AZS UJK Kielce rozpoczął sezon od wysokiej porażki z KSZO

19-09-2021 10:09,
Mateusz Kaleta

Nieudanie nowy sezon w I lidze zainaugurowali piłkarze ręczni AZS UJK Kielce. "Akademicy" wysoko przegrali na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 17:28.

Spotkanie było na początku wyrównane, ale z każdą minutą przewaga rosła po stronie gospodarzy. Zaczęło się od remisu 4:4, ale po pierwszej połowie KSZO prowadziło już ośmioma bramkami (17:9).

W drugiej części meczu kieleckich studentów nie było już stać na odrobienie strat, a coraz lepiej grali gospodarze. Między 38., a 45. minutą KSZO zdobyło sześć bramek z rzędu i prowadziło już 25:10.

Kielczanie podreperowali wynik w końcówce, kiedy gospodarze pozwolili im na więcej. Zdobyli cztery trafienia pod rząd, a wynik spotkania ustaliło trafienie w ostatnich sekundach bramkarza ostrowskiej drużyny Michała Piątkowskiego. 

Grę AZS-u ciągnęło przede wszystkim dwóch zawodników - Mateusz Bysiak zdobył sześć bramek, a Jakub Bulski - pięć. Najskuteczniejszy w KSZO Sebastian Iskra zanotował osiem bramek.

Za tydzień piłkarze ręczni KSZO zmierzą się w Sandomierzu z Wisłą, a AZS UJK Kielce zagra u siebie z beniaminkiem rozgrywek AZS AGH Kraków.

KSZO Ostrowiec Św. - AZS UJK Kielce 28:17 (17:9)

KSZO: Piątkowski 1, Chmielewski 2, Falasa 6, Iskra 8, Jeżyna 3, Cukierski, Kogutowicz 1, Granat 1, Jędrzejewski 3, Ćwięka 3, Wojkowski, Jagiełło, Kijewski

AZS UJK: Czerwiński 1, Pyrka - Bernacki, Bysiak 6, Pinda 1, Bulski 5, Wacek, Siedlarz, Sornat, Zdziech 3, Kordos, Gasin

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group