Skandal na meczu AZS UJK Kielce. Kibic uderzył sędziego (WIDEO)

06-11-2021 19:58,
Mateusz Kaleta

Do skandalicznego incydentu doszło na meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych w Chrzanowie, w którym z miejscowym MTS-em mierzyła się drużyna AZS UJK Kielce. W drugiej połowie na boisko wbiegł jeden z kibiców i uderzył sędziego. Sytuacja została szybko opanowana, a kielecka ekipa przegrała spotkanie 23:28.

Dla obu drużyn było to ważne starcie, bo obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Kieleccy studenci dobrze rozpoczęli od prowadzenia 5:1, ale potem stracili inicjatywę. Ekipa gospodarzy szybko odrobiła straty i już po kwadransie prowadziła 7:5. Zawodnicy AZS UJK zeszli na przerwę będąc o dwie bramki słabszym od przeciwnika.

W drugiej połowie gospodarze powiększyli swoją przewagę, a emocji na parkiecie nie brakowało. Czerwoną kartkę za bezpośredni faul zobaczył rozgrywający "Akademików" Piotr Bysiak. Po tej akcji kielczanie zdobyli trzy bramki z rzędu, ale to, co nie powinno mieć miejsca, rozegrało się w 49. minucie meczu.

Przy stanie 22:18 dla zespołu z Chrzanowa na boisko wbiegł kibic gospodarzy, który uderzył sędziego. Do agresywnego obserwatora od razu dopadła ochrona. Co warte podkreślenia, na spotkaniu obecny był delegat ZPRP. Arbitrowi spotkania nic się nie stało, bo zdołał uchylić się od ciosu, a po kilku minutach przerwy gra mogła być kontynuowana. 

Zajście opisano w protokole meczowym.

"W 48 minuicie po podyktowaniu rzutu wolnego dla drużyny gości na boisko wbiegł kibic, który podbiegł do sędziego Tomasza Kubika i uderzył go w twarz, powodując trwałe uszkodzenie zestawu headset. Wartość strat to około 2000 złotych. Kibic został obezwładniony przez ochronę i wyprowadzony poza halę. Przerwa w meczu trwała 7 minut" - napisano.

Wideo z tego zdarzenia zarejestrowały kamery i można je obejrzeć poniżej. Udostępnił je w mediach społecznościowych Paweł Papaj - dyrektor ds. Marketingu w Łomży Vive Kielce.

Kielczanie nie zdołali odrobić strat i przegrali z MTS-em Chrzanów 23:28. Najwięcej bramek dla AZS UJK Kielce zdobyli obrotowi Jakub Bulski i Filip Zdziech – po pięć.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów - AZS UJK Kielce 28:23 (15:13)

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group