AKS 1947 Busko-Zdrój rozpoczyna współpracę z Wisłą Płock

22-07-2021 17:25,
Mateusz Kaleta

Występujący w świętokrzyskiej IV lidze AKS 1947 Busko-Zdrój rozpoczął współpracę z Wisłą Płock na płaszczyźnie piłki młodzieżowej. 

W Busku-Zdroju ambitnie myślą o rozwoju piłki w województwie. Klub ma nowy zarząd, doskonałe zaplecze i jest w trakcie budowy nowego budynku klubowego. Niedawno na stadionie czwartoligowca wybudowano nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz zamontowano sztuczne oświetlenie. Klub, który zajął w poprzednim sezonie 7. miejsce w IV lidze, stawia przede wszystkim na rozwój młodzieży. W AKS-ie trenują dzieci z roczników 2003-2013.

Na współpracy z ekstraklasową Wisłą skorzystają nie tylko młodzi adepci futbolu, ale także trenery. Kooperacja ma obejmować wspólne sparingi, staże trenerskie, organizację obozów sportowych, wymianę trenerów, a także udział grup młodzieżowych w meczach PKO Ekstraklasy.

- Do tej pory w zakresie piłki młodzieżowej współpracowaliśmy głównie z klubami z regionu, a teraz udało nam się pójść nieco dalej. Pomysł rozpoczęcia współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży z AKS 1947 Busko-Zdrój pojawił się dość niespodziewanie, ale najważniejsze, że osiągnęliśmy porozumienie. Już zimą na obozie w Busko-Zdroju przebywał drugi zespół Wisły Płock, który w samych superlatywach wypowiadał się o bazie treningowej i latem drużyna trenera Brzozowskiego ponownie wybrała się tam na zgrupowanie. Między innymi właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie wspólnych działań, które mamy nadzieję przyniosą korzyści wszystkim stronom - powiedział prezes Wisły Płock Tomasz Marzec.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się nawiązać współprace z klubem z najwyższego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Myślę, że może to być dla nas duży krok do przodu nie tylko w kierunku rozwoju akademii, ale również całego klubu. Spotkaliśmy się z dużym profesjonalizmem i otwartością na nasze pomysły. Miejmy nadzieję, że współpraca będzie owocna, a jeden z naszych podopiecznych w najbliższych latach zadebiutuje w rozgrywkach ekstraklasy w barwach Wisły Płock - dodał prezes AKS 1947 Busko-Zdrój Szymon Rewaj.

AKS 1947 Busko-Zdrój to kolejny ze świętokrzyskich klubów, który rozpoczął współpracę z ekstraklasowym klubem spoza województwa. Od stycznia z Rakowem Częstochowa współpracuje też Dziecięca Akademia Piłkarska DAP Kielce.

fot: Wisła Płock

Projekt i wykonanie: CK Media Group