Halil Jaganjac od połowy 2022 roku zagra w Łomży Vive Kielce!

12-07-2021 16:06,
Maciej Urban

Reprezentant chorwackiej drużyny narodowej grający obecnie w RK Nexe Našice latem 2022 roku przejdzie do ekipy mistrzów Polski. Informację podał serwis Germanijak.hr. 23-letni lewy rozgrywający trafi do Łomży Vive Kielce na zasadzie wolnego transferu.

Jak wynika z informacji chorwackiego medium, kielecki klub porozumiał się już z zawodnikiem w sprawie transferu, który wejdzie w życie w lipcu 2022 roku. 

Jaganjac mógłby trafić do Łomży Vive Kielce jeszcze w tym roku, ale to na pewno liczyłoby się z uiszczeniem dodatkowej opłaty na rzecz obecnego pracodawcy. Przypomnijmy, że Łomża Vive Kielce była zainteresowana szczypiornistą już wcześniej, ale wtedy zdecydował się wrócić do Chorwacji. Tym razem mistrzowie kraju wygrali rywalizację o tego gracza między innymi z HC PPD Zagrzeb. 

To będzie oznaczało zwiększenie konkurencji w kieleckim zespole na tej pozycji. Trener Tałant Dujszebajew może tutaj liczyć jeszcze na takich zawodników jak: Uladzislau Kulesz, Tomasz Gębala, Dani Dujshebaev i Szymon Sićko.

Zwłaszcza, że mistrzowie Polski z Kielc ściągają do siebie utalentowanego zawodnika, który już jako 18-latek trafił do PSG. Jednak w Paryżu nie zagrzał długo miejsca i już po roku odszedł do Metalurga Skopje.

Rok później związał się z Nexe, gdzie zaliczył rewelacyjny sezon. W Lidze Europejskiej Jaganjac zdobył 80 bramek. Zawodnik ma w swoim CV także przygodę z reprezentacją Chorwacji na Igrzyskach Śródziemnomorskich w Tarragonie w 2018 roku, gdzie sięgnął po złoty medal. Ponadto znalazł się w szerokim składzie na Mistrzostwa Świata 2019.

 

Fot. Wikipedia 

Projekt i wykonanie: CK Media Group