Doskonałe otwarcie Euro 2022! Polska pokonuje Austrię, "czerwony" Sićko

14-01-2022 21:48,
Mateusz Kaleta

W doskonały sposób zmagania na mistrzostwach Europy rozpoczęła reprezentacja Polski. Biało-czerwoni, z czterema zawodnikami Łomży Vive Kielce w składzie, pokonali Austrię 36:31. 

Podopieczni Patryka Rombla świetnie zareagowali na całe organizacyjne zamieszanie, z jakim zmagali się przed meczem. Przypomnijmy - ostateczne wyniki testów na obecność koronawirusa otrzymali dopiero na trzy godziny przed spotkaniem. Wcześniej nie mogli trenować, doszło też do wymuszonych zmian w składzie. W ostatnich trzech dniach aż siedmiu zawodników naszego zespołu odebrało pozytywne wyniki testów na koronawirusa.

Ostatecznie na Austrię wyszło 16 zawodników, którzy stanęli na wysokości zadania. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale Polacy już w pierwszej połowie wypracowali przewagę, schodząc do przerwy przy wyniku 17:14.

W drugiej odsłonie biało-czerwoni nie spoczęli na laurach, a wręcz przeciwnie - z każdą kolejną minutą nakręcali się coraz bardziej. Planów nie pokrzyżowała też czerwona kartka dla zawodnika Łomży Vive Kielce Szymona Sićki. Rozgrywający dopuścił się faulu w obronie i za to zagranie został wyrzucony przez arbitrów z boiska. Wcześniej uczcił swój jubileusz - zdobył bramkę numer 100 w reprezentacji kraju.

Biało-czerwoni zagrali świetną drugą połowę. Skuteczne interwencje Korneckiego w bramce pozwoliły biało-czerwonym odskoczyć na pięć bramek. 

Bardzo ważne role w tym spotkaniu odegrali kielczanie. Najskuteczniejszy Arkadiusz Moryto zdobył dziewięć bramek. Równie dobrze grał powracający po kontuzji Sićko, który bombardował bramkarza rywali w swoim stylu rzutami z drugiej linii i w ciągu 47 minut zmieścił piłkę w siatce sześć razy. Michał Olejniczak trzy razy wpisał się na listę strzelców.

Biało-czerwoni utrzymali prowadzenie i spokojnie kontrolowali koniec spotkania, który dał im zwycięstwo w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy 36:31.

Najskuteczniejszy w zespole Austrii Sebastian Frimmel zdobył osiem bramek, Fabian Posch - siedem.

Kolejny mecz Polacy zagrają w niedzielę z Białorusią, która rozpoczęła turniej od porażki z Niemcami.

Austria - Polska 31:36 (14:17)

Polska: Kornecki, Zembrzycki - Krajewski 6, Beckman, Syprzak 2, Walczak 1, Sićko 6, Pietrasik 2, Olejniczak 3, Moryto 9, Komarzewski, Pilitowski 1, Gębala, Bis, Jędraszczyk, Daszek 6

Austria: Hausle, Doknic, Bilyk 3, Bozovic 1, Dicker, Herburger, Mostl, Posch 7, Frimmel 8, Wagner 1, Hutecek, Hermann 3, Martinovic, Zeiner 3, Weber 4, Zivkovic 1, Ranftl, Schweinghofer, Dambock

Czerwona kartka: Szymon Sićko (47' - faul)

fot: Handball Polska / Twitter

Projekt i wykonanie: CK Media Group