Kielecki pumptrack czeka na rozstrzygnięcie przetargu. Skatepark wyjdzie drożej

21-07-2021 13:10,
Maciej Urban

Miasto Kielce wielkimi krokami zbliża się do realizacji inwestycji długo wyczekiwanej przez lokalne środowisko sportowe. Chodzi o skatepark oraz pumptrack, czyli najdroższy i największy projekt zgłoszony w zeszłorocznym Budżecie Obywatelskim. Jak już wiadomo, rozbudowa obiektu przy kieleckiej Kadzielni będzie wymagała dodatkowych środków.

Zakończył się właśnie przetarg na skatepark. Najniższą ofertę na rozbudowę złożyła firma Altramps wynosi i wynosi ona 2 mln 667 tys. złotych. Biorąc pod uwagę, że urzędnicy planowali przeznaczyć na tę część inwestycji 2 miliony złotych, trzeba będzie w kasie miejskiej znaleźć dodatkowe środki. Decyzję w tej sprawie podejmą kieleccy rajcy.

Z kolei na realizację toru rowerowego typu pumptrack właśnie ogłoszono przetarg. Ma on zostać wybudowany w parku Baranowskim w stolicy województwa świętokrzyskiego. Według koncepcji długość trasy utworzonej z nawierzchni asfaltowej wyniesie 670 metrów. Ponadto, powstanie tam mały tor rowerowy dla dzieci, jakie będzie się znajdował w południowej części parku. Nie zabraknie elementów tak zwanej małej architektury, czyli między innymi: stojaki na rowery, stacja naprawcza do rowerów, ławki, kosze na śmieci i tablice z regulaminem. Teren zostanie wyposażony w oświetlenie.

Oferty w tym przetargu można składać do 2 sierpnia. O wyborze wykonawcy zdecydują cena oraz doświadczenie kierownika budowy (w proporcjach 60-40%).

Co to jest Budżet Obywatelski?

Budżet Obywatelski jest specjalną formą konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu Miasta Kielc na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań mieszczące się w kompetencjach gminy. Zasadniczym celem budżetu obywatelskiego jest większe zaangażowanie mieszkańców w ustalanie priorytetów społeczności lokalnej, z perspektywy jej wspólnego dobra.

Cel ten ma prowadzić do aktywnego udziału w procesie opracowania budżetu, budowania więzi w lokalnej społeczności oraz przedstawienia mieszkańcom Kielc mechanizmów funkcjonowania Miasta.

Zgłaszanym zadaniem może być inicjatywa obywatelska, przyczyniająca się do rozwoju Miasta Kielce, służąca ogółowi mieszkańców, polegająca na budowie, modernizacji, przebudowie lub rozbudowie elementu infrastruktury miejskiej lub mająca charakter prospołeczny, kulturalny, oświatowy, sportowy lub inny, mający na celu podniesienie jakości życia mieszkańców.

Projekt i wykonanie: CK Media Group