w tabeli PKO BP Ekstraklasy Ruch Chorzów. Znana jest obsada sędziowska.
W niedzielę Korona Kielce wraca do gry na najwyższym szczeblu rozgrywek. Po meczach Biało-Czerwonych na Stadionie Narodowym przyjdzie nam śledzić poczynania żółto-czerwonych na Stadionie Śląskim. Zapraszamy na relację tekstową Na Żywo! ze spotkania Korony z Ruchem Chorzów.
Korona Kielce zagra dziś na Stadionie Śląskim z Ruchem Chorzów. Kielczanie chcą w tym starciu nie tylko podtrzymać serię bez porażek, ale przede wszystkim zainkasować komplet punktów. Gdzie można obejrzeć ten mecz?
W ostatnich dniach światło dzienne ujrzał projekt uchwały budżetowej na 2024 rok. O ile znalazły się w nim środki na promocję poprzez sport, tak pominięta została kwestia wsparcia Korony Kielce wynikająca z podjętej w czerwcu przez radnych uchwały intencyjnej.
Pierwsza w tabeli Industria Kielce jedzie do Lubina, gdzie zagra z dwunastym Zagłębiem. Początek niedzielnego meczu zaplanowany został na godzinę 16.
Grupa Profika rozpoczęła współpracę z Kieleckim Klubem Karate Kyokushin i tym samym po raz kolejny przyczynia się do rozwoju sportu w stolicy Województwa Świętokrzyskiego, ponieważ niezmiennie od 2020 roku wspiera już szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce.
Już w najbliższą sobotę 25 listopada 2023 roku zostanie rozegrany kolejny turniej pod balonem w Bilczy, z cyklu Moravia Cup, którego patronem honorowym jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Polskie media właśnie obiegła informacja o końcu zawieszenia dla reprezentanta Polski, Bartosza Salamona. Lech Poznań przekazał, że zawodnik będzie mógł wybiec na boisko jeszcze w grudniu, co jest kluczową informacją dla Korony Kielce.
Podczas czwartkowego meczu Ligi Mistrzów Andreas Wolff dał wyraźny sygnał, że wraca do gry na najwyższym poziomie! Bramkarz Industrii Kielce wykazał się kilkoma rewelacyjnymi interwencjami wprawiając kibiców w zachwyt, a rywali w zakłopotanie. Jedna z takich obron została doceniona przez EHF.
Po przerwie na reprezentację czas na powrót do rywalizacji w „najpiękniejszej lidze świata” – PKO BP Ekstraklasie. Korona Kielce zmierzy się w niedzielę na Stadionie Śląskim z Ruchem Chorzów. Przed spotkaniem głos zabiera Miłosz Trojak, niegdyś zawodnik gospodarzy, a aktualnie piłkarz reprezentujący barwy Korony Kielce.
Sporo w ostatnim czasie mówi się na temat Korony Kielce. Nie tylko w kontekście serii gier bez porażek, czy ewentualnego powołania Miłosza Trojaka do reprezentacji Polski. Kielecki klub niedawno mocno zaktywizował się marketingowo w mediach społecznościowych. Jedna z ostatnich akcji wzbudziła dużo kontrowersji. Zakończyło się telefonem prezesa do... Tadeusza Sznuka.
W ostatnim czasie sporo mówiło się o zainteresowaniu selekcjonera reprezentacji Polski między innymi Miłoszem Trojakiem. Trener Michał Probierz obserwuje kapitana Korony Kielce i choć tym razem nie zdecydował się na jego powołanie, takiego wariantu nie można brać pod uwagę w niedalekiej przyszłości. Na ten temat powiedziano już wiele, jednak co o tym myśli sam zainteresowany? – Nie mam przygotowanej odpowiedzi w sprawie reprezentacji, spontanicznie pojedziemy – mówi Trojak z uśmiechem tuż przed
Korona Kielce w niedzielę rusza do kolejnego spotkania na najwyższym szczeblu rozgrywek. Żółto-czerwoni zagrają w niedzielę z Ruchem Chorzów. Trener Kamil Kuzera wyjawia, że w składzie na ten mecz dojdzie do kilku znaczących zmian.
Korona Kielce w minionym tygodniu pauzowała ze względu na spotkania reprezentacji Polski. Teraz żółto-czerwoni wracają do gry. Czeka ich starcie w "Kotle Czarownic", a rywalem będzie Ruch Chorzów. – Wielkość stadionu robi wrażenie, to kawał historii. Przed nami fajny mecz – zapowiada trener Kamil Kuzera.
Tagi:Bukmacher

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group