Nowi zawodnicy Korony Kielce wybrali numery na koszulkach

22-07-2021 07:00,
Mateusz Kaleta

Ośmiu nowych zawodników pozyskała latem Korona Kielce. Wszyscy wybrali już nowe numery, z jakimi w nowym sezonie będą występować w żółto-czerwonych koszulkach na boiskach Fortuna 1. Ligi.

Po roku przerwy nowego właściciela ma bramkarska bluza z numerem 1. Założy ją Konrad Forenc. Poprzednim właścicielem tego numeru był w sezonie 2020/21 Paweł Sokół.

Przez lata gry w Koronie z numerem 4 kojarzony był Piotr Malarczyk. Nie inaczej będzie i tym razem. Wychowanek żółto-czerwonych znów założy koszulkę z tym numerem, którego poprzednim właścicielem był Grek Themistoklis Tzimopoulos.

Korona Kielce ma także nową "dziewiątkę". Został nią napastnik Adam Frączczak. Poprzednio koszulkę z tym numerem nosił Turek Kubilay Yilmaz.

Przychodzący z Podbeskidzia Bielsko-Biała Łukasz Sierpina wybrał numer 11. Ostatnio grał z nim Emile Thiakane. Z kolei Michał Koj założy "14", należącą ostatnio do Hugo Diaza.

Numer 23 po Kornelu Kordasie przejmuje Adrian Danek, a wypożyczony z Jagiellonii Białystok Maciej Bortniczuk zdecydował się na nietypowy numer - "99". Jego poprzednim właścicielem był Daniel Szelągowski.

Na zmianę numeru zdecydował się także Radosław Seweryś. 17-letni obrońca grał ostatnio z "18", którą przekazał Januszowi Nojszewskiemu. Z kolei obrońca założy teraz "5". Jej poprzednim właścicielem był kapitan Korony Adnan Kovacević.

Nowe numery mają też powracający z wypożyczeń Oskar Sewerzyński i Jakub Górski. Pierwszy z nich założy "26", której poprzednim właścicielem był D'Sean Theobalds. Drugi założy "77", z którą w poprzednim sezonie biegał Rafał Kobryń.

NOWE NUMERY PIŁKARZY KORONY KIELCE:

1 - Konrad Forenc

4 - Piotr Malarczyk

5 - Radosław Seweryś

9 - Adam Frączczak

11 - Łukasz Sierpina

14 - Michał Koj

18 - Janusz Nojszewski

23 - Adrian Danek

26 - Oskar Sewerzyński

77 - Jakub Górski

99 - Maciej Bortniczuk

fot: Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group