Nowa rola Krzysztofa Lijewskiego w reprezentacji

13-10-2021 09:01,
Mateusz Kaleta

Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomży Vive Kielce, będzie pełnił nową funkcję. 38-latek dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski B.

"Lijewski dołączy do sztabu szkoleniowego kadry narodowej B oraz specjalistycznych szkoleń dla prawo rozgrywających, które Związek Piłki Ręcznej w Polsce organizuje dla młodych talentów piłki ręcznej z myślą o ich efektywnym rozwoju" - poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

38-latek będzie łączył tę funkcję z pracą w Łomży Vive Kielce, w której jest asystentem Talanta Dujszebajewa. Jako zawodnik ma w dorobku trzy medale mistrzostw świata, grał na Igrzyskach Olimpijskich, wygrał Ligę Mistrzów.

- Dla mnie gra dla reprezentacji zawsze była powodem do dumy, zaszczytem, a zarazem wielka odpowiedzialnością. Bardzo się cieszę, że ponownie mogę do niej wrócić w innej roli. Wierze ze wspólna ciężką pracą uda nam się jeszcze bardziej podnieść poziom wyszkolenia indywidualnego powołanych zawodników, co zaowocuje lepszymi wynikami pierwszej reprezentacji. Posiadam wiedzę praktyczną jak i merytoryczną i chciałbym się nią podzielić nie tylko podczas zajęć, ale również w czasie wolnym. Chciałbym im uświadomić, że ciężką pracą mogą sobie wywalczyć miejsce w pierwszym zespole i stanowić o jej sile - mówi Lijewski.

źródło: handballnews.pl, własne

Projekt i wykonanie: CK Media Group