Naszym celem nadrzędnym jest Ekstraklasa. To nie jest pompowanie balonika

28-07-2021 13:01,
Michał Gajos

W środowe popołudnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa Korony Kielce, sponsora drużyny – Suzuki Motor Polska, dyrektora sportowego oraz trenera pierwszej drużyny, Dominika Nowaka. Najważniejsze osoby pierwszoligowego klubu podsumowały poprzedni sezon oraz przedstawiły plany na zbliżającą się kampanię.

Narracja w klubie, która była odczuwalna także na środowej konferencji, jest jasna – Korona chce i ma awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej.

- Naszym celem nadrzędnym jest Ekstraklasa. To nie jest pompowanie balonika. Z czysto biznesowego punktu widzenia, ewentualny brak awansu i dalsze działanie sponsora w 1. lidze mija się z celem. Wiele osób mówiło, że szkoda czasu na kontynuowanie tego projektu. Jednak my mamy swój plan i nie możemy doczekać się nadchodzącego sezonu oraz jego realizacji – mówi Prezes Suzuki Motor Poland, Piotr Dulnik.

- Ten cel jest absolutnie w naszym zasięgu. Chcemy też odzyskać zaufanie kibiców, aby wrócić do tego, z czego Kielce słynęła – znakomitej i gorącej atmosfery. Wyciągnęliśmy wnioski ze straconego sezonu. Wierzymy, że ten nadchodzący będzie zupełnie inni i mamy ku temu argumenty, choćby w postaci transferów. Pozyskaliśmy doświadczonych, ekstraklasowych zawodników – zaznacza dyrektor sportowy, Paweł Golański.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze dobry skład to gwarant sukcesów. Jednak uważamy, że gracze, którzy zasili nasze szeregi, pasują charakterami do DNA Korony. Niejednokrotnie mieliśmy burzę mózgów, kogo ściągnąć do Kielc, by zagwarantować ten charakter, ale też jakość, która da dobre wyniki i przyciągnie kibiców na trybuny – dodaje.

Wydaje się, że najbliższe otoczenie klubu nie rzuca słów na wiatr. Kielczanie przeprowadzili tego lata solidne i przemyślane transfery, a włodarze klubu zapewnili komfort pracy trenerowi zespołu, kompletując kadrę tuż przed starem przygotowań.  

- Dla mnie najważniejsze było to, aby skompletować kadrę jak najwcześniej. Udało się to już przed pierwszym treningiem, dlatego tym większe słowa uznawania dla dyrektora sportowego Pawła Golańskiego. W Kielcach urzekł mnie etos pracy. Jestem podbudowany tym jak wszyscy ukierunkowani są na walkę w jednym kierunku – podsumowuje Dominik Nowak.

Poza awansem do elity, istotnym aspektem nadchodzącej kampanii dla włodarzy klubu jest również powrót do 3. ligi drugiej drużyny kieleckiego klubu.

- Będziemy korzystać głównie z młodzieży, dla której Korona jest bliska sercu. Oczywiście mamy świadomość tego, że nawet na poziomie IV ligi nie da się grać samymi juniorami, więc w tym celu również mamy swoje przemyślenia i plany. Niewykluczone, że w najbliższych dniach druga drużyna zostanie wzmocniona – odkrywa karty Golański.

Start nowego sezonu Fortuna 1. Ligi już w najbliższy piątek. Korona Kielce podejmie na własnym boisku Skrę Częstochowa. Początek o godz. 20:00. 

 

fot. Maciej Urban

Projekt i wykonanie: CK Media Group