Niepokonani staną naprzeciwko siebie. Kolejna ciężka przeprawa Korony Kielce

03-09-2021 08:20,
Wiktor Chrabąszcz

W siódmej serii gier dojdzie do meczu na szczycie Fortuna 1. Ligi. Zmierzą się ze sobą dwie ekipy, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze porażki. Zespół z województwa świętokrzyskiego zanotował komplet zwycięstw, natomiast legniczanie dwukrotnie podzielili się punktami z rywalem. Miało to miejsce w spotkaniach ze Skrą Częstochowa i GKS-em Jastrzębie. – Jakaś passa się skończy – zaznacza Dominik Nowak.

Trener Korony Kielce twierdzi, że bardziej niż na swojej serii zespół skupia się na poprawie mankamentów w swojej grze. –  Ta seria to tylko statystyka, a my musimy być dobrze przygotowani do kolejnych spotkań – ocenia Nowak.

Zwycięstwa odnoszone przez Koronę to jedno, jednak ich styl w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia. - Zdajemy sobie sprawę, że musimy zmienić sposób gry i być bardziej przekonujący. Nie możemy tak łatwo oddawać inicjatywy – zaznacza trener Korony Kielce.

- To jest nasz największy problem. Zbyt mocno się cofamy i jesteśmy za daleko od przeciwnika. Musimy prezentować większy spokój w ofensywie. Z Resovią dobrą grę przeplataliśmy banalnymi stratami. Wyniki są, ale pewność gry w ofensywie trzeba poprawić – kontynuuje Nowak.

Mecz z Miedzią Legnica będzie szczególny dla szkoleniowca Korony Kielce, który w latach 2017-2020 był trenerem legniczan. – Jeżeli chodzi o władze i osoby wewnątrz klubu, to zawsze będę ich miło wspominał. Pewien rozdział w moim trenerskim życiu się zakończył, to były dobre trzy lata, pełne różnych doświadczeń. Sentyment z pewnością zostanie, ale przygotowywaliśmy się do tego meczu, tak jak do innych rywali – stwierdza.

Zespół Miedzi Legnica również ma swoje aspiracje do awansu, co pokazują z resztą wyniki z tego sezonu. – Znam  właściciela klubu. Zawsze po cichu mówiło się, że cel jest jeden i jest nim awans. Miedź ma swój styl gry i wynikowo nie jest to dla mnie duże zaskoczenie. W starciu z nimi chcemy zagrać zdecydowanie, ofensywnie i przy własnej publiczności wygrać to spotkanie – zauważa trener żółto-czerwonych.

Mecz z Miedzią Legnica odbędzie się dziś o godzinie 20.30.

Fot. Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group