Kibice wybrali Dominika Nowaka trenerem 50-lecia Miedzi Legnica

31-07-2021 22:50,
Mateusz Kaleta

Trener Korony Kielce Dominik Nowak został wyróżniony przez kibiców Miedzi Legnica, którzy wybrali go najlepszym szkoleniowcem w 50-letniej historii klubu. 

49-letni trener prowadził Miedź w latach 2017-2020 w 109 meczach, notując 1,52 punkta na mecz. Wprowadził klub do ekstraklasy, ale też spadł na zaplecze elity.

W najlepszej "jedenastce" Miedzi znaleźli się też takie postacie jak Wojciech Łobodziński, Grzegorz Bartczak, czy Rafał Augustyniak.

- Chciałem wam podziękować za czas, który wspólnie spędziliśmy w Legnicy. Czuję się częścią Miedzi. Dziękuję kibicom, którzy oddali na mnie głos, całemu klubowi oraz wszystkim, którzy ten klub tworzyli. Dziękuję za zaufanie. Życzę całemu klubowi, aby Miedź wierzyła w swoje cele i wróciła do ekstraklasy - powiedział Dominik Nowak w filmie, opublikowanym przez Miedź Legnica.

Drużyna, której obecnym szkoleniowcem jest były reprezentant Polski i zawodnik klubu Wojciech Łobodziński, podobnie jak Korona, rozpoczęła nowy sezon od zwycięstwa. Miedź pokonała w 1. kolejce Fortuna 1. Ligi Odrę Opolę 4:1 i została pierwszym liderem rozgrywek.

fot: Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group