Jaka przyszłość Kulesza w Kielcach? Trener Łomży Vive nie kryje rozczarowania

23-08-2021 21:29,
Mateusz Kaleta

Uladzislau Kulesz od dłuższego czasu zawodzi w Łomży Vive Kielce. Po turnieju w Moskwie niezadowolenia ze swojego lewego rozgrywającego nie krył Talant Dujszebajew. Trener mistrzów Polski stwierdził, że jeśli Białorusin nie wróci na dobre tory, klub pożegna się z nim przed końcem kontraktu. 

- Nie wiem, co się z nim dzieje. Porozmawiamy i zobaczymy, co dalej. Nie jestem zadowolony z jakości jego gry ani w obronie, ani w ataku - mówił Dujszebajew, zapytany o Kulesza przez białoruskich dziennikarzy.

Szkoleniowiec mistrzów Polski rozwinął ten temat po powrocie drużyny do Polski.

- To nie jest krytyka, ale Vlad musi mieć świadomość, że nie grał na tym turnieju tak, jakbyśmy chcieli. Paru innych zawodników też mnie zawiodło. Powiedziałem o tym w szatni. Nikt nie ma zagwarantowanego miejsca. Każdy ma dłuższe kontrakty. Dla mnie jako trenera grają od 1 lipca do 30 czerwca. Później jest noc, gdzie możemy zmienić każdego - nie ukrywa trener Talant Dujszebajew.

Białorusin ma świetne warunki fizyczne i potężny rzut z drugiej linii, ale od dłuższego czasu znajduje się bez formy. W Kielcach liczą, że będzie jednym z liderów zespołu, a na razie nie prezentuje oczekiwanej jakości.

- Po wygraniu Ligi Mistrzów w 2016 roku całkowicie zmieniliśmy zespół. Po turnieju w 2019 roku zostało z nami tylko pięciu zawodników. Mamy grupę graczy, którzy powinni nadawać ton temu zespołowi i trzymać odpowiedzialność za wyniki. Vlad został zakontraktowany jako wielka nadzieja. Minęły jednak trzy lata, teraz musi ciągnąć zespół - przyznaje szkolenowiec Łomży Vive.

- Będę robił wszystko, aby wyglądać lepiej. Bardzo chce być częścią tego klubu. Nie wiem, czym jest spowodowana moja słabsza forma. Muszę pokazać grę, której oczekują ode mnie w klubie. Nie jest przyjemnie słuchać takich rzeczy, ale muszę wiedzieć, że trener nie jest zadowolony. To zawsze działa na ambicje - mówi sam zawodnik.

Kontrakt Kulesza z klubem ważny jest do 2023 roku, ale jeśli Białorusin nie poprawi swojej gry, niewykluczone, że rozstanie się z Łomżą Vive Kielce wcześniej. Od pewnego czasu spekuluje się, że kielczanie widzieliby w swojej drużynie Chorwata Halila Jaganjaca z RK Nexe. Do tego na wypożyczeniu w niemieckim GWD Minden przebywa Turek Doruk Pehlivan. Obecnie na lewym rozegraniu w Kielcach grają także Szymon Sićko i Tomasz Gębala.

fot: Anna Benicewicz-Miazga
źródło: Radio eM Kielce, własne

Projekt i wykonanie: CK Media Group