Suzuki Arena będzie żółto-czerwona? Projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego!

06-09-2021 12:37,
Maciej Urban

Jest wielka nadzieja na to, że szare krzesełka znajdujące się na kieleckim stadionie w końcu nabiorą żółto-czerwonych barw. Projekt został już pozytywnie zweryfikowany merytorycznie i znalazł się na liście pomysłów, jakie przeszły do kolejnego etapu. Głosowanie rozpocznie się 27 września i potrwa do 11 października.

Koszt inwestycji sięgałby ponad 183 tysięcy złotych, ale z tego względu, że projekt znalazł się w grupie dużych realizacji, na jego wykonanie zarezerwowano 300 tysięcy. To projekt, który zakłada wymianę istniejących krzesełek stadionowych na trybunie „telewizyjnej” (zlokalizowanej od strony Al. Legionów). Nowe krzesełka w kolorze żółtym i czerwonym stworzą mozaikę na dolnym i górnym sektorze.

Przedsięwzięcie obejmuje zakup 4382 krzesełek, których koszt sięga ponad 153 tysięcy złotych brutto. Kolejnym etapem będzie demontaż oraz montaż, za co trzeba będzie zapłacić około 30 tysięcy złotych.

Jak czytamy w projekcie: „Rozwiązanie znacząco wpłynie na odświeżenie wnętrza obiektu, nadając mu kolory idealnie nawiązujące do barw Miasta Kielce, co w kontekście wydarzeń sportowych i przeprowadzanych transmisji TV podniesie znacząco atrakcyjność i odbiór tego miejsca. Wszyscy mieszkańcy Kielc mogą skorzystać z obiektu, tworząc wzmacnianie więzi lokalnych i poczucia przywiązania przez eksponowanie barw związanych z Kielcami”.

W tegorocznej edycji KBO 2022 złożono rekordową liczbę projektów, bo aż 227

– Dwa projekty zostały zweryfikowane negatywnie pod względem formalnym. Ocenie merytorycznej poddano 223 projekty, ponieważ 2 pozostałe, jeszcze w trakcie procesu weryfikacji, wycofali sami wnioskodawcy. Łącznie zostało wycofanych 16 projektów – wyjaśnia Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc. 

Pozytywnie zweryfikowane zostały 163 projekty, z czego 18 dotyczyło inwestycji dużych, 62 małych, 12 „zielonych” i 71 projektów nieinwestycyjnych. Negatywnie oceniono 46 propozycji (14 inwestycyjnych dużych, 21 małych, 4 „zielone” i 7  tzw. „projektów miękkich”).

Podobnie jak w latach ubiegłych, wśród projektów inwestycyjnych dominują tzw. „projekty szkolne”, dotyczące budowy boisk, siłowni, placów zabaw itp. Ponadto mieszkańcy Kielc złożyli m.in.: projekty na utworzenie całodobowej biblioteki, utworzenie ogrodu sensorycznego, Alei Sław Piłki Ręcznej i reanimację przestrzeni kreatywnej w Bazie Zbożowej.

Głosowanie rozpocznie się 27 września i potrwa do 11 października 

– Tak, jak w ubiegłym roku, głosowanie odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie za pomocą formularza dostępnego na stronie adresem bo.kielce.eu. Wymagane jest przy tym podanie swojego numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany sms z kodem weryfikacyjnym. Na jeden numer telefonu może zostać wysłany wyłącznie jeden sms – dodaje Tomasz Porębski. 

Dla osób, które nie mają dostępu do internetu czy telefonu komórkowego zaplanowano możliwość oddania głosu w specjalnie do tego przeznaczonych punktach. Szczegóły dostępne będą na stronie adresem www.bo.kielce.eu.

Fot. Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group