Sebastian Batkowski z Nosanu Kielce mistrzem Polski w odmianie 8-bil!

15-12-2021 11:48,
Maciej Urban

Fantastycznie rozpoczęli swój start w mistrzostwach Polski zawodnicy Nosanu Kielce. W pierwszej z trzech odmian złoty medal wywalczył bilardzista kieleckiego klubu, Sebastian Batkowski.

W finale 8-bil Batkowski pokonał obrońcę tytułu Wojciecha Szewczyka (Dekada Sosnowiec) 8-5. Warto zaznaczyć, że kielecki zawodnik na każdym etapie rozgrywek trafił na trudnych oponentów, a mimo to zdołał sięgnąć po najwyższe laury. W półfinale Batkowski pokonał Daniela Macioła również 8-5. Najtrudniejszy pojedynek rozegrał w ćwierćfinale z byłym mistrzem Europy, Mateuszem Śniegockim, z którym przegrywał już 3-6, a ostatecznie zwyciężyć 8-6.

Dla Batkowskiego to pierwszy indywidualny tytuł mistrza Polski i potwierdzenie wysokiej formy. Przypomnieć trzeba bowiem, że zaledwie kilka tygodni temu w swoim debiucie wywalczył indywidualnie brązowy medal mistrzostw Europy w Turcji.

W kategorii kobiet złoty medal wywalczyła Oliwia Zalewska (Poznań). Dzisiaj wieczorem poznamy mistrzów Polski odmiany 10-bil. Zawody potrwają do piątku.

Fot. Polski Związek Bilardowy

Projekt i wykonanie: CK Media Group