Rajd śladami Kality i Barabasza

13-10-2021 10:42,
Materiał pozaredakcyjny

Aktualna pogoda sprawia, że można jeszcze pośmigać na rowerze oraz pobiegać. Większość cykli sportowych już się zakończyło. Jako zawodnicy macie ochotę jeszcze gdzieś pojechać? A może masz ochotę spróbować pierwszy raz jak to jest brać udział w zorganizowanej imprezie? Jak się jedzie po strzałkach, jak nie trzeba decydować, czy tutaj lepiej skręcić w prawo czy w lewo?

Nasz lokalny organizator (MTB Cross) przygotował właśnie taką imprezę sportową o nazwie “Rajd śladami Kality i Barabasza”, czyli śladami partyzantów z naszych lasów. 

Zostały zaprojektowane, po dwa dystanse do biegu oraz na rower, oba to 15 oraz 41 kilometrów. Krótsza trasa powinna być bardzo prosta nawet dla początkujących osób, jest na niej tylko 275m przewyższenia (łączna suma wszystkich podjazdów). 

Dłuższa będzie bardziej wymagająca, bo liczy sobie 914m przewyższenia. Stopień trudności napotkanych przeszkód będzie zdecydowanie wyższy.

Każda z tras została zaprojektowana by pokazać na danym dystansie jak największą ilość miejsc pamięci oraz pomników tamtych wydarzeń. 

W przypadku tego wydarzenia sportowego, czas jazdy nie ma żadnego znaczenia. Liczy się dobra zabawa, możliwość poznania rewelacyjnego lasu w naszej okolicy, oraz poznanie historii okolicznych miejscowości. 

Jako naprawdę fajny dodatek po zakończeniu rajdu, organizator przewał ognisko wraz z kiełbaskami oraz grochówkę dla uczestników. Można wtedy usiąść porozmawiać z bardziej doświadczonymi zawodnikami czy organizatorami, można wymienić się spostrzeżeniami o trasie, o innych trasach w tegorocznym cyklu lub propozycjach aby odwiedzić inne miejsca, o okolicy, o historii. Można w bardzo spokojny i przyjemny sposób spędzić sobotnie popołudnie. 

Miejsce startu to lasy na Niwkach, w okolicy Daleszyc. Start jest w sobotę bieg o 9 i 14, rower 12 i 13.

Ślady tras, dokładne informacje o startach i zapisach można uzyskać na stronie organizatora (TUTAJ). 

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group