Nastawiamy się na trudny mecz. Pogoń potrafi zaskoczyć na początku sezonu

04-09-2021 00:26,
Maciej Urban

Na ciężką inaugurację szykuje się Łomża Vive Kielce. Drużyna Tałanta Dujszebajewa już dziś przystępuje do nowego sezonu PGNiG Superligi. Celem jest sięgnięcie po kolejny tytuł mistrza Polski, zaś pierwszą przeszkodą będzie Sandra Spa Pogoń Szczecin, która na starcie rozgrywek lubi  sprawiać niespodzianki.

Tak było rok temu, kiedy to szczecinianie na własnym obiekcie ograli Orlen Wisłę Płock. – Pogoń potrafi zaskoczyć na początku sezonu, więc nastawiamy się na trudny mecz. Kluczem do wygranej będą koncentracja i szybkie narzucenie swojego stylu gry – ocenia Szymon Sićko, rozgrywający kieleckiego klubu. 

– Trzon zespołu ze Szczecina został utrzymany, do wielu doświadczonych graczy dołączyło kilku młodszych – dodaje, po chwili przyznając, że cieszy się z powrotu do gry po żmudnym okresie przygotowawczym. – To oznacza więcej gry i treningów taktycznych niż biegania i siłowni. Sezon zapowiada się bardzo ciekawie, bo mamy ciężką grupę w Lidze Mistrzów, a w Superlidze znacząco wzmocniła się Orlen Wisła Płock – zaznacza.

Choć kielczanie nie mogą narzekać, bo i w czasie przygotowań tych meczów nie brakowało. Mistrzowie Polski mają za sobą między innymi zwycięstwo w międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Moskwie. – Mecze ligowe będą się różnić od spotkań towarzyskich. Choćbyśmy tego nie chcieli, w sparingach zawsze jest wolniejsze tempo i trochę inne nastawienie zawodników – przyznaje Haukur Thrastarson.

Mecz Sandra Spa Pogoń Szczecin – Łomża Vive Kielce odbędzie się w sobotę, 4 września, o godzinie 16.30. Transmisja będzie dostępna w serwisie Emocje.tv.

Fot. Maciej Urban

Projekt i wykonanie: CK Media Group