"Dycha" Moryty, udane występy kielczan. Polska pokonuje Iran

07-01-2022 21:13,
Mateusz Kaleta

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała Iran 35:29 w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju w Hiszpanii przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. W zespole biało-czerwonych dobrze zaprezentowali się gracze Łomży Vive Kielce.

Zmagania w Cuence są dla podopiecznych Patryka Rombla ostatnim sprawdzianem przed europejskim czempionatem. Początkowo w planach były trzy mecze, ostatecznie biało-czerwoni rozegrają dwa. Z rywalizacji wycofała się Japonia.

Polscy szczypiorniści rozpoczęli turniej od meczu z egzotycznym rywalem. Na tle Iranu pokazali się z niezłej strony, grali przede wszystkim bardzo udanie w ofensywie. W obronie biało-czerwoni nie błysnęli, bo w pierwszej połowie dali sobie rzucić 18 bramek, ale były też pozytywy. Kieleckich kibiców ucieszą szczególnie dobre występy zawodników Łomży Vive Kielce.

Grą biało-czerwonych na rozegraniu dyrygował Michał Olejniczak, który skończył mecz z jednym tarfieniem, a najskuteczniejszym zawodnikiem był Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy zdobył dziesięć bramek, z czego osiem wpadło jeszcze w pierwszej połowie. W bramce jasnym punktem kadry był Mateusz Kornecki, który grał całą drugą połowę. Jego interwencje pozwoliły biało-czerwonym na oddech i powiększenie przewagi.

To znacząco udało się po przerwie. Polacy poprawli też grę w obronie, tracąc tylko 10 bramek, wygrywając finalnie 35:29.

W sobotę Polska rozegra drugi mecz, a rywalem biało-czerwonych będzie Hiszpania. Początek meczu o godz. 20:00.

Polska - Iran 35:29 (20:18)

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group